Kayıt Ol

33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı - Buluşma Saati!
« Yanıtla #45 : 13 Kasım 2014, 08:47:12 »
Buluşmaya az kaldı, biz de daha fazla geciktirmeden buluşma yeri ve saatini kararlaştırdık.

16 Kasım - Pazar

Anadolu Yakası'ndan Gelecekler

Buluşma saati: 10.00
Yer: Kadıköy - Deniz Otobüsleri İskelesi
Deniz Otobüsü Kalkışı: 10.20
Bakırköy'e (Servis Alanı) Varış: 10.50

Avrupa Yakası'ndan Gelecekler

Buluşma saati: 10.50
Yer: Bakırköy - Deniz Otobüsleri İskelesi

* Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi, servislerin kalktığı yerdir. Servisler yarım saatte bir gelmektedir.

* Fuarın son günü buluşacağımız için en geç 19.00'daki dönüş servisine binebilirsiniz. Ancak saat 5'ten sonraya kalmak çok tehlikeli. Çoğu kişi geç döndüğü için dönecek servis bulamayabilirsiniz. Aman dikkat.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı - Buluşma Saati!
« Yanıtla #46 : 13 Kasım 2014, 13:09:43 »
Ben metrobus ile gelmeyi düşünüyorum. Öylesi benim için daha kolay. Sıkıntı çıkmaz sanirsam. Saat 11 gibi TUYAP ın orada olurum.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı - Buluşma Saati!
« Yanıtla #47 : 13 Kasım 2014, 13:19:04 »
magicalbronze'a telefon numaranı ver özel mesajla :). Sonra sen bizi, biz seni aramayalım koca fuarda :D.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı
« Yanıtla #48 : 13 Kasım 2014, 18:58:57 »
Evet arkadaşlar saatleri bu şekilde ayarlayalım, bu vesayetleri kullanacak arkadaşlar telefon numaraları özel mesaj ile ulaştırabilirlerse eğer, oraya vardığımızda sıkıntı çıkmaz iletişimle alakalı :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 13 Kasım 2014, 19:16:58 »
Cumartesi orada olacağım, keşke pazar da gelebilecek olsaydım :(

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 13 Kasım 2014, 20:52:38 »
Gloin oğlu Gimli der ki;

"Kazık yeme riski yüksek, İstediğimiz romanları bulma ihtimali düşük. O halde neyi bekliyoruz?"

Okuyan, efendi, ahlaklı insanları keriz yerine koymasalar da ağız tadıyla kitap alsak fuardan. Elbette internetten daha uygun fiyata alabiliyoruz ama o kitapları eve taşırken yaşanan ameleliğin verdiği keyif ve arkadaşlarla yapılan sohbetin tadı bir başka oluyor.

Üçüncü günün şafağında Kadıköy iskelesinde görüşmek üzere.

Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 14 Kasım 2014, 20:19:51 »
Ben sizi deniz otobüsünün içinde bekliyor olacağım :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Kasım 2014, 22:08:27 »
Ben fuara siz oraya vardıktan 1.5 saat sonra gelebileceğim. Çünkü öncesinde girmem gereken bir sınav var :(
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 15 Kasım 2014, 00:51:54 »
Bir şey soracağım. Ben "Bilge Adamın KorkusuKorkusu" nu ilk noktadan aldım. Elime ulaştığında kapağı kırık çıktı. Acaba kitabı TUYAPtaki standlarından değiştirebilir miyim? Sizce kabul ederler mi? Yoksa yanımda getirterek boş yere hamallık mi yapmış olurum?
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Kasım 2014, 06:34:04 »
Faturasını gösterirsen kabul edebilirler belki Emre. Ama kesin bir şey diyemem.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 15 Kasım 2014, 09:23:08 »
Yeni aldıysanız kargoyla karşı taraf ödemeli olarak geri gönderip değişim talep edin, size ekstra bir masrafı olmadan değiştirmeleri gerek.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 15 Kasım 2014, 09:46:15 »
Arkadaşlar yarın fuara gelecekler için şu haber önem arz ediyor. Ona göre hazırlıklı olun: http://www.radikal.com.tr/turkiye/istanbulda_pazar_alarmi-1232029
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 15 Kasım 2014, 10:57:07 »
Servis daha mantıklı kalıyor yine. Metrobüsle gelecekleri etkiler daha çok. Dönüşü bilemedim ama :/.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 15 Kasım 2014, 21:12:00 »
Avrasya Maratonu yüzünden Metrobüsün Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu arası duraklar kullanılmayacaktır, Metrobüs Söğütlüçeşme'den otoyolu kullanarak 2. köprüden geçerek Zincirlikuyu'ya gidip oradan olağan sefer seyrine devam edecektir. Yarın(Pazar) için metrobüsü kullanmayı planlayan arkadaşlara duyurulur.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 16 Kasım 2014, 20:07:45 »
Rıhtım buluşmasından ilk dönen benim sanırım. O zaman hemen özet geçeyim.

Gelenler:

Spoiler: Göster
- Denaro Forbin

- Bengü

- Quid Rides

- Sayhh

- Fırtınakıran

- KoyuBeyaz

- magicalbronze

- Ryld Argith

- Highlord

- emuk ve kardeşi

- Wyern (Mehmet Berk Yaltırık)

- kahlan amnell

Bu kadroyla geçti günümüz. Fuar yollarında kitap muhabbeti başlamış ve hepimizin listesi her bahsedilen kitapla biraz daha uzar hale gelmişti. Ne zaman biri bir kitaptan bahsediyor olsa diğerleri kulak kesiliyordu. Resmen ava atlamaya hazır aç kurtlar gibiydik :D.

Sonrasında fuar alanına varıp talana başladık. Ama fiyatlar inanılmaz pahalıydı! Hatta geçen seneye göre, zaten az olan indirim oranlarını da iyice düşürmüşler! Rezillik, rezillik. Nefret ettim! Bu sene de almak istediğim kitaplarda 2-3 liracık indirim istedim diye ben kötü oldum. Bir gram aşağı inilmedi. Ben de almadım.

Fuarın yayınevi Monokl oldu. Çünkü Kayıp Rıhtım ekibi olduğumuzu söyleyince %50 indirim ve yanında fazladan kitap hediyesinde bulundular. Sağ olsunlar. İthaki bile bu kadar bonkör olmuyor.

Bu arada Yordam Kitap da bu sene gayet güleryüzlüydü. Ayrıca indirimleri de aynı oranda yüz güldürüyordu.

Hep birlikte FABİSAD'ın bilimkurgu ve fantastik sinemasıyla ilgili paneline katıldık. Kutlukhan Kutlu ustamızı yakından görmek beni çok mutlu etti. Doğu Yücel ve Barış Müstecaplıoğlu'nun yanı sıra, şu an adını hatırlayamadığım hem öykü yazarı hem de sinema oyuncusu bir hanım da paneldeydi. Çok keyifli ve yerinde tespitlerle dolu, doyurucu bir panel oldu. İyi ki katılmışız.

Son sözüm de beni ilk defa görme talihsizliğini yaşayan (ksaldjfsajdfşl) birkaç arkadaşa duyduğum üzüntüye dair olsun. Yayından dolayı sesimi tanıyıp kim olduğumu çıkartmaları beni mutlu etse de, o sesi tüm gün duymak bir yerden sonra pek hoş olmadı bence :D. Olsun, ben çok eğlendim. Onları da iyi ki tanıdım.

Peki neler aldım?

- Almuric - Robert E. Howard (Monokl)
- Yamuk Bakan Öyküler - Kolektif (Monokl)
- Ölümsüz (Monokl)
- Son Kurtadam (İthaki)
- Çarpışma - J.G. Ballard (Ayrıntı)

Sonunda yeni baskı! Birkaç senedir yana yakıla aradığım bu kitabın bu sene yeni baskısını görmek... Cennetin bir parçası cehennemin dibinde (Beylikdüzü'nde) saklıymış!

- Büyücü - John Fowles (Ayrıntı)
- Atla - Mercan Aytuna (TUDEM,  yazarından imzalı :3)
- Zeplin (Aylak Kitap)

Bonus:

- Elric Destanı 5 ve 6.

Seriyi okuyalı çok oldu, ama kütüphanemde bu iki kitap yoktu. Çok da sevdiğim bu güzel serinin kütüphanemde de tamamlanmış olarak kalmasını istiyordum. Yosun abladan 2. el olaraks atın aldım. Mutluyum.

Son olarak da Boş Balon'un yeni sayısını edindim. Bu defa fiyat 5 lira. İçim rahatladı :).

Fuar boyunca dırdırlarımla sayısız kitap aldırdığım herkesten özür diliyorum. Yalan, aslında pişman değilim. Ama ben bütçeye zarar bir insanım, bence bunu birinci elden tecrübe ettiniz :P. Beğenirseniz belki bana o kadar sövmezsiniz :D.

Dönüş yolunda emuk ve kardeşiyle keyifli bir sohbet eşliğinde yolculuk ettik. Çok tatlı bir ortam oldu. Güle oynaya dönmüş ve fuarda yediğim omuzlarla dirseklerin acılarını unutmuş oldum. Zira fuar alanı bir ara ciddi ciddi ahıra döndü.

Gelen herkese teşekkürler. Sizleri bir kez daha görmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak (her zman olduğu gibi) harikaydı :).

Önemli Not: Fuar diye gidiyoruz, ama her sene indirim(!) oranları giderek azalıyor. Yazık.