Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson
« Yanıtla #105 : 19 Haziran 2015, 17:41:04 »
Fırtına ışıgını birkaç günde soluksuz okudum.Tek kitapta bu kadar saglam bir evren nasıl yaratılır  şaştım valla.Bazı kısımlar biraz sıkıcı bulunmuş ama şahsen hiçbir yerde sıkılmadım.Oturdum birde vikisini okudum kaçırdıgım birşeyler var mı diye :) Umarım sissoylu da bu kadar güzel olur.Aksiyon önemli deil kitabın olay akışı karakterler iyi olsun yeterli benim için

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #106 : 19 Haziran 2015, 18:37:35 »
Sissoylu çok güzel bir kitap; ama nedense ben Kralların Yolunu daha çok sevmiştim okurken. Ama tabii ikisini de heyecanla takip ediyorum o da ayrı mesele. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 13 Temmuz 2015, 15:14:12 »
Adamlar serinin 6. kitabını okuyacaklar bizde ise hala ikinci kitap bile çevrilmedi. Anlam vermek mümkün değil. Ne yani ille filminin mi çekilmesi lazım zamanında bir çeviri için? Bu işi böyle ciddiye almadan yapacaklarsa hiç yapmasınlar biz de sonunu göremeyeceğimiz kitaplara başlayıp ne nafile yere meraklanalım ne de zaman kaybedelim. Maalesef Türkiye de okur olmak zor iş.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 14 Temmuz 2015, 11:04:50 »
burda sikayet etmek pek birsey getirmiyo, yazarin kensisine, editorune ajansina yazin

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 14 Temmuz 2015, 20:14:53 »
Arkadaşlar, kitabın düzeltisi (ilk kitapta olduğu gibi) bende. Elimden geleni yapıyorum, yayınevinin adına konuşuyor olmayayım ancak Eylül'e kadar çıkması için var gücümle çalıştığıma emin olabilirsiniz.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 14 Temmuz 2015, 22:47:05 »
Merakla bekliyoruz. :)

Ama bana kalırsa sorun Fırtınaışığı serisinde başgösterdi. Fırtınaışığı için o kadar çok beklendi ki şimdi Parlayan Sözler kitabıyla ilgili verilen muğlak cevaplar okuyucuyu tatmin etmiyor. Hoş, kitap çıkalı henüz birkaç ay oldu. Bilenler beni düzeltirlerse sevinirim; ancak bildiğim kadarıyla genelde orijinalinden birkaç ay geç çıkması gayet normal. Ancak ortada bu konuda herhangi bir açıklama yok ve daha önceden kalma bir boşluk var. Var da ben bunu buraya değilde Kralların Yolu konusuna yazsaymışım daha iyiymiş. :P

Neyse, gelmişken bari şunları diyeyim, Son İmparatorluk gerçekten de güzel bir kitaptı. Okurken çok heyecanlandım ve son kısımdaki sorulara nasıl cevapların getirileceğini de bayağı merak ediyorum doğrusu. :) Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 15 Temmuz 2015, 10:16:16 »
Arkadaşlar, kitabın düzeltisi (ilk kitapta olduğu gibi) bende. Elimden geleni yapıyorum, yayınevinin adına konuşuyor olmayayım ancak Eylül'e kadar çıkması için var gücümle çalıştığıma emin olabilirsiniz.
Cabani gercekten takdir ediyoruz, ama biz yayinevinin politikasini elestiriyoruz, sizin emeginize asla laf ettirmem. Ceviriyi yapan arkadasa da. Bazilari begenmemisti belki ama ben cok sevmistim cikan iki kitabin cevirilerini (krallarin yolu, sissoylu)

Rahatsiz oldugumuz konu sudur ki, Ayni yazarin elinden cikmis Zamn carki-Isigin anisi kitabin Turkce cevirisi orjinalinden 7 ay sonra yayinlandi, Bu kitabin kalinligi firtinaisigi serisine cok yakindir.

Parlayan sozler orjinali 2014 martta cikti. 15 ay gecmis uzerinden, daha ne kadar zaman gecer bilmiyoruz. 3. kitap orjinali yazar bitirdi bitirecek, 2016 da cikacak kitap. E kardesim adama demezler mi yazarin sifirdan yazdigi kitabin suresinde siz ceviriyi nasil cikaramiyosunuz. Isin daha komigi bu sure zarfinda soz konusu yazar 3 kisa kitap yazdi ayrica. Tabi bunu Sandersonun manyakligina veriyoruz :)

Sissoylu meselesi ise bana alinmasin kimse ama tam bir rezalet. Seri yazildi bitti cok uzun seneler once. Sissoylu serisi Sanderson'un Zaman Carkini bitirme gorevini alma sebebidir, varin siz dusunun kac sene once yazilmis.

Neden bu kadar agresifim bu konuda, cunku yazarin hakettigi degeri gormesini istiyorum ulkemde. Bana kalsa, zaten tum kitaplarini okudum bitti, yenisini yazinca oyle ceviri falan beklemiyorum. Ama istiyorumki fantastik dunyasinin en onemli yazarlarindan birini ulkemde de bilsin millet.

Alevleri kapatalim,
Sissoylu ikinci kitap her zamanki Sanderson tarziyla ters kose yapacak milleti. Boyle olacagini bilsek nereden geldigini pek anlayamacagiz. Bazi ayrintilar var ki kitap yazilip yayinlandigindan yillar sonra ancak farkediliyor.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 16 Temmuz 2015, 01:19:12 »
2014tü değil mi? Kitabı nasıl bir merakla bekliyorsam artık... :P

Yayınevi Fırtınaışığı için gerçekten yanlış bir politika izliyor. Çok kalın tamam; ama Zaman Çarkı serisi de kalın şimdi.

Yukarıda da söylendiği gibi, eleştirimiz yayınevine, çeviri ve editörlük bence de gayet güzeldi Orijinalini okumadım; ama okurken bazı kelimeler belli edebiliyor çeviri olduklarını.

Neyse, sabır.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 16 Temmuz 2015, 13:03:59 »
Cabani gercekten takdir ediyoruz, ama biz yayinevinin politikasini elestiriyoruz, sizin emeginize asla laf ettirmem. Ceviriyi yapan arkadasa da. Bazilari begenmemisti belki ama ben cok sevmistim cikan iki kitabin cevirilerini (krallarin yolu, sissoylu)

Rahatsiz oldugumuz konu sudur ki, Ayni yazarin elinden cikmis Zamn carki-Isigin anisi kitabin Turkce cevirisi orjinalinden 7 ay sonra yayinlandi, Bu kitabin kalinligi firtinaisigi serisine cok yakindir.

Parlayan sozler orjinali 2014 martta cikti. 15 ay gecmis uzerinden, daha ne kadar zaman gecer bilmiyoruz. 3. kitap orjinali yazar bitirdi bitirecek, 2016 da cikacak kitap. E kardesim adama demezler mi yazarin sifirdan yazdigi kitabin suresinde siz ceviriyi nasil cikaramiyosunuz. Isin daha komigi bu sure zarfinda soz konusu yazar 3 kisa kitap yazdi ayrica. Tabi bunu Sandersonun manyakligina veriyoruz :)

Sissoylu meselesi ise bana alinmasin kimse ama tam bir rezalet. Seri yazildi bitti cok uzun seneler once. Sissoylu serisi Sanderson'un Zaman Carkini bitirme gorevini alma sebebidir, varin siz dusunun kac sene once yazilmis.

Neden bu kadar agresifim bu konuda, cunku yazarin hakettigi degeri gormesini istiyorum ulkemde. Bana kalsa, zaten tum kitaplarini okudum bitti, yenisini yazinca oyle ceviri falan beklemiyorum. Ama istiyorumki fantastik dunyasinin en onemli yazarlarindan birini ulkemde de bilsin millet.

Alevleri kapatalim,
Sissoylu ikinci kitap her zamanki Sanderson tarziyla ters kose yapacak milleti. Boyle olacagini bilsek nereden geldigini pek anlayamacagiz. Bazi ayrintilar var ki kitap yazilip yayinlandigindan yillar sonra ancak farkediliyor.

Brandon'a manyak dedirtmem arkadaş !!!

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 16 Temmuz 2015, 14:10:56 »
Adam deli gibi yazıyor onu ne yapacağız peki? :D

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 16 Temmuz 2015, 14:21:21 »
Adam deli gibi yazıyor onu ne yapacağız peki? :D

Deli de dedirtmem :)

benimki işin şakası tabii, yafeshan ile uzun yıllara dayanan dostluğumuz var. brandon kesinlikle manyak ve deli tabirlerini iyi yönde hak ediyor.

kendisi, Anthony Ryan ve bu forum aracılığı ile keşfettim Scott Lynch ile birlikte favori yazarlarımdan en tepede ki isimdir.

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 22 Temmuz 2015, 00:30:08 »
İlk kez internetten baskı hatası olan kitabımı da almış oldum.Kitabı Brandonun yazmış olması, geri dönüşler falan ile en az 2 hafta geç okuyacak olmam bide kitabın yayıncısının fırtınaışığını bir buçuk yıldır çeviremeyip bir tarih bile veremeyen kısacası eline yüzüne bulaştıran firma olması.. Yani baya bi sinirimi bozdu şuan
Edit:Kitabın epub versiyonunu buldum.Ordan eksik olan 50 sayfayı okuyup kitaptan devam edicem.Kitap bitincede para iadesi alıcam.Saçma sapan iş yapıyorlar yahu

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 22 Temmuz 2015, 09:27:42 »
Simdiye kadar bahsetmemistim ama benim kitapda eksik sayfali cikmisti. Sikayet edip yenisini alma firsatim yoktu yurt disina gitmistim. Aslinda cok da kafami takmamistim nasil olsa biliyorum diye.
Ama sinir basti sikayet olsun buda. Eksik sayfali basim hatasi baskalarina da bulasmis.

Ebook versiyonlari hakinda da birsey soylemek istiyorum. Gecen hafta yazarin cevap verdigi soruya gore. yazar kitaplari icin nerden indirildigi mechul ebook okumaniza hic mi hic gocunmuyor. Eger sevip de kitaplarini cidden satin almaniza sebep oluyorsa, faydali da goruyor.

Yayinevi bu durumu pek sevmez biliyorum, cok da umurumda degil :)  Sonucta kitap satisini tetikleme potansiyeli var.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 22 Temmuz 2015, 12:10:18 »
Akılçelen (Arkadaş) Yayınevini ben Arkabahçeye benzetiyorum. Sonları benzemez inşallah. 2005 Yılında Arkabahçe Taht oyunlarının birinci kısmını yayımladığında çok sevinmiştik. İkinci kısmı 4 yıl sonra bastılar. Serinin ilk cildini bitirmek için 4 yıl beklemiştik. Çeviri ve baskı da çok kötüydü ayrıca. Sonra da battılar tabi. Sebep bu değildi ama çıkışları olabilirdi.Sadece Taht Oyunları Epsilonda 14. baskıyı yaptı. Brandon Sanderson tabi ki bir George Martin değil ama potansiyeli olan bir yazar. Yazık oluyor yazarın kitaplarına da biz okuyuculara da.Diğer taraftan Akılçelen Mass Effect serisinin 3 kitabını 8 ayda çıkardı. Meraklıları vardır elbette ama ne kadar satabilir. İlginç bir yayın politikaları var.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 22 Temmuz 2015, 15:24:01 »
Sissoylu için yılda bir kitaba da razıyım ben açıkçası. Yılda bir kitaba alışkınım başka serilerden. Ve onun ne zaman gelebileceği aşağı yukarı belli.

Benim derdim fırtına ışığı serisi. Hiç açıklama yok, haber yok ve kitap geçen sene çıktı.