Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Sissoylu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #225 : 04 Şubat 2016, 17:16:03 »
Sisiniz aydın arkadaşlar :)

Üçüncü kitabın kapağı:

Bu da resimaltı yazısı:
Alıntı
Sissoylu serisinin üçüncü kitabı çok yakında geliyor. :)
Fırtına Işığı da ondan sonra çıkacak, siz sormadan biz söyleyelim:)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Rom: 0
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 04 Şubat 2016, 17:22:56 »
Merakla bekliyoruz efenim.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 04 Şubat 2016, 17:28:47 »
Kapak cok guzel olmus

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #228 : 04 Şubat 2016, 18:50:41 »
İlk kitabı yeni bitirdim. Kitabın başlarında bu yeni büyü sistemini gördüğümde ön yargılı davranmıştım. Metalleri itmek, çekmek, insanların duygularını değiştirmek... Bunların hepsini birbirinden farklı ve fantezi evreni için bile fazla alakasız bulmuştum. Fakat hikaye ilerlediğinde buna da alıştım ve metallerle oluşan bu dünyayı da kralların yolundaki gibi benimsedim.

Karakterlerde Vin daha çok ön planda olsa da Kelsier'i daha çok benimsedim. Kurgusu her zamanki gibi kusursuz ve son sayfaları aksiyon doluydu.

Lord hükümdar ise bana biraz fazla basit geldi. Ya da fazla sakin. Her an patlamaya hazır olacağını beklerken çok sakin bir şekilde olayları bastırmaya çalıştı.

Ayrıca skaaların hali de çok iyi yansıtılmıştı. Onlara korkmaları için gereğinden fazladı bile verilmişti.

Kitabı çok beğendim ve kuşatmayı okumaya başladım. Tavsiyemdir.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 04 Şubat 2016, 18:56:51 »
Üçüncü kitap hemen gelecek demişlerdi de inanmamıştım. Keşke bir hafta içinde çıksa da bursumu harcamadan alabilsem.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 04 Şubat 2016, 19:05:27 »
İlk kitabı yeni bitirdim. Kitabın başlarında bu yeni büyü sistemini gördüğümde ön yargılı davranmıştım. Metalleri itmek, çekmek, insanların duygularını değiştirmek... Bunların hepsini birbirinden farklı ve fantezi evreni için bile fazla alakasız bulmuştum. Fakat hikaye ilerlediğinde buna da alıştım ve metallerle oluşan bu dünyayı da kralların yolundaki gibi benimsedim.

Karakterlerde Vin daha çok ön planda olsa da Kelsier'i daha çok benimsedim. Kurgusu her zamanki gibi kusursuz ve son sayfaları aksiyon doluydu.

Lord hükümdar ise bana biraz fazla basit geldi. Ya da fazla sakin. Her an patlamaya hazır olacağını beklerken çok sakin bir şekilde olayları bastırmaya çalıştı.

Ayrıca skaaların hali de çok iyi yansıtılmıştı. Onlara korkmaları için gereğinden fazladı bile verilmişti.

Kitabı çok beğendim ve kuşatmayı okumaya başladım. Tavsiyemdir.

Bir yerde hafif spoiler vermişsin sanki. Onu gizlesen ya da silsen iyi olur :)

Bu arada üçüncü kitabın kapağı bence de çok güzel olmuş. Umarım yakın zamanda çıkar da, bekletmezler bizi yine.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #231 : 04 Şubat 2016, 19:12:09 »
Bu arada kitapların tek renk olmasıyla ilgili bir soru gördüm yorumlarda. Gerçekten de, neden hep benzer kapaklar yapılıyor?

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 04 Şubat 2016, 23:33:13 »
Bu arada kitapların tek renk olmasıyla ilgili bir soru gördüm yorumlarda. Gerçekten de, neden hep benzer kapaklar yapılıyor?

Benim gibi hasta ruhlu arkadaşlar için olabilir. Ben kitapların hepsini alacağım yanyana koyduğumda bir seri havası vermeyecekler HE. KESERİM. Hele birde yayınevleri serinin ortasında kitap boyutunu değiştiriyor efendim kapak tasarımını değiştiriyorlar ya heh tam o vakit yayınevlni bombalayasım geliyor.

Korkuttuysam kusura kalmayın. Birinin ben ve benim gibilerin sesini duyurması lazımdı. (Ya bu arada anlattığım durumlara ifrit olan bir ben değilim değil mi? Hehe :) )
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #233 : 05 Şubat 2016, 01:08:01 »
Kitabın çıkış haberini duyduğumda çok sevindim. Haydi bakalım, merakla bekliyoruz efenim!
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı demiray68

• *
  • 22
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 06 Şubat 2016, 12:52:14 »
Quid Rides yüzde bir milyon aynı fikirdeyiz yalnız değilsin. Kuşatmayı çıktığı gün almıştım 3. kitabın bu kadar erkenden çıkacağını bilmiyordum büyük sürpriz oldu. Kaç sayfa acaba?
 Darısı Fırtına Işığı Arşivinin başına...

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 08 Şubat 2016, 17:21:35 »
2. kitaba henüz başlamamıştım... bu haber çok iyi geldi :)
şimdi 1.kitaba hızlı bir okumanın ardından 2.ve3. kitapları peşpeşe okuyarak seri okumanın tadını çıkarabilirim  ;D

Ama açıkçası benim dört gözle  :blink beklediğim fırtına ışığı, umarım onu da kısa zamanda kitapçılarda görebiliriz :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #236 : 10 Şubat 2016, 20:41:52 »
2. kitap olan Kuşatmayı da bitirdim. Yorumum:

Beklediğimden biraz daha basit bir son oldu. Ayrıca merakta bıraktı. Bazı yerlere açıklama getirilmemiş, üçüncü kitaba bırakılmış. Fakat miraç kuyusu ile ilgili efsane, kahraman ile ilgili efsaneler, iyi bağlanmış. Her zamanki aksiyonu ilk kitaba göre daha yoğundu.

Kitaba kuşatma ismi verildiğinde verilen tepkiyi hatırladım okurken. Nedense çok da önemi olmadığını farkettim. Kuşatma çok klişe bir kitap ismi olsa da beni rahatsız etmedi. Çünkü kitabın büyük kısmı bir kuşatma hakkında sonuçta. Ama miraç kuyusu olsa hiç de fena durmazmış.

Son olarak genel yorumum: Enfesti. Brandon Sanderson farkı, çok bariz belli oluyordu tüm olay akışında. Kesinlikle okunmalı.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #237 : 10 Şubat 2016, 20:56:12 »
Aslında okurken ben de fark ettim bunu. Kitabın anlattığı şey genel olarak kuşatma olunca... Ama yine de Miraç Kuyusu çok daha iyi bir isim olurdu. Yeni kitabı heyecan ve merakla bekliyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #239 : 29 Şubat 2016, 22:09:49 »
Evet arkadaşlar, üçüncü kitap ön siparişe açıldı. Bugün yayınevinden resmi tanıtım metni ulaştı elimize :) 3 Mart'ta kitapçılarda olacak. Haberini girdik ama yayın planımızda Cixin Liu röportajı olduğu için bugün paylaşamadık. Gözümüz aydın :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.