Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson
« Yanıtla #75 : 13 Şubat 2015, 10:17:08 »
Yaw neyi tartisionuz Darkone efendi kitap cabuk bittigi, sornasini bekleme zamani uzun oldugu icin hata dedi. Elinde sonraki kitaplarin cevirisi de olmadigi icin kan agliyodur simdi. Ah garip efendi :) Keske cabuk bitirmeseydim der hep zaten.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 13 Şubat 2015, 10:55:16 »
sanırım yanlış anlaşıldım ama naiblesim Yafeshan gerekli düzeltmeyi yapmış. karışıklık için özürlerimi sunuyorum.

naiblesim olmadı ingilizcesinden devam edicem de şuan kan şarkısını okuyorum, beğendim kitabı. Bandon abimizin kitaplarını beklerken iyi geldi

Çevrimdışı hariseldon

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 15 Şubat 2015, 17:30:36 »
Okurken kol kaslarını geliştiren ağır ama ağırlığına değecek kadar güzel olan serinin ilk kitabı. ;D

Spoiler: Göster
Kitabın sonu biraz oldu bitti gibi geldi bana şöyleki bu kadar büyük bir plan yapıp sonunda yönetimi Elend gibi skaalar hakkında fikri olan ama bilgisi fazla olmayan birinin yönetimin başına sırf Vin'in duyduğu güvenden dolayı tabiri caizse lank diye oturması bana mantıksız ve çok büyük kumar gibi geldi.Tercihim Dockson'dan yanaydı.Tabiki 2 ve 3.cü kitaplarda olaylar ne yönde gelişecek zifir nedir? mağarada ne vardı? hiç bir fikrim yok ama bir tek benmi böyle düşünüyorum diye merak ettim.Ayrıca diğer kitapları okuyan arkadaşlar kitabın kapağındaki Vin'in elindeki devasa şey düello sopası dedikleri silahmı ? yoksa ilerdeki kitaplarda göreceğimiz bir silahmıdır? aydınlatırsanız çok sevinirim ;D

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 15 Şubat 2015, 22:51:44 »
Daha cok kol agrisi cekeceksiniz sanderson kitaplari yuzunden.

Spoiler: Göster
Ikinci kitabin basinda Elend ne yapiyor, ne yapmiyor, nasil beceriyor isleri, anlatiliyor. En onemli kozu da Vin. Vin nede olsa Lord hukumdari olduren mistborn.
Zifir hakkinda herturlu bilgi asiri kritik, spoiler icine yazmak bile kurtarmaz.Vinin elindeki devasa bir kilic. Devasa olmasi disinda herhangi bir onemi yok. Oldukca ilerde kullaniyor oyle birsey, ilk kitabin kapaginda olmasi bence garip.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #79 : 24 Şubat 2015, 15:51:52 »

Sissoylu’nun 5. Kitabı İçin Kapak Görseli Duyuruldu

Hatırlarsanız sizlere Aralık ayında bir haber vermiştik. Bu habere göre Sissoylu Serisi 4. kitabıyla sınırlı kalmayacak ve toplam seri uzunluğu 6’ya çıkacaktı. Yine aynı haber dahilinde gelecek kitapların isimlerini de sizlere duyurmuş ve kitaplar hakkında kısaca bilgi vermiştik.

5. kitap olarak duyurulan Shadows of Self (Benliğin Gölgeleri) için Amerika yayıncısı Tor kapak görselini dün itibariyle duyurdu. Kitabın Amerika’da 6 Ekim 2015’te çıkması bekleniyor. Haberde yeniden bunun da altı çizildi. 4. kitap ile Kelsier ve Vin’e veda edip, yepyeni bir çağda yaşayan Wax ile Wayne’e katılacağımızı tekrar hatırlatalım. Bu 5. kitap da onların maceralarının devamı olacak.

Umarız raflarımıza ve kalbimize hızlı bir giriş yapan Sissoylu’nun ikinci kitabına, biz Türk okurları olarak aynı hızla kavuşuruz. Seriyi yakalamak için sabırsızlanıyoruz!

Tam görseli görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 24 Şubat 2015, 16:01:40 »
Filmi çıkan ucuz kitaplara benzemiş kapak, bir tek ben mi insanlı kapakları itici buluyorum?  :-\
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 24 Şubat 2015, 16:33:59 »
Sanderson Türkiye kapaklarının farklı olmasına ilk kez sevindim  :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 24 Şubat 2015, 16:38:53 »
Ben de normalde insanlı kapakları pek sevmem ama bu kapak görselini çok sevdim. Kullanılan renk paletinden midir, çizim tarzından mıdır bilmiyorum ama laykladım <3

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 24 Şubat 2015, 16:50:49 »
Kapakta direkt fotoğraf gibi insan resmi olmasını sevmem ben de, ama bu çok hoş olmuş gerçekten. Çizim tarzının da etkisi büyük.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #84 : 25 Şubat 2015, 00:20:36 »
Buraya sormam çok alakasız ama yayın evleri soru hattında sordum cevap alamadım malesef.

Firefight ne zaman çıkıyor Türkiye'de, bileniniz var mı?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Şubat 2015, 06:52:16 »
firefight orjinal dilinde cikali cok olmadi. tercumesi icin daha bekleriz gibi geliyor. Seri cok ilginc yerlere gidiyor kitapta. Kolaylik olsun diye audible dan almistim, cok guzeldi seslendirmesi

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Şubat 2015, 20:06:59 »
Geçen sene aynı anda çıkmıştı çünkü. Dex kitap pek geciktirmez genelde.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 20 Mart 2015, 16:53:31 »
Şunu şuraya bırakayım.http://www.graphicaudiointernational.net/our-productions/series/mistborn.html

Çok müthiş, tüm kitapların örneklerini tıklayarak dinleyebilirsiniz, bunu Türkiye'de de yapabilsek keşke. Hayalimdir. Ama spoiler istemiyorsanız o başka tabii...

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 21 Nisan 2015, 22:47:15 »
Brandon Sanderson su ara Dubaiye bi kitap organizasyonuna gidiyor. Haberini twitterda gorunce sorayim dedim, Turkiyeye gelme plani var mi. Cevap verdiler, orda bildiginiz yerel kitap festivali varsa soyleyin Brandonu davet etsinler alsinlar biletini gelsin dediler. Taniyor muyuz boyle davet yapabilecek insanlari.

https://twitter.com/yafeshan/status/590470612679798784

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 21 Nisan 2015, 23:19:15 »
Sanderson telifleri Akılçelen'de olduğuna göre onlardan biri iletişime geçse harika olur. Hugh Howey gibi Sanderson'u da ülkemizde görmek isterim. Gerçi Howey'in geldiği fuara gidemedim :(