Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson
« Yanıtla #30 : 12 Kasım 2014, 19:11:45 »
Kitap, İzmir Forum Bornova'daki D&R mağazasında hala yok. D&R ile ilgili bir dağıtım sıkıntısı olabilir.

Ben de Sissoylu olmayınca Locke Lamora'nın Yalanları'nı aldım :P

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 12 Kasım 2014, 19:19:33 »
Kitap, İzmir Forum Bornova'daki D&R mağazasında hala yok. D&R ile ilgili bir dağıtım sıkıntısı olabilir.

Ben de Sissoylu olmayınca Locke Lamora'nın Yalanları'nı aldım :P

Forumdaki d&r a perşembe günleri yeni kitaplar geliyor diye biliyorum. Bizim fakülte forumun hemen arkası olunca hergün gitme şansım oluyor sevgili Lordmuti yarında bakarım eğer gelmişse haber veririm mutlaka .

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Kasım 2014, 20:19:45 »
Bu konu tam Tartışma Platformu'na yakışır :). Oraya bir konu açarak herkesin göreceğiz bir tartışma haline getirsek mi? Güzel mesajlar ve fikirler gelmiş sizlerden. Ama şu an Sissoylu'dan sapmış oluyoruz.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Kasım 2014, 20:27:39 »
Mantıklı bir karar bence. İyi bir tartışma konusu, kitap başlığını da daha fazla saptırmayalım. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #34 : 13 Kasım 2014, 21:23:16 »
Sissoylu'ya henüz başlayamadım malesef, bunun üç sebebi var: Birincisi, bu hafta vize haftam, kitap okumaya pek vaktim olmuyor. İkincisi şu an Perg Efsaneleri'ni okuyorum 3. kitaptayım. Ve son olarak kitap tarayıcıma tam olarak sığmıyor, müsait bir zamanımda götürüp taramaya teslim etmem gerekecek ki bu bir hafta sonra olacak. :( Ama doğrusu çok merak ediyorum Sissoylu'yu. Bu arada sormak istiyorum, göreceğimiz en yakın Sanderson kitabı hangisi olacak ve tahminen ne zaman görürüz?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 13 Kasım 2014, 21:28:15 »
göreceğimiz en yakın Sanderson kitabı hangisi olacak ve tahminen ne zaman görürüz?
Büyük ihtimalle Sissoylu 2, net tarih veremiyorum ama yakın :)

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 13 Kasım 2014, 22:00:42 »
Kitabı bitirdim ama karışık duygular içerisindeyim.Kitap hakkındaki kararımı biraz sindirince vermek istiyorum. çünkü biraz hızlı okudum. Aslında bu bile iyi olduğunun bir kanıtı fakat bir kaç kişinin daha bitirip yorum yapmasını bekleyeceğim.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Kasım 2014, 22:32:45 »
Ben hiç sıkılmadan üst üste 3 kez okudum, mesleki bir okuma olmasına karşın :)

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 14 Kasım 2014, 13:10:05 »
Şu an okuyorum.Yarısından fazlası bitti.Akıcı bir kitap ancak Elantris ve Kralların yolu ile karşılaştırıldığında zayıf kalıyor.Aksiyon filmi gibi olmuş.
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı colruzgari

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 14 Kasım 2014, 18:10:57 »
Kitapyurdu bu gün kitabı sevketti.Yarın okumaya başlarım.

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 16 Kasım 2014, 15:31:22 »
Bugün D&R'da sissoylu kitabını gördüm.İlgilenenlere duyrulur :)
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 19 Kasım 2014, 22:25:43 »
Biraz önce bitirdim. Kitap güzel, bana kalırsa ilk kitap olarak Kralların Yolu'ndan bile güzel. Bunun seri uzunluğuyla olan alakası yüksek. Detaylı bir yazı daha sonra yazacağım ama sistemi çok güzel şekilde kurgulamış. Fırtına Işığı Arşivi serisi sistemine benzesede yeteri kadar farklılıkları var. Kullanım kurallarının farklı olması bile yetiyor aslında.

Güzel şaşırtıyor, eğlendiriyor, hüzünlendiriyor Brandon abimiz. Yine bazı güzel dersler veriyor Kralların Yolu'nda verdiği gibi.

(Kralların Yolu'nda diye mi ayırmak lazım yoksa ayırmamak mı lazım. Birisi beni bilgilendirirse çok sevinirim. Linkte atabilirseniz o da olur, okulda dinlemediğim konulardan biri sanırım. :) )

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 19 Kasım 2014, 22:40:30 »

(Kralların Yolu'nda diye mi ayırmak lazım yoksa ayırmamak mı lazım. Birisi beni bilgilendirirse çok sevinirim. Linkte atabilirseniz o da olur, okulda dinlemediğim konulardan biri sanırım. :) )

Ayırmak lazım. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Kasım 2014, 09:56:46 »
2011 yılında yapılan okur anketinde, (tüm zamanların) En iyi 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitabı listesinde Sissoylu'nun 43. sırada olduğunu biliyor muydunuz?

Spoiler: Göster
Şimdi kendisi dilimize kazandırıldığına göre biz onun görselini Türkçe baskısıyla bir güncelleyelim :D.

Güncelledim gitti.

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 20 Kasım 2014, 23:13:23 »
Sanırım kitabı çok az bitiren var ama ben bir yerden başlamak istedim. Çok ciddi spoiler vereceğim ama içimde daha fazla da tutamayacağım.
Spoiler: Göster
Öncelikle hikayeyi biraz toz pembe buldum.Bazılarınız hadi canım oradan diyebilir ki ben de bu kararı alırken baya bir süre düşündüm. Nedenlerime gelince,Sazed bildiğimiz iyilik perisi görevinde ne zaman 'aha öldü kızcağız' desem pof Sazed orada. Marsh'ın dirilmesi de ayrı mesele.  Hele beni kitapta en sinir eden şey Elend'in daha ben nefes almaya vakit bulamadan şak diye tahta oturtulması. Bölüm girişlerindeki yazıların hükümdar tarafından yazıldığı çok belliydi, kitabın tek şaşırtıcı yanı da zaten günlüğü yazan adamın sandığımız adam çıkmaması. Sonuç olarak bir bütün olarak baktığımızda 1. kitabın sonunda bizi merakta bırakan tek bir soru var o da Zifir tekrar gelecek mi? Yalnız bir diğer mesele daha var ki bana bütün seriyi okutacak cinsten 'Vİn'in Küpesi' :) umarım serinin en sonuna kadar gizemi ortaya çıkmaz.