Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson
« Yanıtla #90 : 21 Nisan 2015, 23:32:31 »
Brandon Sanderson su ara Dubaiye bi kitap organizasyonuna gidiyor. Haberini twitterda gorunce sorayim dedim, Turkiyeye gelme plani var mi. Cevap verdiler, orda bildiginiz yerel kitap festivali varsa soyleyin Brandonu davet etsinler alsinlar biletini gelsin dediler. Taniyor muyuz boyle davet yapabilecek insanlari.

https://twitter.com/yafeshan/status/590470612679798784
İzmir kitap fuarına kaçırılması gerektiğini düşünmekteyim .Yakarız o Dubai'yi yakarız .Şöyle bir yol haritası çizdim kafamda , Tüyap ve Türkiye yayıncılar birliğine mail yoluyla baskı kuruyoruz.Sanderson'ın zaten yakında olduğunu  Dubai'den uçakla İzmir'e ithal edebileceğimizi eğer gelirse (ki gelir ya bu adam kalıbında var ya ) dünya çapında bir reklam olacağını vs söyleyeceğiz . Eş zamanlı olarak sanderson ve menejerine "konuşuyoruz , anlaşıyoruz yetkililer sizi alacaklar dubai'den nolur gelin lan ölür müsün bi imza atsan " gibisinden duygu sömürsü yapıyoruz . Sanderson en kötü pazar günü fuara geliyor. (GELMEDİ)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 22 Nisan 2015, 00:21:24 »
Zaten 2017 ya da 2018 demiş, kurulması gereken bir baskı varsa şimdiden kurmaya başlayalım. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 22 Nisan 2015, 00:43:55 »
Öyle demiş ama , şuan izmir'de kitap fuarı düzenlendiğinin farkında olduğunu düşünmüyorum . Belki şuan bir etkinlik var en yerelinden memlekete dönerken bi uğrarsın falan dersek ciddili gelebilir adam onu demek istedim , niye gelmesin tabii dubai'de uzun vakit geçirmeyi planlamıyorsa yada gittiği etkinlik bizim fuar ile çakışmıyorsa . Olmadı artık seneye ama İzmir'e gelecek , o buraya gelecek :D

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #93 : 22 Nisan 2015, 13:28:44 »
Gelsin ya gelsin. :D Ayrıca iyi reklam olur.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 22 Nisan 2015, 13:31:03 »
Taniyor muyuz boyle davet yapabilecek insanlari.

Akılçelen Kitap ne güne duruyor yahu? Farus var forumumuzda. Kendisinin Akılçelen Kitap'ın yetkilisi olduğunu biliyoruz. Profilinde de yazıyor :).

Bence Farus bunu Akılçelen Kitap'a iletir. Sonra biz de gelişmeleri öğreniriz. Yapabilecek insan yanı başımızda :).

bkz. Hugh Howey'i onu Türkçeye kazandıran MonoKL Yayınları fuara davet etmişti.

Not: Bu gibi yazarlar önce İstanbul'a geliyor :P. Sonrasında diğer şehirlere (nasıl anlaşılırsa) gidebiliyorlar.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 22 Nisan 2015, 14:48:29 »
Basligi takip ediyordur sanirim Farus. Kendisinden lutfen bu konuda girisimde bulunmasini rica ediyoruz.
Belki de davet etmislerdir gun bekliyorlardir bilemiyoruz. Gizli tutup surpriz yapacaklardir ne bileyim.
Ama Yazarin nerde ne dedigini hep takip ediyorum, bir Turkiye'ye gelme lafi olsa bilirdim. Bir imza gununde turkiye hakkinda konusma gecmis, ziyaret haberi olsaydi duyardik.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 22 Nisan 2015, 14:50:53 »
Belki sizler sayesinde öğrendiler şimdi? Böylesi daha güzel.

Bu forum sayesinde öğrendilerse ne mutlu. Şimdi bunun için bir girişimde bulunabilirler. Ama elbette bilmediğimiz kısımlar da vardır.

Farus da isterse bu konuya cevap yazarak hepimize bilgi verebilir :).

Edit: Farus 14:34:15   Sissoylu 1: Son İmparatorluk - Brandon Sanderson konusuna mesaj gönderiyor.

Meraklandık vallahi.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 22 Nisan 2015, 14:57:39 »
Siz isteyin Robert Jordan'ı getirelim. :gobelin:

Bir iletelim bakalım ne diyecek Olimpos'dakiler, sonucu sizlere iletirim buradan :)

Ama bir okuyucu olarak gelmesini tabi ki isterim, hatta benim evdeki kanepeyi kendisine verebilirim, sabah sucuklu yumurta bile yaparım o derece bütçeyi aşabilirim. :king

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 22 Nisan 2015, 15:20:18 »
Her istegim oluyor bugun, sansimi deniyim o zaman. Bu kadar takip edeni meraklisi varken forumda neden Brandon Sanderson kitaplari icin bir bolum yok. Bir suru seriyi birden goturdugu icin uygun isim bulunamadi herhalde :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 22 Nisan 2015, 15:29:21 »
Bu gibi konuları ya buraya yazabilir ya da şuraya açabilirsiniz.

Bu bahsettiğiniz Sissoylu ilgili bir konu olmadığı ve forumu ilgilendirdiği için uygun yerde konuşulması en iyisi olacaktır :). Mesela yazarın ülkeye gelişi  Brandon Sanderson'ın konusunda tartışılsaydı daha doğru olurdu :). Çünkü doğrudan yazarla ilgili bir şey diyoruz, bu konudaki kitapla değil. Ama heyecan baltalamamak adına araya girmedik. Şimdi her şey açıklığa kavuştuğuna göre bunu da buradan demiş olayım.

Ama yine de cevap vereyim. Böyle bir kategori açmayı şu an düşünmüyoruz. Forum ahalisinin bu yazara ilgisi bizim için şu an ayrı bir kategori açacak düzeyde değil. Zaman içerisindeki gelişmelere göre tekrar değerlendiririz elbette. Ancak yakın zamanda bir şey düşünmüyoruz.

Şimdi hadi bu başlıkta kitapla ilgili yorumlara geri dönelim :).

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 22 Nisan 2015, 16:11:07 »
Cevap icin tesekkurler, bir dahaki sefere uygun yeri bulupyazacagim.

Seriye donersek, Ikinci kitap cevirisinin yayini icin belirlenmis bir tarih var mi.

17. sharddakilere ozenerek yaziyorum.
Kitap sonu spoiler!!
Spoiler: Göster
Lord Hukumdar olurken soyledigi sozlere ve Sadece Vin'in sisleri cekerek alomansi kullanmasina dikkat eden varmi.

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 09 Mayıs 2015, 00:56:43 »
Yeni başladım.Ama belli ki kaliteli bir kitap.Akıcı diyaloglar ve espiriler var.Fırtına ışığı arşivinden daha sürükleyici sanırım :D
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 17 Haziran 2015, 17:06:38 »
Bu çok çılgın bir şey değil mi ama?

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 19 Haziran 2015, 11:30:46 »
Eveeet sonunda bu harika kitabı bitirdim.Aklıma takılan bir şey var gerçi.

İlk 3 kitabın Vin ve Kelsiler ile ilgili olacağını okudum.Ama Kelsier öldü.Geri falan mı gelecek acaba?
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 19 Haziran 2015, 12:04:45 »
Bu çok çılgın bir şey değil mi ama?

Evet oyle. Ama orda ikinci ve ucuncu kitap ve hatta ikinci sissoylu serisi " alloy of law" icin ciddi spoiler olabilecek ayrintilar var. tehlikeli bir resim

Eveeet sonunda bu harika kitabı bitirdim.Aklıma takılan bir şey var gerçi.

İlk 3 kitabın Vin ve Kelsiler ile ilgili olacağını okudum.Ama Kelsier öldü.Geri falan mı gelecek acaba?

kelsierin etkisi sonraki kitaplarda devam ediyor. hatta serinin sonunda hos bir surpriz de var

Sissoylu aksiyonu genele yayma konusunda Firtinaisigindan daha surukleyici gibi gorunebilir. Ama firtinaisiginda konu oyle bi insa ediliyor ki her kitabin sonunda basina cok daha buyuk bir cig dusuyor. Yapisal olarak su an Sissoylu daha saglam gorunuyor. Oteki seri bittiginde tekrar goruselim :)