Kayıt Ol

Centilmen Piç Serisi - Scott Lynch

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Centilmen Piç Serisi - Scott Lynch
« Yanıtla #45 : 08 Haziran 2015, 17:31:21 »
O konuda bir şüphemiz yok zaten İhsan abi, senin ne kadar çok uğraştığını bilen biliyor. :)

Valla ön okuma'yı okudum, tek kelimeyle müthiş, tadı damağımda kaldı. Bir an önce çıksın da okuyalım artık. :-\

Çok teşekkürler Gürkan :) İnşallah beklediğinize fazlasıyla değer.

İlk kitabın çevirisinde sıkıntı yoktu bence fakat haritanın eksikliğini hissettik,Disk Dünya serisinin yeni basımında ilk kitabın eki çok iyi bir harita, emin olun bende ilk baskısı olan kitabı yine alma ihtiyacı hissettirdi,umarım bunu dikkate alırlar(Kitabın İngilizce' baskısındaki haritaya tabiki de ulaşıyorum fakat Türkçe ve orjinal olması farklı bir kesime hitap ediyor)

İşin o kısmına karışamıyorum maalesef ama bence de haritanın olması gerekiyordu. Umarım bu kez atlamazlar o detayı. Gerçi ilk kitabın düzelti için bana gelen baskısında harita yoktu. Belki de haritasız versiyonu ulaşmıştır yayınevine de.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 09 Haziran 2015, 12:52:20 »
Alıntı
İşin o kısmına karışamıyorum maalesef ama bence de haritanın olması gerekiyordu. Umarım bu kez atlamazlar o detayı. Gerçi ilk kitabın düzelti için bana gelen baskısında harita yoktu. Belki de haritasız versiyonu ulaşmıştır yayınevine de.

Sizin hassasiyetinizi ve emeğinizi görüyorum ve takdir ediyorum,emin olun sırf Türkçe çevirisini satın almak adına ikinci kitabın İngilizce versiyonuna bakmadım bile(harita olup olmadığını bilmiyorum) fakat ilk kitapda harita olduğunu biliyorum ve Türkçe ilk baskıda yoktu ve koca kitap tek bir şehrin içinde geçincede insan biraz eksikliğini hissediyor bir haritanın .Umarım eğer bir harita varsa ilk baskıda unutulmaz .Sizlerin adı geçen her çeviriyi gözüm kapalı alıp okuyorum şimdiye kadar hayal kırıklığına uğramadım .Sizlere başarılar diliyorum
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 09 Haziran 2015, 13:46:38 »
Teşekkür ederim, çok sağ olun. Böyle düşünmeniz beni hem çok mutlu etti hem de onur duydum. İşin mutfağında olan bizler bu tarz övgüleri pek sık duymayız, o nedenle çok değerli bu sözleriniz benim için. Tekrardan teşekkürler :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 11 Haziran 2015, 11:26:56 »
Bu ne, bu :)?

Sözlerini tuttular gibi görünüyor.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 11 Haziran 2015, 12:01:30 »
Bu ne, bu :)?

Sözlerini tuttular gibi görünüyor.

Sözleri neydi ki?
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 11 Haziran 2015, 13:07:30 »
Kitap ön siparişe çıkmış ,bu da demek oluyor ki en geç 2 hafta içinde(19 Haziranı bekleyin notu var İdefix'te)alıp okuyabileceğiz.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 05 Temmuz 2015, 20:42:17 »
İlk kitabı yeni bitirdim.Öncelikle belirtmeliyim ki eşine az rastlanacak kalitede bir kitap.Şimdi uzun uzadıya görüşlerimi yazardım ama zaten birçok yorum yazılmış kitapla ilgili.Şahsen kitabı sevdim ama kitap bende aralıksız bir okuma açlıgı uyandırmadı.Kitabın başında karşılaştırılan Rüzgarın Adı nı soluksuz okumuş uykusuz kalmıştım.Kralların yolunu da aynı şekilde okudugumu ve bazı kısımlarda heyecandan kitabı ayakta okudugumu hatırlıyorum.Bu kitap bende öyle bir his uyandırmadı.Büyük ihtimalle fantastik ögeleri ve epik olayları çok sevişimden ,bunlarınsa kitapta bulunmayışından kaynaklandı.Kesinlikle 2. kitabıda okuyacagım fakat önce sissoylu mu yoksa devamı mı çok kararsız kaldım.
Son olarak aklıma bir soru takıldı
Spoiler: Göster
Kitapta büyücülerin yetenekleri aşırı bir şekilde abartılmış ve koskoca şehirde tek büyücü var ama ona karşı koyabilecek hiçbir güç yok.Bu bana çok saçma geldi.Madem öyle ne gerek vardı bu kadar şaklabanlıga  direk şehirdeki bütün soyluları öldürsün veya sırayla öldürsün,aynı şekilde barsaviyle de ugraşmasın onu da aynı gün öldürüp yerine geçsin.Sanırım en kıdemli büyücülerin fiyatının günlük 1k oldugunu söylüyordu.Herkes kendine bir günlügüne büyücü tutsun kralın bile aklına girsin.Kitaptaki her şey baştan sona tek bir büyücüye baglanmış.Bence yazar ya şu büyücülük olayına hiç girmeyecekti yada daha mantıklı ,güçlerinin sınırı olan bir büyücülük tanımı ortaya koyacaktı.Ayrıca büyücünün baglandıktan sonra niye agzıyla büyü yapmadıgını hala anlayabilmiş degilim

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Temmuz 2015, 14:07:08 »
Bu sorunuzun cevabı ikinci kitapta yer alıyor. Yazar da aynı şeyi düşünmüş ya da benzer eleştiriler almış olacak ki tasarladığı dünyadan bahsettiği kısımlarda satır aralarında buna da değiniyor. Ben mantıklı buldum, umarım sizin için de öyle olur :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 16 Temmuz 2015, 13:17:26 »
bugün aldığım en güzel haber oldu. iş yoğunluğundan kitabın ikincisi çıktımı diye takip edememiştim.

@kote ; bende de tm tersi durum var. Kralların yolunu ön sipariş ile aldım ve aldığımdan beri yarıya anca gelebildim ( bu arada 4-5 kitap bitirdim ki biri locke lamoranın yalanları diğeri ise kan şarkısı. her ikiside çok hoşuma gitti, özellikle kan şarkısı)
kralların yolu çok ağır ve monoton işliyor gibi geldi bana :(

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 16 Temmuz 2015, 15:04:39 »
Bende agır işleyen kitaplardan hoşlanmam ama garip bir şekilde Kralların Yolunu bırakamadım.Evrenin derinliği, ana karakterin (erkek olan digeri hiç ilgimi çekmedi) gizemli güçleri, hep sonunda bomba birşeyler geliyor diye okumayı bırakmadım.Şimdi scott lynch çok çok güzel yazıyor ama epik ögeler olmayınca beni uyuşturucu almışım gibi baglayamıyor

Çevrimdışı mert

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 17 Temmuz 2015, 00:46:57 »
Serinin üçüncü ve dördüncü kitabı ne zaman çıkarılacak? Net bir tarih var mı? İlk iki kitap hem içerik olarak hem de çeviri olarak çok başarılıydı  ;D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 18 Temmuz 2015, 21:36:17 »
arkadaşlar, bu seride her kitap ana karakterin bir macerasını anlatarak mı ilerliyor? Yoksa alışık olduğumuz klasik olarak, bir ana hikayenin ilerleyişi ve gelişimi şeklinde mi sürüyor seri?
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 18 Temmuz 2015, 22:29:10 »
Centilmen Piçler adlı sıra dışı bir dolandırıcılık çetesinin başından geçen farklı maceraları konu alıyor diyeyim. İlk kitap ile ikinci kitapta yer alan maceralar birbirinden büyük ölçüde bağımsız, ama geçmişe dönük bazı göndermeler, hatıratlar, devam eden minik olaylar da var. Arka planda devam eden bir "hayat örgüsü" bulunuyor.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 18 Temmuz 2015, 22:42:56 »
Cevap için teşekkürler. Bi denemek lazım, çok olumlu şeyler yazılmış bu seri için.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 19 Temmuz 2015, 15:42:29 »
Bu sorunuzun cevabı ikinci kitapta yer alıyor. Yazar da aynı şeyi düşünmüş ya da benzer eleştiriler almış olacak ki tasarladığı dünyadan bahsettiği kısımlarda satır aralarında buna da değiniyor. Ben mantıklı buldum, umarım sizin için de öyle olur :)
İkinci kitabı bitirdim ama büyücülerle ilgili birşey yoktu.Acaba hızlı okuduğum için atladım mı bazı yerleri.