Kayıt Ol

Never Alone (Kisima Ingitchuna) Huzurlarınızda

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Never Alone (Kisima Ingitchuna) Huzurlarınızda
« : 02 Aralık 2014, 19:12:21 »

Geçtiğimiz hafta satışa sunulan bir oyun dikkatlerimizi üstüne çekti. Never Alone (Kisima Ingitchuna): Upper One Games ve E-Line Media işbirliğinde geliştirilen 2D bir macera ve puzzle oyunu.

Son zamanların en ilginç indie oyunlarından biriyle karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Never Alone, Alaska’nın yerlileri Inuit halkının kültürünü ve efsanelerini dünyaya anlatmayı amaçlıyor. Oyunun yapımında ülkenin yerlileriyle işbirliği yapılmış ve 40 Alaskalı hikayeci ve yaşlı, oyunun yapımında etkin rol üstlenmiş. Böylelikle ortaya Inuit efsaneleriyle bezeli, fantastik bir yapım çıkmış.

Nuna adındaki küçük kızımız, ona eşlik eden bir kutup tilkisiyle beraber kuzey kutbunun zorlu şartlarına meydan okumaya ve bulmacaları çözmeye çalışırken oyuncu da Alaska yerlilerinin kültürünü öğreniyor, efsanelerini Nuna aracılığıyla yaşıyor.

Haberle ilgili diğer detayları okumak ve tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayın.

Haber: Okan "indieraider" Akıncı
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Never Alone (Kisima Ingitchuna) Huzurlarınızda
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2015, 13:25:04 »
Never Alone'a üç yeni bölüm ve yepyeni bir hikaye ekleyen bir ek görev paketi geliyormuş. Adı Foxtales. Sevenlerine duyurulur :)

https://youtu.be/am7wLk5IwME
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2015, 21:10:28 »
Çok güzel haber bu. Teşekkürler @mit

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2016, 20:19:34 »
Yılbaşı indirimleri sağ olsun, hem ana oyunu hem de ek görev paketini alıp oynadım geçen ay. Belki Okan kızacak ama ben o kadar beğenmedim oyunu :) Bana biraz fazla basit geldi oynanış açısından. Fazla kolaydı. Bulmacaları da başta zevkli olsa da çok fazla farklılığa sahip olmadıklarından bir süre sonra beni sıktı. Anlatıcının Inuit dilindeki anlatımı da (her ne kadar bunu itiraf etmeyi kendime yakıştıramasam da) bir yerden sonra fena halde sinirime dokunmaya başladı.

Ek görev paketi Foxtale'i daha çok sevdim diyebilirim. Ama o da fazla kısaydı. Bir de baktım şıp diye bitmiş. Kısacası beni kesmedi Never Alone.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2016, 12:08:19 »
Abi neden kızayım, sonuçta herkesin zevkleri farklı. Ben bu tarz oyunları seviyorum ama bulmaca çözmekten pek hoşlandığım söylenmez. Basirliği nedeniyle sevdim bu oyunu. Mesela Monochroma'da tersini yaşadım, bulmacalar bir yerden eziyete dönüşmüştü. Never Alone'u sevmemin nedeni, iki boyutlu ve ilerlemeli oyunları sevmem ama zor bulmacalardan hoşlanmamam.