Kayıt Ol

Dorian

Çevrimdışı Lucilla Clarté

  • ****
  • 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Dorian
« : 15 Şubat 2008, 13:35:11 »
Vokalde İlkin Kitapçı, gitarda Murat Ötünç, diğer gitarda Memet İncili, basta Alex Tintaru ve davulda Afşar Yağcıoğlu'dan oluşan Dorian müziğe başladığı ilk günden şu ana kadar ki birikimlerini su yüzüne çıkarıyor. 2000 li yılların başından beri iyi müzik adamlarıyla çalışıp müziğini oturtmaya çalışan grup son halini 2002 yılında aldı.2002 yılı grup için daha da ciddi bir müzik yaklaşımının ve ilerlemenin göstergesi oldu. Başlayan festival performansları ve çeşitli konserlerle adını daha sık duyurmaya başlayan dorian, yapılan beste ve çeşitli yorumları stüdyo dışına taşımaya başladı.

Albüm çalışmalarını hızlandırıp aynı zamanda da çeşitli barlarda, cover çalışmalarının yanında bestelerini de insanlara dinletmeye çalışan grup belli bir noktada durup sadace albüm çalışmalarına odaklandı.Kendi tarzını yaratırken onlara ilham olan grup ve sanatçıların gölgesinde fazla kalmadan ilerlemeye çalışan grup, zaman zaman drum&bass, acid cazz, anadolu ve tasavvuf ezgilerini müziğinde yerinde kullanmaya özen gösteriyor.

9. Efes Dark Roxy Müzik Günlerine “rüyadan” adlı parçasıyla katılan grup 20.000 kişilik internet oyuyla jüri özel ödülü alarak yoluna devam etti, aradan geçen zamanı albumlerini tamamlamaya ayıran grup 2005 yılı mart ayında Türkiye de tarzları için olabilcek en iyi global müzik firması olan EMI music ile anlaştı. Albüm kayıtlarına nisan ortasında ATM stüdyosunda giren Dorian, albüm içerisine 10 parça koydu.Albümün Prodüktörlüğünü kendisi üstlenen Dorian, ilk albümlerinin ismini “Yeniden Hayata” olarak belirledi .2005 yılının Eylül ayında çıkacak albümün ilk çıkış parçası ise “bakma yüzüme” olarak belirlendi.
http://www.dorianweb.com/

Bütün şarkıları çok güzel ama Dipte,Yeniden Hayata,Yaşam ayrıdır benim içinn(=

Çevrimdışı Apocalyptique

  • **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dorian*
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2008, 17:56:25 »
İlkinAfsarAlex


Memet


MuratBunlar da myspacelerinden..Severım Dorıan'ı hostur cok. (;

Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Ynt: Dorian*
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2008, 17:56:25 »