Kayıt Ol

Nadir Kitaplar

Çevrimdışı mayakitabevi

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Nadir Kitaplar
« : 20 Aralık 2014, 02:56:14 »
Kırmızı Kahverengi Defter - Nilgün Marmara -- 350 tl
Serbest Vezin Sembolik Şizofreni İmzalı Murat Yılmazyıldırım -- 350 tl
Beni Öp Sonra Doğur Beni İlk Baskı Cemal Süreya -- 300 tl
Eşekarısı Fabrikası - Iain Banks -- 300 tl
Tibet'in Ölüler Kitabı Ruh ve Madde Yay. -- 150 tl
Komünizmin Kara Kitabı -- 100 tl
Kinyas ve Kayra Om Yayınevi Hakan Günday -- 100 tl
Toplu Oyunlar - Jean Paul Sartre -- 100 tl
Ataların Hikayesi - Richard Dawkins -- 100 tl
Gönül Çelen İlk Baskı Cem Yay. Salinger -- 100 tl
Murathan'95 - Murathan Mungan -- 60 tl
Caz Dönemi (Ragtime) - E.L. Doctorow -- 60 tl
Modern Büyücülük El Kitabı - Jonathan Cainer,Carl Rider -- 50 tl
Papirüs'ten Başyazılar - Cemal Süreya -- 50 tl
Şahları da Vururlar Farsça Fars İlk Baskı Ferhan Şensoy -- 50 tl
Yıldızlara Yolculuk - Nicholas Christopher -- 50 tl
Yaşamın Trajik Duygusu - Miguel de Unamuno -- 50 tl
Kuzuların Sessizliği İnkılap Yay.  - Thomas Harris -- 40 tl
Hayatı Emen Karanlık - Stephen King -- 40 tl

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nadir Kitaplar
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2014, 03:01:03 »
sadece satış yapmak için mi üye oldunuz?

bunun için siteler mevcut

bkz. nadirkitap
bkz. gittigidiyor
bkz. sahibinden

Çevrimdışı mayakitabevi

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2014, 03:13:03 »
bunun sizi alakadar ettiğini sanmıyorum.

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2014, 03:14:15 »
size söylemedim ki yönetime çıtlattım ;)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2014, 11:48:21 »
Bunu yasaklayan herhangi bir kural olduğunu sanmıyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2014, 20:18:35 »
işporta mekanı işletmek istersen neden olmasın.

"ilk" in gücünü küçümsüyorsunuz.

ekleme: geçtim, bir "kasap-sahaf" ın  gelip belki söğüşlerim diyerek astronomik fiyatlarla satış yapmasına izin vermek serbest piyasa ya da "kuralların yetersizliğine" işaret eden bir cümleyle savuşturulamaz. bu kadarda ılımlı olmayın azcık. merak etmeyin birisine çok fahiş fiyatların var ya da burası söğüşleme mekanı değil kardeşim demek sanal kimliğinizi kirletmez.

yahu adam kitabın yazarından, yayınlayan yayınevinden, çevirmeninden, dağıtıcısıdan hiç emek sarfetmeden! kat be kat fazla kazanmaya çalışıyor. niye tepki göstermeyelim.

burda editör, çevirmen kardeşlerimizde var. çevirdikleri güzel eserlerden bir iki kopya yastık altı etsinler bir on yıl sonra 20 liralık kitabı 300 liraya satarlar. altın alsanız 10 yılda o kadar getirisi olmaz yemin ediyorum. emeğinizi çöpe atıyorsunuz.

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2014, 10:56:58 »
Merhaba aslında yorum yazmayacaktım ama sonra vazgeçtim
Bu konuda sun wukong arkadaş bu konuyu dile getirmekte haklı bence
çünkü normalde sitede faal olan arkadaşlar aradıkları veya artık okumadıkları kitapları satışa sunuyorlar
ona itirazım yok ama bu yeni arkadaş resmen fahiş fiyatlarla belki bir kaç sazan yakalarım misali
sırf satış bölümüne yazmış  ;D
bilenler bilir zaten ben bir yayınevinde çalışıyorum
ayrıca elimdeki bilimkurgu ve fantastik koleksiyonunu arkadaş gibi satarsam çalışmama gerek yok köşeyi döndüm

:D ;D :P

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2014, 12:12:54 »
Elbette astronomik fiyatlar koymuş, onu savunmadım zaten. Sadece satış yapmak için üye olmasında bir sakınca olmadığını söyledim. Bu kişinin durumuna özel bir şey değildi yani.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2014, 12:22:19 »
Aslında yasaklamak ve silmek mümkünse de doğru değil. Ben ve arkadaşlarım hemen o mesajı silip üyemizi engellleyebiliriz ama sorun bu değil.

Az bulunduğu için "değerli" olduğu varsayılan kitaplara olan ilgi onların fiyatlarını yükseltiyor maalesef. Sadece ilgi göstermeyerek arkadaşımızın bu kitapları makul fiyatlara çekmesini sağlayabiliriz. Zira zaten bir çok yerde kitapları bu fiyata satamadığı için buraya bu başlığı açmış olabilir. Açmasında mahsur yok. Bu kitapları bu fiyata satabileceğini düşünmesinde de mahsur yok.

Bizler ilgi göstermezsek o kitaplar makul fiyatlara bir gün düşecektir. Düşmezse de satıcı arkadaşlarımız ellerinde o kitaplarla bekleyip kazanacakları paraların hayalini kurabilirler. Bunda özgürler.

Sosyal düzeni kurallar ve yasalar korur ama en köklü kurallar insanların gelenekselleştirdiği kurallardır. Yani bizim tavırlarımızla belirlediğimiz kurallar.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2014, 18:06:01 »
Konu ısrarla tartışılmak isteniyorsa bunun için ayrı bir başlık açsanız daha iyi olmaz mıydı?

Kitapların fiyatlandırılma biçiminden hiç hoşlanmadım ben de, ama herhangi bir şekilde yasak ve kısıtlama talep etmeyi de mantıklı bulmuyorum. Konu kendi başına rahatsız edici değil, itibar edilmeyerek savuşturulabilecek bir durum, ama özgür bir platforma katı kurallar getirilmesini beklemek, üzerinde biraz daha düşünülmesi gereken bir konu.

Buna karşılık nasıl ki dileyen, istediği fiyata kitaplarını satışa sunabiliyorsa, bunu makul bulmayanlar da düşüncelerini dillendirebilmeliler bence. “Evet, bu fiyatlar çok yüksek,” tepkisini verip, etik bulmadıklarını da açıklayabilirler. Onların da buna hakları olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Tek sıkıntı karşılıklı atışma halini almış olmasında. Konuyu açan kişinin konuyu uzatmasına, hakaretlerle geri dönüşler yapmasına ve insanları kışkırtmasına hiç gerek yoktu. Tartışmaya girmek yerine kişilerin fikirlerine saygı gösterip alım satım konusu dışında mesaj yazmasa durum bu olmazdı sanırım.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2014, 18:14:09 »
Başlığı kilitliyorum. Herkes sakinleşince, yarın akşam açılacak. Bu arada sizler de dışarı çıkıp bir hava alın, sakinleştikten sonra şağıdaki başlıkları güzelce okuyun.

Rıhtım Kanunları

Rıhtım Ceza Kuralları Madde 2: Forum içerisinde açılan başlıkla alakasız ciddi kişisel tartışmalar yürütmek yasaktır.

Rıhtım Halk Kuralları Madde 1: Konulara yazdığınız yalnızca kişisel coşkular içeren boş mesajlar saygınlığınıza ve diğerlerinin gözünden bulunduğunuz konuma kötü eklentiler yapmanıza sebep olur.

-----

Kraliyet Meydanı Pazar Fiyatları

Alıntı
Arkadaşlar kimse size satış yapanları eleştiremezsiniz demiyor. Başlığa bir mesaj atıp kitapların piyasaya göre pahalı olduğunu belirtmek ayrı bir durum, bunu yapabilirsiniz. İnsanlara hakaret etmeden durumu belirtebilirsiniz. Potansiyel alıcılar da sizin mesajınızı görür, sizden sonra eğer satış yapan kişinin buna bir cevabı varsa onu da görür. Buradan kitap alacak birisi de varsa böyle mesajları okur, sonuçta kendi kararını verir.

Siz başlığa gelip kitaplar pahalı dediniz, satış yapan kendince nedenini açıkladı. Tamam, o noktada durun. Üstelemek kimseye bir şey kazandırmaz. Olayı tartışmaya, iki sayfa boyunca karşılıklı laf dalaşına dönüştürmeyin.
...

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2014, 20:28:14 »
Forumu kirletmek kimsenin hakkı değil. Burada edebiyat ve pek çok alt kültürü paylaşmak - tartışmak için bulunuyoruz. Ancak bu iş başka yerlere saptırılırsa forumumuz kirlenir. Diğer üyelerimizin de huzuru kaçırılır. Bu noktada bu siteye bunca emek vermiş hiç kimse seyirci kalmaz.

İşte bu nedenle periyodik neşriyat'ın oldukça anlamı mesajından sonra olan tüm tartışmalar silinmiştir. Lodmuti'nin onu zorunda bıraktığınız uyarısı ve buranın bir sakini olan Sayhh'ın haklı tepkisi ise yerinde duruyor.

Bazı şeyleri kendi içinizde bir sonuca vardırın istiyoruz. Ama görüyoruz ki olmuyor. Kişisel tartışmaların yeri burası değil. Bunu son kez söylüyorum. Özel Mesaj diye bir özelliğimiz var. Kullanınız.

Forumu amacından saptırmayalım.

Not: Konu hala kilitlidir.