Kayıt Ol

İdefix'in kargo gönderme anlayışı

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İdefix'in kargo gönderme anlayışı
« Yanıtla #15 : 30 Aralık 2014, 22:47:57 »
Kargoda sıkıntı yok, kitapyurdundan ne kadar kitap aldıysam hepsi defolu yırtık çıktı. Ya cilt yırtık, ya kapak delinmiş, ya lekeli, ya basım hatalı...(Bununla ilgili bazı forumlara resimli kanıtlarda eklemeyi düşünüyorum yakında) Demediğimi bırakmadım ama hala aynılar sonunda alışverişi kestim. İdefixte ise iptal olan kitabın ödemesini geri yapmadı 1 aydır hala yazıyorum sonuç yok, karar sizin artık...

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Aralık 2014, 23:28:42 »
Kargoda sıkıntı yok, kitapyurdundan ne kadar kitap aldıysam hepsi defolu yırtık çıktı. Ya cilt yırtık, ya kapak delinmiş, ya lekeli, ya basım hatalı...(Bununla ilgili bazı forumlara resimli kanıtlarda eklemeyi düşünüyorum yakında) Demediğimi bırakmadım ama hala aynılar sonunda alışverişi kestim. İdefixte ise iptal olan kitabın ödemesini geri yapmadı 1 aydır hala yazıyorum sonuç yok, karar sizin artık...

Maillere en geç ertesi gün dönüyorlar ama bu iade olaylarında müşteri hizmetlerini arayın bence .

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Aralık 2014, 15:35:06 »
Nedense benim mailler neredeyse 1 haftada cevaplanıyor :) Sanırım telefonda görüşmek en iyisi dediğiniz gibi

Çevrimdışı kitapci

• *
  • 25
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Aralık 2014, 15:36:32 »
idefixten bende şikayetciyim faturayı kutunun üstüne yapıştırıyorlar sonra peder benim richard dawkings kitaplarını görüp gavurmusun diyor idefixi kınıyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #19 : 31 Aralık 2014, 15:50:04 »
İrsaliyeli faturayı kutunun üstüne yapıştırmaya mecburlar, adamlar ne yapsın? :) Bence babanızı ekarte edip kargoyu ondan önce kapmanın yollarını arayın siz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Aralık 2014, 16:28:19 »
Nedense benim mailler neredeyse 1 haftada cevaplanıyor :) Sanırım telefonda görüşmek en iyisi dediğiniz gibi
2 hafta önce cuma gecesi sanal kitap fuarı süresini uzatacakmısınız ? diye sormuştum , cumartesi sabahı idefix.com'u takip ediniz diye cevap gelmişti :D Heralde işin içinde para olmayınca dönüyorlar hemen  :D
idefixten bende şikayetciyim faturayı kutunun üstüne yapıştırıyorlar sonra peder benim richard dawkings kitaplarını görüp gavurmusun diyor idefixi kınıyorum.
"Ben alıp alıp yakıyorum , başkaları okumasın diye." deseydin mesela , hem babanın gözüne girerdin hemde bundan sonraki siparişlerde endişelenmek zorunda kalmazdın :P Şaka bir yana mit'in de dediği gibi  internetten yapılan her alışverişte aldığınız şeyi bir kurumdan aldıysanız şu irsaliyeli fatura olayını yapmak zorunlar diye biliyorum . İster kitap alın , ister mutfak robotu  o fatura kolinin üstüne yapıştırılmış bir şekilde geliyor ki kitap alışverişlerinde idefix bir yana , nadirkitap'taki
sahaflardan aldığım kitaplarda o şekilde geliyor , bu irsaliye olayından kaçış yok sanırsam :D

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2014, 16:50:30 »
İnsanın yıllardır alış-veriş yaptığı bir kitapçısı olunca internetten pek de kitap alası gelmiyor doğrusu çünkü o indirimleri bana sağlıyor sağ olsun. Ama hadi bir ilki gerçekleştireyim dedim ve İdefix indiriminin de son günü olması sebebiyle bir şeyler aldım, dün de siparişimi verdim ama hala hepsi temin edilmekte.

Şimdi merak ettiğim bir şey var: Ben indirim bitmeden sipariş verdim ama büyük ihtimalle indirim bittikten sonra temin edilecek kitaplarım. Bu durumda o indirim bana yansımış olacak mı, yoksa bir hayal kırıklığına mı kurban gideceğim? Yani evet zor bir ihtimal ama bu kalanı da çekilir mi kredi kartından?

Gerçekten bu konuda bilgisiz olduğum için soruyorum. Bir sorun çıkar mı onu merak ediyorum.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Aralık 2014, 17:01:03 »
İnsanın yıllardır alış-veriş yaptığı bir kitapçısı olunca internetten pek de kitap alası gelmiyor doğrusu çünkü o indirimleri bana sağlıyor sağ olsun. Ama hadi bir ilki gerçekleştireyim dedim ve İdefix indiriminin de son günü olması sebebiyle bir şeyler aldım, dün de siparişimi verdim ama hala hepsi temin edilmekte.

Şimdi merak ettiğim bir şey var: Ben indirim bitmeden sipariş verdim ama büyük ihtimalle indirim bittikten sonra temin edilecek kitaplarım. Bu durumda o indirim bana yansımış olacak mı, yoksa bir hayal kırıklığına mı kurban gideceğim? Yani evet zor bir ihtimal ama bu kalanı da çekilir mi kredi kartından?

Gerçekten bu konuda bilgisiz olduğum için soruyorum. Bir sorun çıkar mı onu merak ediyorum.

Siparişinizi temin aşamasına almadan önce kredi kartınızdan tahsilat işlemini yapıyorlar . Yani siz çoktan ödemenizi yaptınız bile artık iş idefix'in kitapları kargolamasında . Alışveriş kısmı bittiğinden fiyatlar artsa bile size bir yansıması olmaz diye biliyorum ben .

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2014, 18:05:12 »
Kitapçılar ucuz olsa bir de aradığımızı bulabilsek internet işine hiç bulaşmam ama başka çare de yok maalesef.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Şubat 2015, 19:34:17 »
İdefix'ten iki kere alışveriş yaptım. İlkinde bir kıtabın ön kapağıyla ilk on küsür sayfası delinmiş olarak elime ulaştı.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Şubat 2015, 19:38:38 »
İdefix'ten iki kere alışveriş yaptım. İlkinde bir kıtabın ön kapağıyla ilk on küsür sayfası delinmiş olarak elime ulaştı.

Geri gönderdiniz umarım? Açıkçası gelen kitapların durumu açısından alışveriş yaptığım yerler içinde en iyisi idefix diyebilirim, en azından benim için böyle oldu bugüne kadar. Ama böyle bir talihsizlik olursa da gönderin, yenisini gönderirler. Tabii mazeret olamaz bu, ama yine de sık sık yaşanan bir şey olmadığını bilin.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #26 : 18 Şubat 2015, 19:40:39 »
Yanılmıyorsam on yıldır falan buradan alışveriş yapıyorum. Canımı sıkan bir durumla karşılaşmadım hiç. Daha bu sabah güzel bi liste sipariş ettim. Liste Fiyatı: 150,00 TL, idefix Fiyatı: 109,65 TL. Heyecanla bekliyorum.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Şubat 2015, 19:43:37 »
Geri gönderemedim maalesef. Uğraşacak vaktim pek yoktu. Ama ikinci siparişim sorunsuz geldi. Bunu da belirteyim.

Çevrimdışı Adroid

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 18 Şubat 2015, 19:49:42 »
Bende büyük bir memnuniyetle yapıyorum alışverişimi. İdefix ;  kitaplar zarar görmesin diye büyük bir özenle kitapları kutulayıp yolluyor.Ama demek ki ara sıra böyle şeyler olabiliyor.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 18 Şubat 2015, 19:54:36 »

Hatta bence sizdeki kitabın fotoğrafını çekip kanıt olarak sunun , onlarda size aynı kitabın sağlam bir postasını yollasınlar . Onlara geri gönderdiğiniz de tutup  bu defolu kitabı başka bir okuyucuyada gönderebilirler . Yok yinede geri isterlerse alıcı ödemeli kargolarsınız :D