Kayıt Ol

Vahşi Rıhtım Kısa Öykü Düelloları

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vahşi Rıhtım Kısa Öykü Düelloları
« Yanıtla #60 : 17 Ocak 2016, 21:09:03 »
Bugün okudum iki hikayeyi de. Öncelikle Kan Hırsı'nı okudum; Hatunkız'ın hikayesi sanarak. Çünkü oylamada gunisinamektupların önde bitirdiğini biliyordum. Nedense Azrail yerine hep bir Kurtadam geldi aklıma ilk hikayede. Duyguların daha iyi aktarılabileceği yerde bu biraz eksik kalmış gibi. Kutsal kitaplarda Azrail'in de canının alınacağı yazar aslında ama bu çokta sorun değil. Geniş zamanda geçtiği için aksamalar da var gibiydi. Ama fikir güzel.  Hızla yazılmış bir havası vardı sadece. Bu sorunlar tek sayfa sınırı ve kısıtlı zamandan dolayıdır diye tahmin ediyorum.

Diğer hikayeyi daha fazla beğendiğimi itiraf edeyim. Destansı havayı güzel yansıtıyordu. Genel mitolojik kurguda  ilerlemiş olmasına rağmen yine de kendine haslığını korumuş. İlk hikayedeki zaman aksamaları bu hikayede de vardı. Ama nedenini az çok tahmin edebiliyorum. Üstte söyledim hatta :).

İkinizin de eline, fikrine sağlık.  Ben oyumu ikinci öyküden yana kullanırdım ama geçti. :)

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vahşi Rıhtım Kısa Öykü Düelloları
« Yanıtla #61 : 18 Ocak 2016, 14:40:21 »
Sude, açıkçası başka bir hikayeye başlamıştım. Onu yarıda bırakıp bunu yazmaya karar verdim. Kararsızlık olunca böyle biraz üstünkörü kaldı hikaye. Ama okurken zevk aldıysan ne mutlu bana :).

Spoiler: Göster
Saygılar :D.

Evis, dostum yorumların için teşekkür ederim. Hikayem bir mitoloji hikayesi olunca özgün olarak kalmak çok çok zor oluyor, eğer kendine has bir hava yaratabildiysem mission complete demektir :). Tekrar, okuduğun ve yorumladığın için teşekkürler :).
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.