Kayıt Ol

Forum Özel Kitap Yarışması - Sonlandı

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forum Özel Kitap Yarışması Başlıyor!
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2015, 20:58:37 »
Aslında kesin konuşmuyorum bu da bir taktik, bana kızmanızı istemem :d
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2015, 20:59:59 »
Yok kızmadım, üzüldüm aslında :). Böyle bir durum yoksa ne mutlu ^^. O zaman tam gaz yarışmalara devam!

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2015, 21:13:38 »
Güzel kitaplar  , güzel etkinlikler :D  Belediye çalışıyor hani!! :D  lovecraftlar  ve sissoylu da gözüm kalmadı değil  :))))

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2015, 23:00:36 »

Spoiler: Göster
(Dayanamadı.)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2015, 00:20:09 »
kehkekehkekhkeh "That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die."

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Yetmez ama evet!

9 çok arada bir sayı dedik, ödüllerde sayıyı 10'a tamamladık. Mass Effect de taze taze çıkmış kitabıyla ödül listesine giriş yaptı.

Yarışma mı? Eh, işte o epey epey epey değişik olacak. Bizden söylemesi  >:D.

Aaa, pardon yanlış smiley. Şu olacaktı aslında:  :)

Çevrimdışı nsipek

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2015, 14:38:50 »
Herkese merhaba, Kayıp Rıhtım'ı bir süredir takip ediyor ve foruma üye olmuş olsam da, ilk defa yazıyorum ve tabiki yarışmayı heyecanla bekliyorum :)

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2015, 16:12:24 »
Cthulhu'yu ben de gözüme kestirdim. Heyecanla bekliyorum. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Forum Özel Kitap Yarışması - Detaylar ve Başlangıç Tarihi
« Yanıtla #23 : 13 Şubat 2015, 12:01:51 »
Yarışmamızın başlamasına çok az kaldı! Ama öncelikle yarışmanın yapısı ve kurallarıyla ilgili yapmamız gereken duyurular var.

Yarışmanın Uygulanışı

- Yarışma, 12 - 13.00 ve 21 - 22.00 arasında olmak üzere, günlük olarak iki farklı zaman diliminde gerçekleşecektir.

- Bu saat dilimlerinin her ikisi de 1er saatliktir. Cevaplarınızı bu 1 saatlik sürede vereceksiniz. Geç kalan cevaplar kabul edilmeyecektir.

- Bir günde 2 soru sorulacaktır. Sorular kendilerini belirtilen saat dilimlerinde bu başlıkta gösterecektir.

- 1 saatlik sürede, ilgili soruya doğru cevabı verenler arasından çekilişle kazananlar belirlenecektir.

- Her günün sonunda iki yarışmanın kazananı beraber duyurulacaktır. Yarışmayı idare edenlerin meşgul olması halinde bu ilan ertesi güne sarkabilir.

- Her sorunun süresi dolduğunda doğru cevap süre bitiminde mesaja eklenecektir. Yani sorunun sorulduğu mesaj güncellenecektir. Yeni mesajla gelmeyecek doğru cevabımız :).

Cevapların Gönderimi

- Cevaplar özel mesaj ile alınacaktır.

- Konu başlığı cevap verdiğiniz soruya ait kitabın adı olmalıdır. Başlıksız mesaj atmamaya lütfen özen gösterin. Her şey birbirine karışmasın :).

- Cevaplar Fırtınakıran'a (bana) gönderilecektir.

Soruların Yapısı ve Şartlar

- Bu yarışmanın adının forum özel olduğunu unutmamak gerek.

- Yarışmanın adı yarışmaya dair oldukça bilgi veriyor aslında. Sorular forumla ilgili olacaktır.

- Soruların her biri bildiğiniz konularda ya da 1 saat içerisinde forumu araştırarak ulaşabileceğiniz alanlarda olacak.

- Forum kullanımı sorularda kendilerini gösterecektir.

- Yeni üyelerimiz bu durumdan rahatsız olabilir. Ama onlar da aynı forumu karıştırarak cevaplara ulaşabilir. Herkesin kaynağı aynı aslında. Mühim olan forumu kullanmak.

- Bir soru forum üyeleri arasında yıllardır dillere pelesenk olmuş bir forum jargonundan gelecek. Bu durumda yeni üyelerimiz alınabilir. Ama bu bir forum yarışması olduğu ve forum da üyeleriyle var olduğu için, sadece bir soruya özel olarak burada uzun zaman geçirmiş kişilerin arasındaki o özel soruyu sormadan edemeyeceğiz. Bu konuda itiraz kabul etmeyeceğimizi baştan belirtmek isteriz.

Diskalifiye Olmaya Neden Olacak Durumlar

- Cevapları bu başlık altına yazmak. (Tüm cevaplar özel mesajla gönderilmelidir)

- Sorular hakkında tartışma başlatmak (Çünkü her cevap zaten bu forumda saklı). Bir memnuniyetsizliğiniz varsa bunu forumun yetkililerine özel olarak bildirmenizi bekleriz. Yarışmanın eğlenceli atmosferine gölge düşürmeyelim :).

Aşağıdaki son madde yanlış anlaşılabilir. Dikkatli okuyalım :).

- Bu yazıyı okuyup gelebilecek sorular hakkında tahminlerde bulunmak.

(Tahmin etmeniz oldukça zor ama, yine de başlığı bu gibi mesajlarla doldurarak kimsenin heyecanına limon sıkmayalım. Kendi heyecanımız için başkalarının canını sıkmayalım.)

Evet arkadaşlar, tüm kural ve açıklamalar bu şekilde :). Sorularınızı memnuniyetle bu başlık altında cevaplayabilirim. Heyecan ve merakınızı yine buraya mesaj atarak dile getirmeniz için hiçbir engel yok. Sadece "Yea bak bunu soracaklar" muhabbeti yapmamanızı istiyoruz. Sadece ama sadece bu :).

Yarışma Başlangıcı: 16 Şubat 2015 - Pazartesi

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #24 : 13 Şubat 2015, 14:51:03 »
Vay be... heyecanlandım! Forum yarışmasının forumdaki konulardan seçilecek olması ve buraya emek vermiş insanlara hitap etmesi iyi düşünülmüş gerçekten :) Çıkacak soruları merakla bekliyorum.

16 Şubat günü internet bağlantılarınızdaki onarılamayan arızalardan kesinlikle ben ve hacker ekibim sorumlu değildir arkadaşlar, önceden belirteyim ;D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Şubat 2015, 15:10:44 »
Abi şu andan itibaren ocak dışısın askldfjasdkljsdşsdf.

O değil de, radyo yarışmasında olduğu gibi, ben de bir heyecanlandım :D. Bana ne oluyorsa.

Bu arada hemen not düşeyim, forumda yetki sahibi olan kişiler bu yarışmaya yarışmacı olarak katılamıyor. Her şey üyelerimiz için!

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #26 : 13 Şubat 2015, 16:13:09 »
Radyoda da olduğu gibi iki yarışmaya da katılmak mümkün mü ?

Bir de haddim olmadan bir şey soracağım. Yarışma pazartesi değil de pazar günü olsa öğrenciler için daha iyi olmaz mı ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Şubat 2015, 16:26:18 »
Katılmak mümkün :). Radyoda kitap kazanmışların bu yarışmaya katılmasında bir engel yok. Ancak yine bir kitap kazanırsanız (forum yarışmasından) diğer sorulara cevap verseniz bile çekilişe dahil edilemezsiniz. Yani 1 kitap kazanma hakkınız var.

Bu arada Lovecraft kitaplarını set olarak vereceğiz. O nedenle Cthulhu + Deliliğin Dağlarında olarak tek soruda 2 kitap olacak o. Onun durumu istisna.

Alıntı
Bir de haddim olmadan bir şey soracağım. Yarışma pazartesi değil de pazar günü olsa öğrenciler için daha iyi olmaz mı ?

Had ile hiçbir alakası yok bu sorunun :). Pazar günü başlayamama nedeni benim. Çünkü ben buralarda değilim o gün. Elimizden geldiğince Lordmuti ile birlikte götüreceğiz yarışmayı. Bir iş bölümü yaptık. (Soruları bile beraber hazırladık)

Ama şunu düşünüyorum, artık hepinizin cep telefonu var. 12 - 13.00 da öğle arasına geliyor. O sırada cep telefonunuzdan girip bir özel mesaj atabilirsiniz bence. Olmaz mı? İmkan dahilinde mi?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 13 Şubat 2015, 16:38:44 »
Soruları bilen olmazsa yönetim olarak aramızda paylaşıyoruz kitapları ona göre :P

Bir günde tamamlanıp bitecek bir olay değil bu, büyük ihtimalle tüm haftaya yayılacaktır diye düşünüyorum. Yanlışsam Hazal beni düzeltsin gırbacıyla. İlk gün olarak pazar seçilse bile yarışmanın bir kısmı yine hafta içinde kalacak. Yani pazartesi günü de yarışma devam edecek. Telefondan ya da okulda, iş yerinde ya da artık nerede siteye girebiliyorsanız oradan bir özel mesaj atmayı deneyin patronlara ve öğretmenlere çaktırmadan :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Şubat 2015, 16:40:39 »
Alıntı
Bir günde tamamlanıp bitecek bir olay değil bu, büyük ihtimalle tüm haftaya yayılacaktır diye düşünüyorum. Yanlışsam Hazal beni düzeltsin gırbacıyla. İlk gün olarak pazar seçilse bile yarışmanın bir kısmı yine hafta içinde kalacak. Yani pazartesi günü de yarışma devam edecek.

Tabii yahu.

Bu yarışma koca bir hafta boyunca sürecek. Günde 2 kere yapılacak. İlla ki haftaiçine geliyor yarışma :).