Kayıt Ol

Jim Butcher’ın “Süsleme” Adlı Öyküsü Şenlik Konuğumuz Oldu!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Şenlik projelerimize devam ediyoruz! Sırada çok sevdiğimiz ve bunu her daim belli ettiğimiz bir yazarın öyküsü var.

Jim Butcher ismini sitemizi takip eden çoğu okurumuz duymuştur. Kendisi, Harry Dresden karakterine hayat veren isim. Dresden Dosyaları’nı okuyup çok sevmiş ve her fırsatta sitemiz takipçilerine de bunu belli etmiştik.

İşte yedinci yaşımızı kutladığımız şu günlerde, Jim Butcher’ı da es geçmek istemedik ve kendi sitesinde yayımladığı “Süsleme” adlı öyküsünü çevirdik.

M. İhsan Tatari’nin çevirisini üstlendiği öyküye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hepinize iyi okumalar diliyoruz!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Flood olacak ama şenlik haberimizi kirtletmemek adına yorumu ayrı bir mesaja ekliyorum.

Alıntı
Ben ciddiyim Harry! Şu danışma ve kayıp eşyaları bulma satırı yerine ‘İfritlere İfrit Olunur, Canavarların Canına Okunur, Vampirlerin Vadesi Doldurulur, İblisler İflah Edilir’ yazsana.”

“Ya, tabii,” dedim. “Bu tür bir ses yinelemesinin müşteri çekeceğine eminim.”

Of, abi bu nasıl bir çeviri harikası :D! Bunu Türkçeleştirme aşamasında nereden aklına geldi bu. Orijinaline baktım da harika olmuş. Ayrıca ses yinelemesi kaygısıyla sırıtan hiçbir şey yok. Her şey gayet dilimize uygun bir şekilde aktarılmış. Ellerine sağlık!

Bu arada öyküyü az önce keyifle okudum. Tek kötü yanı kısa olması :/. Yalnız Bob'a katılmamak ne mümkün, kendisini oldukça haklı buldum :D.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Bu güzel öykü için çok teşekkürler. Kısa ama keyifliydi.
Ayrıca Fırtınakıran'ın bahsettiği bölüm de ki çeviri gerçekten harika olmuş! :D

Bak yine içimde ki Dresden sevgisi depreşti. Ah ithaki ah... :-\

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Dresden'i sizden hep duydum ama hep bir şeyler eksikti benim için, hikayeyle birlikte bu biraz olsun kırıldı. Çeviri için teşekkürler. Elinize sağlık. İlerde okuyacağım kitaplar listesine girdi artık.  :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Teşekkürler arkadaşlar, beğenmenize çok mutlu oldum :)

O ses yinelemesi çevirisine bir Robert Silverberg alıntısı yapasım var. İçeriden Ölmek'ten... Anladınız siz onu. Rahat, yarım saat uğraşmışımdır herhalde ses düzenini yakalayacağım diye. Bir tek iblislerle ilgili kısımdan memnun kalmamıştım, ama sizin beğendinizi görünce o da uçtu gitti :) Teşekkürler tekrardan.

Nice yıllara Rıhtım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Dresden'i sizden hep duydum ama hep bir şeyler eksikti benim için, hikayeyle birlikte bu biraz olsun kırıldı. Çeviri için teşekkürler. Elinize sağlık. İlerde okuyacağım kitaplar listesine girdi artık.  :)

Bir proje nelere kadirmiş meğer :D.