Kayıt Ol

Anket

Hangi kitabı okuyalım?

Yıldız Gezgini - Jack London
10 (21.7%)
Un Lun Dun - China Mieville
5 (10.9%)
Yokyer - Neil Gaiman
4 (8.7%)
Amerikan Tanrıları - Neil Gaiman
12 (26.1%)
Ben, Lucifer - Glen Duncan
1 (2.2%)
Dövmeli Adam - Peter V. Brett
3 (6.5%)
Elif - G. Willow Wilson
1 (2.2%)
Ölümsüz - Catherynne M. Valente
6 (13%)
Steelheart - Brandon Sanderson
3 (6.5%)
Sihir Diyarında - Henri Michaux
0 (0%)
Bitmeyecek Öykü - Michael Ende
1 (2.2%)
Momo - Michael Ende
0 (0%)
Geber Anne!.. - Sezgin Kaymaz
0 (0%)
Esrarname - Ayfer Kafkas
0 (0%)
Değmez - İsmail Güzelsoy
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 28

Oylama kapandı: 11 Aralık 2015, 21:01:35

Rıhtım Okuma Etkinliği || Tür ve Kitap Seçimleri

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Rıhtım Okuma Etkinliği || Tür ve Kitap Seçimleri
« Yanıtla #150 : 24 Şubat 2015, 18:23:41 »
Bu arada hiç sormadım ama herkesin bir oy hakkı mı olacak? Bir olması zor olur gibi.

Kitap seçimlerinde ikişer oy olacak fakat tür seçimlerindeki oy sayısını bire düşüreceğiz büyük ihtimalle.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 24 Şubat 2015, 18:27:59 »
Bu arada hiç sormadım ama herkesin bir oy hakkı mı olacak? Bir olması zor olur gibi.

Kitap seçimlerinde ikişer oy olacak fakat tür seçimlerindeki oy sayısını bire düşüreceğiz büyük ihtimalle.

Bir dahaki etkinlik için tabi ki. Ben 3 oy diye düşünmüştüm ama 2 de yeterli olur.

Arkadaşlar o zaman herkes güçler ayrılığı ilkesine bağlı kalarak taraflarını toplamaya başlasın :D
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 24 Şubat 2015, 19:51:10 »
bilimkurgu geçmiş :)

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 24 Şubat 2015, 22:50:50 »
Her Bilim-Kurgu tutkununun muhakkak okuması gerektiğini düşündüğüm Kim Stanley Robinson - Kızıl Mars

Spoiler: Göster

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 24 Şubat 2015, 22:58:09 »
Her Bilim-Kurgu tutkununun muhakkak okuması gerektiğini düşündüğüm Kim Stanley Robinson - Kızıl Mars

Spoiler: Göster

Kitabı ben de merak ediyorum fakat hem seri olduğu için alamayız hem de devamı olan 3kitap çevirilmemiş
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Kulopatra

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 25 Şubat 2015, 21:34:21 »
Listenize ya da kitaplığınızda yer etmesini önerebileceğim kitaplardan biri  Alfred Bester'in Kaplan Kaplan! (Yıldızlar Hedefim) kitabıdır.

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 25 Şubat 2015, 22:25:03 »
Listenize ya da kitaplığınızda yer etmesini önerebileceğim kitaplardan biri  Alfred Bester'in Kaplan Kaplan! (Yıldızlar Hedefim) kitabıdır.

Kitabı yakın zamanda edinmek benim de hedeflerim arasında. Öneri için teşekkürler fakat aynı kitap önerildi, reddedilip gerekçesi açıklandı. Ben sizin için bir kez daha söyleyeyim. Baskısı tükenmiş bir kitap olduğu için herkes kitabı edinemeyecektir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 26 Şubat 2015, 08:38:15 »
Öykü kitabı kabul müdür Denaro ve Sayhh? Baskısı bulunuyor aklımdaki kitapların.

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 26 Şubat 2015, 08:55:11 »
Öykü kitabı kabul müdür Denaro ve Sayhh? Baskısı bulunuyor aklımdaki kitapların.
Öykü kitabı olunca olaylar ve çeşitlilikleri arttığı için unutulabiliyor. Her öyküde de tartışılacak bir altyapı bulunmayabiliyor. Başka bir yönden de konu yeterince derinleşemeyebiliyor. Hangi kitaplar merak ettim?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 26 Şubat 2015, 08:57:38 »
Aklımdaki kitapların bu gibi sorunları yok açıkçası. Ayrıca not alındığı takdirde unutulmaz bence :). Her öyküye dair birkaç küçük not hatırlatıcı görevi görebilir.

Kitap isimleri etkinlik organizatörlerimizin kabul ya da reddine göre gelsin :D. Kötüyüm.

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 26 Şubat 2015, 09:01:51 »
Pekala Hazal ablacım öyle olsun :D Asker Kaçağı geldi aklıma ilk benim :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 26 Şubat 2015, 09:02:53 »
Ad vermeme hiç gerek yokmuş, baksana :).

Benim de aklımda ilk olarak o var zaten. Hepsi belli bir tema üzerine oturduğu için tartışma zorluğu yaşamayız. Ayrıca irdeleyebilenler için her öyküsünde tartışılacak pek çok etmen var.

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 26 Şubat 2015, 09:05:53 »
Ad vermeme hiç gerek yokmuş, baksana :).

Benim de aklımda ilk olarak o var zaten. Hepsi belli bir tema üzerine oturduğu için tartışma zorluğu yaşamayız. Ayrıca irdeleyebilenler için her öyküsünde tartışılacak pek çok etmen var.
Bende de kitabın ilk baskısı var hâlâ basılıyor olması bile mucize bence, birkaç öyküyü okudum ama tamamlamadım tamamlamış olurum :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 26 Şubat 2015, 09:08:02 »
Dur hadi diğerini de söyleyeyim. Aklın yolu bir ne de olsa :). Zaten öykü kitabı önerisi kabul mü dediğim anda beni tanıyan, yayınlara gelen herkes anlamıştır.

Diğer önerim Korkunun Bütün Sesleri üzerine olacaktı. Hem Harlan Ellison, J.G. Ballard gibi yazarlarla da tanışmış olur tanımayanlar. O kitapta bir tane öykü pek tartışma konusu içermiyor. Onun dışında kitabın geri kalanı (özellikle soft science fiction ve New Wave açısından) gümbür gümbür :).

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 26 Şubat 2015, 09:10:24 »
O olduğunu anlamıştım zaten, Ballard'ın öyküsünün kitapta olduğunu bilmiyordum. Güzel tercihler bence neden eklenmesin :)