Kayıt Ol

Takip Ettiğiniz Youtube Kanalları?

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Takip Ettiğiniz Youtube Kanalları?
« : 01 Mart 2015, 00:20:35 »
Gerisi Hikaye
Çizgi Roman Yolculuğu
Ozgen Berkol Dogan Bilimkurgu Kutuphanesi
Bunlar sanırım bu forumda da çok kabul görecek kanallar, bunlar haricinde tavsiye edebileceğiniz fantastik, bilimkurgu, bilim üzerine kanallar var mı?

Benim genel olarak takip ettiklerim bunlar :
Technopat (Kafa Ayarını seviyorum)
Dark5 (ilginç bilgiler var)
Hybrid Librarian (bunda da çok ilginç şeyler var)
Meraklı Maymun (Bazı konularda anlaşamasak da bilim adına Türkçe kaliteli bir kanal)
nigahiga (can sıkıntısı)
MovieClips Trailers (Fragman falan için)
Serdar Kılıç (Biraz daha canlı olsa daha iyi olacak ama doğa hakkında öğrenecek çok şeyimiz var)

Daha birçok kanal var aslında Quirkology, Sixty Symbols, Veritaseum, Minute kanal serisi gibi. Sizin de sürekli takip ettiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz kanallar var mı?

Çevrimdışı TechnicaL

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Takip Ettiğiniz Youtube Kanalları?
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2015, 00:51:06 »
Takip ettiğim onlarca kanal var ama takip ettiğim kanalların %99'u web işleriyle ilgili olduğu için sadece bir tanesini önerebileceğim. <a href="https://www.youtube.com/channel/UCs1-3xiD_yRsOSMoKdCDpdA" target="_blank">Yazarından Dinle[/url] kanalı sizin aradığınız konsepte tam olarak uymasa da ''Bir kitabı yazarından daha iyi kim anlatabilir ki?'' sloganıyla yola çıktıkları için az da olsa size hitap edecektir. Genelde adı çok duyulmayan yazarlar ve kitapları yer alıyor, bir kaç tane de yabancı yazarla hazırladıkları videoları da mevcut.

Bütün bu yaşadıklarımı şimdi anlıyorum. Ortasından sıkarak başladığım için diş macununun âhını almış olmalıyım, galiba, sanırsam.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2015, 01:13:18 »
Bu kanal mevcut değil diyor, sanırım şu kanalı söylemek istediniz : https://www.youtube.com/user/yazarindandinle/videos
Bu kanalda da hiç ilgi çekici bir videoya denk gelemedim malesef, türleri bize göre değil. Ayrıca 2-3 dk lık videolar sıradan şeylerin konuşulduğu videolar oluyor genellikle. Öneriniz için teşekkür ederim yine de ;)

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2015, 01:17:15 »
Takip ettiğim birçok kanal var fakat son zamanlarda aktif olarak bakamıyorum. İstisnasız sürekli olan takip ettiğim tek YouTube kanalı TeknoSeyir. Herkese tavsiye ederim çok kaliteli ve samimi insanlar yürütüyor.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2015, 01:46:55 »
Takip ettiklerimin ezici çoğunluğu bilim ve gaming/commentary kanallarından oluşuyor. Çok sayıda var söyleyebileceğim, ama çoğu bilinen kanallar zaten. Ben gerekli ilgiyi görmediğini düşündüğüm bir tanesini tavsiye etmek istiyorum buradan.

KurzGesagt, çeşitli konularda müthiş güzel videolar hazırlayan bir kanal. Yaptıkları iş gerçekten, her açıdan çok çok kaliteli. Kesinlikle bir göz atmanızı öneririm, mesela şu videodan başlanabilir.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2015, 09:37:46 »
Teknoseyir'i takip ediyorum ben de haftalık gündem ama düzenli değil yani hepsini izlemiyorum. O başrol (!) 'deki arkadaş filmlerdeki iyi aile çocuğu gibi :)

Grayswandir kaliteli bir kanal gerçekten, abone oldum. Videoları da izlemeye başlarım yakında.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2015, 20:42:47 »
TED'in youtube kanalı olduğunu yeni farkettim, rss'den takip ediyordum, youtube üzerinden daha kolay olacak.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2015, 21:00:24 »
RackaRacka adlı kanala bayılıyorum. Harika videolar çekiyolar.
https://m.youtube.com/user/Therackaracka

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2015, 17:29:16 »
CarbotAnimations Bilimum Blizzard oyunları, özellikle de Starcraft ve WOW oynayanlar kesinlikle baksın.

Baracksdubs Şarkı söyleyen Başkan Obama, çok eğlenceli.

Extra Credits Genel oyun tartışmaları yapıyorlar ama şu oyun kötü bu iyiden ziyade oyunların oyun olmasını sağlayan mekanikleri inceliyorlar. Bir iki bölüm izleyin daha iyi anlarsınız.

Dungeons & Dragons Wizards'ın resmi kanalı. D&D hakkında olaylar var.

ChessNetwork Satranç öğrenmek isteyen, turnuva takip etmek isteyenler için güzel.

Epic Rap Battles of History Bu nedir hala bilmeyen varsa öğrensin lütfen. Mağaraya internet bağlatın :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2015, 15:49:44 »
Coursera, Udacity, edX, MIT OpenCourseWare[*]Heil Walter Lewin[/*], UCI OpenCourseWare, Khan Academy, CrashCourse, Stanford[*]Heil Andrew Ng[/*] ve diğer bazı MOOC proje ve girişimleri. Devamında Berkeley Lab, TED, GoogleTechTalks, LikedInTechTalks, MLconf ve PhD programlarını takip ettiğim birkaç Birleşik Devletler üniversitesinin kanalları var diyebilirim.

College Fight Music, Breakthrough Prize, Institute for Quantum Computing, National Institute of Standards and Technology (bu kurumdan burs almış Nobel ödüllü fizikçilerin konuşmalarını dinleyebilirsiniz) ve Lawrence Krauss'un unoffical kanalı gibi güzel kanallar da vardı.

Yurt dışında akademik kariyer yapmak isteyenler, double major yapanlar/yapacak olanlar ya da şu GPA 3.80[*]3.60 değilse Amerika hayal zaten[/*] olsun diyenler MOOC kanallarını takip edebilirler.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Nisan 2015, 02:13:18 »
Efendim yine underrated bir Youtuber ile karşınızdayım. Tom Scott. Kendisinin dilbilimden programlamaya, rastgele ilginç bilgilerden(Things You Might Not Know diyor kendisi) distopik senaryolara(bunları tam olarak nasıl adlandıracağımı bilemedim aslında, buna ve buna bakabilirsiniz anlamak için) kadar birçok alanda çok başarılı videoları var. Bir göz atın derim, pişman olmanız pek ihtimal dahilinde değil.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Nisan 2015, 08:57:12 »
CinemaSins: Filmlerin tutarsızlıklarını çekip çıkaran bir kanal. Oldukça eğlenceli, spoiler dolu elbetteki, izleyeceğiniz/izlemek istediğiniz filmlere bakmayın yani.

Music Video Sins: CinemaSins'in kliplere uygulanmış hali.
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2015, 10:01:54 »
Yukarıdakilere ek olarak Brand Sins var. Markalar hakkında, bilgi, yanlış ve hataları gibi şeyler anlatılıyor. Ülkemizde de bu tarz adam gibi kanallar çıkar umarım. Her önüne gelen oyun kanalı açıp duruyor.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Nisan 2015, 10:55:54 »
Bu kanalı eklemeyi unutmuşum, işinize yarayacak videolar bulunmakta. Arya'nın Needle'ı nasıl yapılıyor, Bilbo'nun Sting'i hangi aşamalardan geçiyor ve daha fazlası.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Haziran 2016, 16:46:23 »
Kanal: Ventures Zone

Ülkemizdeki girişimcilik ve startup anlayışı incik boncuk, sebze ve meyve pazarlamaktan öteye gidemediğinden, nitelikli girişimcilerin sesini duyurabildiği nitelikli oluşumlara ilgi az oluyor.

En sevdiğimdir: https://www.youtube.com/watch?v=LgP6qGpIq_Q
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993