Kayıt Ol

Bizimle Haber Yazmak İster misiniz?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Bizimle Haber Yazmak İster misiniz?
« : 08 Mart 2015, 21:30:47 »

Güncellik. İşte bütün mesela bu!

Bildiğiniz gibi projelerimizin arkasında hep bir takım çalışması var. Bu aynı şekilde portalda sunduğumuz haberlerle de ilgili, fakat son zamanlarda elimizde haberler olmasına rağmen siteyi güncel tutamıyoruz. Bunun en büyük nedeni artık çoğumuzun çalışıyor olmasından kaynaklı. Elde haberler birikiyor, ancak yazacak zaman yok. Sonra da portalımız durağanlaşıyor.

Biz de düşündük ki neden bir haber takımı kurmayalım? Bizimle haber yazmak ister misiniz :)? Cevabınız evetse detaylar, açıklamalar ve bazı şartlarımız aşağıda!

Nedir?

- Portalda yayınlanmak üzere haber yazacak kişilerdir.

- Yazılacak haber sizlerin adıyla yayınlanacaktır.

- Haber takımındaki kişiler bundan böyle forumda kendilerine özel Haberci rütbesiyle görünür. Ancak bu rütbe ekstra yetkiler vermez.

- Haber yazımı için oluşturulacak gruba dahil olmaktadır.

Nasıl Olur?

- Yeni çıkan kitapları (söz gelimi) günlük olarak Idefix Yeni Çıkanlar'a bakarak bulabilir, sitemizin kapsadığı türlerdeki kitapları ve çizgi romanları haberleştirebilirsiniz.

- Kendi bulduğunuz haberleri önerebilir ve onlar üzerine yazabilirsiniz.

- Bizlerin bulduğu haberleri dağıttığımızda beğendiğinizi alarak onun üzerine bir yazabilirsiniz.

- Her tür habere açığız. Öneri sunmak tamamıyla serbesttir.

- Bazen forumda arkadaşlarımız çok güzel bilgiler/haberler paylaşıyor. Bunları da hızlıca kendi cümlelerimizle haberleştirerek portala koyarsanız harika olur. Hatta bu arkadaşlar foruma koyduğu gibi birkaç cümleyle portal için de aynı haberi hazırlayabilirler :).

Editöryel Süreç

- Yazılan haberler ben (Fırtınakıran), magicalbronze ya da mit tarafından editörlükten geçer. Bazen diğer arkadaşlarımız da buna dahil olabilir.

- Haberlerinize editörlük yaparken cümle ekleme - çıkarma yapabiliriz. Alınmaca gücenmece olacaksa bu işe hiç girmeyin :). Biz bunu hepimize yapıyoruz. Bu bizim olağan sürecimiz.

Çeviri Haberler

- Yabancı basını (hehe) takip edecek kişilere de ihtiyaç var. Bazen size vereceğimiz kaynaklar İngilizce olacaktır. Zorunlu değil ama, o haberi okuyup anlayarak kendi cümlelerinizle bize haber yazabilmeniz önemlidir.

Uyarı

- Bir yerden alıntı haberi asla kabul etmiyoruz. Her haberi kendi cümlelerimizle yazıyoruz. Buna kitap tanıtım metinleri dahil değildir. Bir yerde gördüğünüz haberi elbette buraya taşıyabilirsiniz. Ancak bunu kendi cümlelerinizle yeniden yazmazsanız haber takımında bulunamazsınız.

- Bir iki haber yazıp bırakacaksanız lütfen hiç başlamayın :).

- Birkaç haber sonrasında uzun süreli sessizliğe gömülürseniz (bize belirttiğiniz özel bir durum haricinde) sizi habercilikten alacağız. O konuda da baştan belirtmiş olalım. Yine gücenmece olmasın.

- Siteyi benimsemiş, sitenin güncelliğini ve adını duyurmasını önemseyen kişilerin katılmasını rica ediyoruz. Çünkü bu sürekli bir iş. Biz de artık yeterince güncel olamadığımız için böyle bir işe giriyoruz. Bunu lütfen unutmayalım :).

- Haber yazmadan önce portalımızı tarayarak bizim yazım şeklimize bir göz atın. Nelere dikkat ettiğimize lütfen bakın. Haber formatımızı görerek öğrenin :).

Size Ne Kazandırır?

- Bir takımın parçası olmanın müthiş güzelliği dışında [*]asfadsfgdsgf[/*] adınızı duyurmak için güzel bir başlangıç olur. Unutmayın ki haberler adınızla yayınlanacaktır.

Heyecanla katılımınızı bekliyoruz :D!

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bizimle Haber Yazmak İster Misiniz?
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2015, 21:38:56 »
Ciddiye alınması gereken bir yükümlülük. Çok iyi akıl etmişsiniz. Kadroya girmek isteyen arkadaşlarımız iyice araştırsınlar ve öyle karar versinler derim :).

NOT: Araştırmadan kastım portalda daha önce yayımlanmış haberlere iyice göz gezdirmek.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2015, 21:52:04 »
Ben de katılmak isterim tarzı bir mesaj bekliyorum :D.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2015, 21:56:38 »
Kendi adıma harika bir teklif oldu bu. :D

Hafta içi çalışıyor olmama rağmen gün içinde çok fazla internette vakit geçiren biriyim. Haliyle orada burada bir sürü habere rastlıyorum. Hatta arada içimden geçmiyor da değildi "şimdi rıhtım'da yetkim olsaydı da şu haberi orada paylaşsaydım! :/" diye. Bazen dayanamayıp bir kaç haber de paylaşıyordum zaten forumda. :P

Neyse kısaca bu ekibe katılmayı çok isterim. Çok da güzel olacağına eminim. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2015, 22:01:10 »
Harika ^^!

Yok mu artıran!

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bizimle Haber Yazmak İster misiniz?
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2015, 22:28:06 »
Tekrar tekrar söylemekten yoruldum, şu sınav bi' geçsin eğer bu teklif devam ediyor olursa habere boğarım burayı.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2015, 23:02:10 »
Bu büyük bir sorumluluk ve sanıyorum ki çoğumuz bunu hakkıyla yerine getiremeyeceğinden korktuğu için işi göğüslemek istemiyor. Şahsen ben bundan dolayı katılmamayı tercih ediyorum ama elimden geldiğince yardım edeceğim. :)

Edit: Beni yalancı çıkaran arkadaşlar olur ve gönüllü olursa mutlu olurum. :)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2015, 23:11:52 »
Bir yanım gönüllü ol yaparsın diyor diğer yanım sen ciddi yazılar yazamazsın boşver diyor :P

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2015, 23:30:41 »
Tekrar tekrar söylemekten yoruldum, şu sınav bi' geçsin eğer bu teklif devam ediyor olursa habere boğarım burayı.

Bekliyoruz sevgili Halil kardeş.

Bir yanım gönüllü ol yaparsın diyor diğer yanım sen ciddi yazılar yazamazsın boşver diyor :P

Ağbi hoşsohbetsin, epritüelsin ama özünde çok ciddi bir insansın sen! (Gaza getirme yöntemleri.)

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2015, 23:37:45 »
Halil ile aynı sebepten ben de katılamıyorum. >:(

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2015, 23:54:09 »
Bahri ben DH konudışı ve ekşi sözlükte yetiştim burda seviyesiz birşey yazarım diye kendimi tuta tuta yazıyorum :)

Şaka bir yana hafta 1 gün derse giden,  onda da nette takılan biriyim vakit de bol aslında ama bilemedim şimdi :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2015, 00:56:16 »
Ya aslında ben de isterim de üşengeçin önde gideniyim, nasıl yapsak? Kendi bloğumu bile aylardır güncellemedim/güncelleyemedim. :P Korkuyorum açıkçası.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2015, 01:24:04 »
Bu büyük bir sorumluluk ve sanıyorum ki çoğumuz bunu hakkıyla yerine getiremeyeceğinden korktuğu için işi göğüslemek istemiyor. Şahsen ben bundan dolayı katılmamayı tercih ediyorum ama elimden geldiğince yardım edeceğim. :)

Edit: Beni yalancı çıkaran arkadaşlar olur ve gönüllü olursa mutlu olurum. :)

O kadar da büyük bi sorumluluk değil aslında. Bu yükü göğüsleyen pek çok arkadaşımız var çünkü. Üleşiyoruz.

Fazladan bir haber bile değerli bizim için. Bence denemekten kimse çekinmemeli.  :)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2015, 01:29:45 »
Ben gönüllüyüm bu işe. İki yıldır düzenli olarak hergün ziyaret ettiğim bir yer olan Rıhtım'da görev alabilmek gerçekten mutluluk verici bir şey olur.

İkilemde olanlar sözüm sizlere: Yaparsınız yaparsınız. Her biriniz ayrı ayrı bu işe hakkı olan emeği verebilecek insanlarsınız ve yukarıda da bahsettiğiniz gibi boş vaktinizde var.

@VeRMİNaaRD Hazal abla demiş ya "yazıları öncebir elekten geçireceğiz önce." diye, biz o elekten geçe geçe nasıl yazmamız gerektiğini öğreniriz diye düşünüyorum.

@evis forum sakinleri belki senin dediğin gibi korkuyor olabilirler ama bence içinden bir kere bile "Yav ben bu işi yaparım." diye geçiren varsa önce bir denesin derim. Denemeden "Ben yapamam/kaybetttim/olmaz." demek bana garip geliyor. Hatta burada bir öneride bulunayım haber ekibi için bir deneme süresi olsa nasıl olur? Yani katılmak isteyip yapamayacağını düşünen arkadaşlar denemiş olurlar eğer yapamayacaklarını fark ederlerse de ayrılırken diğerlerini yarı yolda bırakmış gibi hissetmemiş olurlar.

Edit: Deneme ile alakalı başka bir şey geldi aklıma. Bir hafta boyunca, deneyecek arkadaşlara sizin belirleyeceğiniz aralıklarda haber konusu gönderilsin. Herkese aynı haber yalnız. İnsanlar bakar yapabiliyor muyum? Bunlar illa yeni haber olmak zorunda da değil. Hatta eski olursa daha iyi bile olabilir insanlar "Ben yazdım yayınlamadılar." demezler.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2015, 08:26:37 »
Edit: Deneme ile alakalı başka bir şey geldi aklıma. Bir hafta boyunca, deneyecek arkadaşlara sizin belirleyeceğiniz aralıklarda haber konusu gönderilsin. Herkese aynı haber yalnız. İnsanlar bakar yapabiliyor muyum? Bunlar illa yeni haber olmak zorunda da değil. Hatta eski olursa daha iyi bile olabilir insanlar "Ben yazdım yayınlamadılar." demezler.

Quid Rides çok güzel demiş, sağ olsun :).

Edit'te yazdığını ise yapmayı planlıyorduk zaten. Sen de bizle aynı şeyi düşünmüşsün, çok da güzel olmuş.

Arkadaşlar, her birinize haber dağıtıp neler yazacağınızı görmek isteriz. Katılmak isteyen herkese deneme haberleri göndermeyi planlıyoruz. Ama sizin bulduğunuz şeyler varsa ve onları yazmak isterseniz de durmayın! Ona da varız.

Bunun dışında korkutucu yazmış olabilirim, ama bizim şu an ihtiyacımız olan yegane şey devamlılık. Haber takımına girmeseniz bile birkaç haberle katkıda bulunmanıza da itirazımız yok. Yazın gelirim diyen arkadaşlarımız var. Tamam siz yazın gelin de, bugün bize yardımcı olabilecekler kimler :)? Bakın bu sözlerden yazın haber anlamında buranın yükselişe geçeceğine inandım ben. Yaz gelince hayal kırıklığı olmasın, tamam mı :D? Beklentiye girdim bir kere!

"Ben denemek istiyorum" diyen herkese bugün içerisinde birer haber konusu vereceğim.

Korkmak yok. Bu sitede uzun zamanlar geçiriyorsunuz. Kendinizi daha ön plana çıkarma ve bu sitenin daha kemik bir parçası olmak için güzel bir fırsat bu ^^.