Kayıt Ol

Kung Fury

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Kung Fury
« : 30 Mart 2015, 12:07:17 »

Kung Fury

Uzun zamandır takibimde olan bir Kickstarter filmi Kung Fury. Daha önce konusunu buraya niye açmamışım bilmem.

Naziler, zaman yolculuğu, Thor, dinozorlar ve Kung-fu! Tüm bu saydıklarımı çok uçuk bir şekilde harmanlayan, inanılmaz eğlenceli olacağa benzeyen bir komedi filmi Kung Fury.

Kung-fu bilgisiyle sokak çetelerine haddini misliyle bildiren polis kahramanımız, geçmişe gidip bütün kötülüklerin babasını ortadan kaldırmayı kafasına koyar. Yani Kung-Führer’i… Ama işler pek de istediği gibi gitmez ve kendini “birazcık” fazla geçmişte bulur. Dönemin görsel efektlerini harika bir şekilde kullanan bu videoyu kaçırmamanızı ivedilikle, şiddetle, ittire kaktıra tavsiye ederim.

https://youtu.be/72RqpItxd8M

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kung Fury
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2015, 13:10:30 »
Yüz yıldır yapacaklar ya :/
try again fail again fail better

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Kung Fury Nihayet Bizlerle!
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2015, 18:21:11 »

Kung Fury Nihayet Bizlerle!

İsveçli bağımsız bir geek’in ellerinden çıkmış olan, türün sıkı takipçileri tarafından yıllardır merakla beklenen bilimkurgu, fantastik ve aksiyon türünün 30 dakikalık şahane eseri Kung Fury sonunda yayında!

Büyük bir heyecanla 2 senedir beklediğimiz bu aksiyon dolu, akla mantığa sığmayan müthiş eğlenceli filmi izlemek için buraya tıklayın.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2015, 18:27:18 »
Kung Fu akıcılığıyla flood yapma keyfi. Kiya!

Ben çok eğlendim valla izlerken :) Beklediğimize değdi. Daha ilk sahnelerinden itibaren o absürdlüğü ve 80'lerin filmine tiye alan atmosferiyle sizi çabucak avucunun içine alıyor zaten. Hitler'in telefonla konuştuğu sahne çok iyiydi, karakterler de çok güzeldi. Özellikle Triceracop'un nişancılığına hayran kaldım :) Mutlaka izleyin.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2015, 20:19:47 »
Şimdi izledim bende epey eğlendim. Barbariana da pek iyimiş yav :D Numarasını verdiği yere çok güldüm :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2015, 01:40:03 »
Ben de keyifle izledim, son zamanlarda bu kadar güldüğüm ve eğlendiğim bir yapım olmamıştı.[*] Mad Max'i saymıyorum, onun yeri ayrı.[/*] Özellikle göndermeler ve ince detaylar çok iyi işlenmişti. Devamı gelsin, hatta uzun metraj olsun gidip sinemada izleyelim isterim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2015, 19:46:07 »
İşin garibi 80'lerde birilerinin aklına gelse, ciddi ciddi bunu çekerlerdi. İster istemez Sylvester Stallone'yi hayal ediyorum da...

İşin garibi diyorum çünkü klişlelerle bezenmiş, aksiyonun dozu tavanlarda bir film olmasına rağmen çoğu klişe aksiyon filmini cebinden çıkartacak bir incelik var. Yani film kaykayla havaya fırlatılarak patlatılan polis arabasıyla başlayınca insan bir "Ney ney?" oluyor ama film bitince tam olarak da böyle başlamalıymış zaten diyorsunuz.

Görüntü olarak VHS kaydı izliyormuşuz gibi kullanılan efektler olsun, özellikle dövüş oyunlarında sık kullanılan, arka planda aynı hareketleri yapan insanların olduğu çekimler olsun, Hackerman'in sahnelerindeki eski bilgisayar oyunları görüntüleri olsun, arada giren reklam olsun, çok başarılıydı.

Oyunculuklar ve konu hakkında söylenebilecek bir şey yok çünkü ele alınan konu ve olaylar böylesine absürt-klişe olunca, oyunculuk kötüydü demek abes kaçıyor.

Kesinlikle çok eğlenceli ve başarılı bir çalışma olmuş. Bu işin arkasındaki beynin başka çalışmalarını da heyecanla beklemekteyim.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.