Kayıt Ol

Jules Verne’in Hiç Okumadığımız Öyküleri Türkçede

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Jules Verne… Ölümsüz usta. Dünyanın görüp göreceği en büyük yazarlardan biri. Onun gibisi bir daha dünyaya gelir mi bilinmez. Onun hikayeleri ile büyüyen nesiller, onun hatırasına çok iyi sahip çıkıyorlar şüphesiz. O büyüyen nesillerden doğan günümüz çocukları dahi Jules Verne sayesinde okumayı seviyorlar, ki bu harikulade bir olay.

Haberimizin başlığından da anlaşıldığı üzere, sizlere büyük bir müjde getirdik. Çünkü biliyoruz ki hepinizin yolu günün birinde Jules Verne‘den geçti. Ustanın daha önce ülkemizde yayımlanmamış birçok öyküsünü kapsayan 3 ciltlik bir dizi ayağının tozuyla raflara indi!

Elma Yayınevi, tüm Jules Verne severlerin ayaklarını yerden kesecek denli etkileyici bir işe imza attı ve toplamda 22 hikayeyi “Jules Verne Öyküleri” adlı bir dizide üçleme haline getirdi. Bazılarını İthaki‘nin “Jules Verne Kitaplığı” dizisinde okuma fırsatı bulduğumuz hikayelerin arasında hiç bilmediğimiz, oldukça sıra dışı öyküler de mevcut! Ve işte bizleri asıl heyecanlandıran da onlar…

Haberimizin devamı için buraya tıklayınız.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jules Verne’in Hiç Okumadığımız Öyküleri Türkçede
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2015, 12:46:46 »
Jules Verne için söylenen tüm iltifatlara katılıyorum. Bana okumayı sevdiren yazarların başında geliyor kendisi. Bu habere sevindiğimi söylemeliyim ama anlamadığım şu daha önce ithaki Üstadın tüm eserlerini basmadı mı? Ne olursa olsun istiyorum... Kitaplığımda olmalı...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Jules Verne’in Hiç Okumadığımız Öyküleri Türkçede
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2015, 16:53:10 »
İthaki genelde romanlarını bastı Verne'in. Bazı novellalarını da kısa romancıklar şekline getirdi, Doktor Ox'un Deneyi gibi. Bazı öyküleri de çeşitli derlemelerde görmüştük fakat daha önce dilimize kazandırılmayan birçok öyküsü var bu üç ciltte.