Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım Tartışıyor || Cumartesi, 21.00 (Aylık)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım Tartışıyor || Cumartesi, 21.00 (Aylık)
« Yanıtla #75 : 17 Temmuz 2015, 18:32:52 »
Her hafta kan dökülecek diyorsun yeterince dökülmüyor. Şiddet istiyoruz, oluk oluk kan aksın istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz? :D

Malesef bu sefer ben katılamıyorum. Doğumgünüme geliyor muhtemelen kop kop yapıyor olurum :D

Katılamasamda ben Orçun'u tutuyorum saldır Orçun :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 17 Temmuz 2015, 18:34:34 »
Yeaa geçen yayın hiç hemfikir olamadılar, hep saldırdılar birbirlerine u_u. Kanı sansürledik biz RTÜk basmasın diye. Buzlucam efekti yaptık, ondan göremedin.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 17 Temmuz 2015, 18:47:35 »
Geçen tartışmada vardım ki :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 17 Temmuz 2015, 18:50:12 »
Sansürü canlı yayın için dedim zaten. Orayı yanlış anlamışsın :).

Geçen yayın şahaneydi. Bu yayın da harika olacak, eminim. Haftaya cumartesi görüşmek üzere :).

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #79 : 17 Temmuz 2015, 20:18:09 »
Haydi bakalım, bu sefer daha çok gürültü çıksın geçen seferkinden. :)

Eh, müsait olursam o gun -ki bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, umarım çımaz- her zamanki yerimde, parelel Chat'ta yerimi alamayacağım, malum yanınıza ilişemiyorum. Ama ona da bir çözüm bulacağım ya, olmuyor böyle.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 17 Temmuz 2015, 20:50:23 »
Askerlik olmayaydı iyiydi. Geçen yayınları da kayıtdan dinledim. Neyse sağlık olsun. Artık gelince dinleyeceğim bol kayıt birikmiş olacak, bir de bu yönden bakayım :)

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 17 Temmuz 2015, 22:21:15 »
Benim olduğum yayın için vay efendim kan çıkmadı, kemik çatırtılarını duyamadık; sonra yok efendim az kan çıktı, Lordmuti de kim ki zaten ve benzeri ithamlarda bulunan arkadaşlar varmış. Kınıyorum onları! Kınnnn!!1!!1birbir Daha ne istiyorsunuz, çocuğumuzu kestik bir de kendimizi mi keselim :P

Bu yayında çok büyük bir eksiklik (BEN!)[*]işte aradığım egoizm[/*] olacak ama ne yapalım, beni her ay canlı yayına çıkarmaya sitenin bütçesi yetmiyor[*]kötü kadın gülüşü[/*].

Çok eğlenceli bir yayın istiyorum. Zaten önceki yayında birkaç taş sallamıştık konuyla alakalı, şimdi bayırdan aşağı toprak kayması gibi inecek yorumlar bekliyoruz inşallah.

Ben <3 tartışma

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #82 : 18 Temmuz 2015, 05:55:40 »
Ben de merakla bekliyorum bu yayını. Artık buna da katılamazsam Mercan herhalde beni canlı yayında kötü kadın gülüşü eşliğinde keser. İşin kötüsü herkes kan meraklısı, kimse hayır da demez yani :P

Salvorhardin hayırlı tezkereler!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 18 Temmuz 2015, 20:58:27 »
Madem bu akşam Kahramanın Yol Türküsü yok, ben de kaçırdığım kanlı tartışmayı dinleyeyim dedim. Pişman değilim u_u

Öncelikle şunu belirteyim, iyi ki benim yerime sevgili Mercan katılmış! Zaten ilk programdan beri onu burada görmeyi çok istiyordum, o nedenle çok mutlu oldum. Ayrıca gerek örnekleriyle (pastanın üstündeki kremanın üstündeki kiraz!) gerekse de engin bilgisiyle programa çok şey kattığını düşünüyorum. Tüm içtenliğimle söylüyorum, ben bu kadar iyi bir tartışma gerçekleştiremezdim.

Öte yandan kitap şıpsevdisi Muratcan da hem yorumlarıyla hem de esprileriyle çok güzel bir tat katmış programa. Türkiye'de fantastik romana bakış açısı için verdiği örneği çok tuttum mesela. Hatta bazı yerlerde konuklar birbirleriyle zıt düşmüşler, tartışmışlar, karşıt fikirler belirtmişler. Kan dökülmüş! Hatta bir ara arkadan siren sesleri geldi, malum siteye haber verildi ya da İhsan Oktay Anar ile Tim Burton ortak baskın yaptırdı da yayıncıyla konukları toplamaya geldiler sandım :D

Tek katılmadığım yanı Muratcan'ın "Dinde reform olmalı" kısmıydı. Bence bizim dinimizin reforma ihtiyacı yok; çünkü enine boyuna, düzgünce incelediğinizde aslında hoşgörülü, bağışlayan, zorlaştırmayıp kolaylaştıran bir dinimiz var bizim. Bence asıl reforma ihtiyacı olan şey dine bakış açımız. Onu zorlaştıran, tabulaştıran, onun vasıtasıyla zorluk ve zorbalık edenler bizleriz. Ya da en azından benim düşüncem bu şekilde...

Kısacası metheldiği kadar iyi bir yayın olmuş gerçekten de. Hatta her programda giderek daha da iyi hâle geliyor. O dolu dolu üç saatin nasıl geçtiğini anlamadım. Hazal'a, Muratcan'a ve Mercan'a çok çok teşekkürler bu keyifli tartışma için. Darısı Mercan ve Orçun eşleşmesine!  :fight:

Gel Kayıp Rıhtım Tartışıyor #3, gel...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 18 Temmuz 2015, 21:23:28 »
İhsan abi din konusunda yazdığının altına imzamı atarım. Ağzına sağlık çok güzel demişsin.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 18 Temmuz 2015, 22:38:53 »
...
Tek katılmadığım yanı Muratcan'ın "Dinde reform olmalı" kısmıydı. Bence bizim dinimizin reforma ihtiyacı yok; çünkü enine boyuna, düzgünce incelediğinizde aslında hoşgörülü, bağışlayan, zorlaştırmayıp kolaylaştıran bir dinimiz var bizim. Bence asıl reforma ihtiyacı olan şey dine bakış açımız. Onu zorlaştıran, tabulaştıran, onun vasıtasıyla zorluk ve zorbalık edenler bizleriz. Ya da en azından benim düşüncem bu şekilde...
...

Abi sağol güzel yorumların için :) Benim demeye çalıştığım şey de aslında buydu, yanlış ifade etmiş olabilirim yayında. İnsanların daha hoşgörülü olmak ya da "ilerlemek" için dini değiştirmeye ihtiyacı yok, söylenen şeyleri doğru anlasalar ve bazı gruplar tarafından yapılan yanlış yönlendirmelere kapılmasalar yeterli. Bunu demeye çalışmıştım ama becerememişim herhalde yayın sırasında, özür diliyorum.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 18 Temmuz 2015, 23:17:42 »
Estağfurullah, özür dilenecek bir şey yok :) Hem canlı yayında olmanın, hem de Kahramanın Yol Türküsü'ne çıkmanın heyecanı TRT Radyo'ya çıkmaktan daha beter, iyi bilirim. Birinci elden test etmiş biri olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum bunu :P Aynı fikirde olduğumuza da sevindim ayrıca.

VeRMİNaaRD sana da ayrıca teşekkürler.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 21 Temmuz 2015, 16:39:11 »
Her yerde kan var, dırıdındındın!

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 21 Temmuz 2015, 17:10:30 »
Konuk olmaya alışacağımı sanıyordum ama ikinci yayın için çok daha fazla heyecanladım. Dilerim biraz sakinleşirim:D

Bu arada güzel yorumlar için teşekkürler.

Ayrıca İhsan, sözlerin beni motive etti, dilerim bu yayın da güzel geçer.

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 22 Temmuz 2015, 09:35:45 »
BU SEFER KESİN KAN OLACAK  :D :P Tam benim de bulunduğum (bulunmak zorunda olduğum) camianın konusu. Cumartesi saat 9 da hazır olacağım inşallah  :xD :elf :fight: