Kayıt Ol

Yeni Bir Fantastik Roman: “Varis”

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Yeni Bir Fantastik Roman: “Varis”
« : 15 Mayıs 2015, 18:54:55 »

Türk fantazya saflarına "Varis" adlı kitabıyla yeni bir yazar daha katılıyor. Büşra Doğa Yıldız’ın kaleminden çıkan kitap, Taht Serisi’nin ilk kitabı olma özelliğini taşıyor.

İlk baskısının 10.000 adet olduğunu gördüğümüz kitabın konusu ise şöyle:

Alıntı
Geçmişin derinliklerinde karanlık bir yer… Gittikçe büyüyen ve evrene sığmayan bir güç.

Kimsenin bilmediği ve kadim ağların bir sır gibi kaderlerini ve geleceklerini ördüğü büyük bir tehlike…

O bir Prenses… Halkını kendi ihtiyaçlarını ve yaşamından önce tutan sadık bir varis!

Kendi cesaretine yaraşan gücüyle, tek derdi halkı iken, zaman çarkına takılan kader, tüm düzeninin geleceğini değiştirdi. Artık dengeler bozulmuş, hayaller tuzla buz olmuş, geleceği babasının iki dudağının arasından çıkan sözle belirlenmişti.

Şimdi Elena bilmediği bir ülkede, tanımadığı bir adamla geleceğindeki sırları, büyük tehlikeleri ve maceraları çözmeye çalışırken, kendisinin bile bilmediği, soyunun oldukça derinde yatan ve şimdiye dek gizli kalmış güçleri de açığa çıkaracağının farkında değildi.

Kraliçe Elena’nın yaşamına konuk olup, fantastik bir diyarda günlerinizi geçirmeye var mısınız?

Editörlüğünü Gonca Erkmen Gidenoğlu’nun, kapak tasarımını ise Merve Kayalı Kürşat’ın üstlendiği kitap, Parola Yayınları etiketiyle raflarda. Künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Büşra Doğa Yıldız’a da yazarlık kariyerinde başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Haber: B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Fantastik Roman: “Varis”
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2015, 19:10:58 »
Yazarı biraz araştırdım da kendisi Wattpad'de hikayeler yazıyormuş. Okuyanı var, 10.000 bu yüzden göze alınmış sanırım. Tam okuyamadım tabi hikayeleri o yüzden yazımı hakkında yorum yapamayacağım. :) Yazarlık hayatında başarılar diliyorum ben de.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2015, 10:28:22 »
Yazara başarılar diliyorum ama tanıtımını neden böyle Zaman Çarkı esintileriyle doldurmuşlar anlamıyorum. Konusunun çok farklı olduğu belli tabi, "kadim ağlar", "ördüğü büyük tehlike", "zaman çarkı" gibi kelimeleri kullanmayıp da çok iyi anlatılabilirdi.

Wattpad'den çıkan kitap sayıları artmaya devam edecek gibi, bu sevindirici bir durum. En azından yazılanların okunduğunu görüyor olmak bile çok güzel.

Çevrimdışı LunaSecret

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2015, 21:32:35 »
Yazarlık hayatında başarılar diliyorum.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2015, 19:09:02 »
Arka kapak daha farklı olabilirdi bence. Gerçekten Zaman Çarkı ya da Sanderson kitapları esintisi taşıyor ve bu yüzden... Bilmiyorum, türk fantastik edebiyatına her zaman destek çıkmışımdır. Okuyup görmek lazım.

Yine de yazarlık hayatında başarılar diliyorum kendisine.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2015, 22:07:43 »
Okuyunca Zaman Çarkı yeni bir seriyle devam mı ediyor deyip heyecan yaptım, işin aslını detayları okuyunca farkettim :) Okuyan herkese de aynı şeyi hissettirmiş belli ki. Umarım onun kadar başarılı olur, yolu açık olsun.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Tenekeci

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2015, 01:29:17 »
Böyle abidik gubidik kitapları niye basıyorlar diye hayıflanıyordum, dün yayını dinleyince anladım. Ne ile karşılaşılacağı belli gerçi ama yine de ön yargıya kurban gitmeyelim.

Yazara başarılar dilerim.