Kayıt Ol

Düş Satıcı

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Düş Satıcı
« : 21 Mayıs 2015, 00:53:02 »
“Ah çok güzelsiniz, öylesine hoş ve alımlı ki tıpkı yeni kesilmiş bir saten kumaş…” derken bir adam, öteki girdi araya.

“Sözleriniz, sözleriniz peri masallarından yürek ferahlatan mücevherler kıymetinde nağmeler fısıldamakta. Güzelliğiniz, bu güzelliğiniz karşısında hangi tatlı söz boynu dik durabilir. Saçlarınız…” derken bu adam, bir başkası lafı aldı.

“Mahzun bir akik misali parıldamakta gözleriniz. Beyaz bir ateşten örülmüş saçlarınız. Sadece etrafınızda olmak bile mutluluklar tiyatrosunda bir oyun izlemekten fazla haz sunmakta. Elleriniz…” derken geveze adam, berideki girdi lafa.

“Sözleriniz bir çağrıda bulunmakta, barışa doğru, hazza. Düşler diyarından geliyor olmalısınız. Söylesenize bana…” diye devam ederken alık adam, köşeye sinmiş olan çıktı öne.

“Kör oluyorum, oldum bile. Güzelliğiniz kör etti beni. Fakat sizi suçlamıyorum. Bütün hata bende, size bakmaya layık gözlere sahip olamadığımdan dolayı. Bembeyaz kulaklarınızı görmek için dilimden vazgeçerdim. Sizce…” diye konuşurken yalancı adam, baskın olan lafı ele geçirdi ve kimsenin konuşmasına izin vermeden herkesin aklındaki soruyu dile getirdi.

“Güzelliğiniz, böylesine güzelliğinizin kaynağı ne?”

“Acizliğiniz,” diye cevap verdi çirkin ve kötü kalpli kadın. “Acizliğiniz.”

Çevrimdışı Tenekeci

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Düş Satıcı
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2015, 01:14:11 »
Beğendim, gerçekten hem anlatım olarak, özellikle diyaloglar çok güzeldi. Hem de çok kısa bir hikayenin vurgulaması gerektiği kadar öz ve aynı etkileyicilikte vurucuydu.

Bravo...

Çevrimdışı Rowan

• *
  • 4
  • Rom: 0
  • Dünya bir hayaldir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2015, 14:22:11 »
Çok ilgi çekici. Kullandığınız kelimeler, benzetmeler... Üzerine düşünülmüş, emek verilmiş ve karşılığında ortaya şahane diyaloglar çıkmış. Bunun bir devamı olacağını varsayarak, bekliyorum. Düşlerinize sağlık!
Dünya, yalnızca bir hayaldir. Nasıl düşleyeceğimiz bize kalmıştır.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2015, 16:15:49 »
Bu kadar kısa olmasına rağmen tadı tuzu yerinde ve bir yere bağlanıyor olması gerçekten başarılı.
Kısa yazmak en zor işlerden biri, iltifatlar gerçekten güzeldi.

Kadının kulaklarına bile iltifat edilmesi acizliği göğe çıkarmış :)
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2015, 23:56:17 »
Beğenmeniz karşısında gerçekten çok mutlu oldum. Yorumlarınız tatlı ve umut verici. Çok sağ olun.

Açıkçası uzun bir öykü olarak hiç düşünmedim. Sanırım bir devamı olmayacak. Belki de uzasaydı altından kalkamayabilirdim :)

Yorumda bulunduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.