Kayıt Ol

Miras Dögüsü

Çevrimdışı hemosu44

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Miras Dögüsü
« : 24 Mayıs 2015, 09:53:53 »
Miras üçlemesinin şuan 2.kitabındayım kitabı bitirmeme 200 sayfa kaldı hala sarmadı beni acaba seriye devam mı etmeliyim ? Yoksa bırakayım mı ? Kitaptaki ırklar varlıkların çoğunu biliyoruz. Olay örgüsü ise hala sarmadı. Tavsiyeleriniz neler ?

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Ynt: Miras Dögüsü
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2015, 16:25:13 »
Bence seriye devam etmelisin. Her ne kadar bir gençlik serisi olsa da çok güzel ayrıntılara sahiptir. Bir de benimde en çok sıkıldığım kitaptı Eldest. Özellikle ilk yarısında seriyi bırakma noktasına gelmiştim fakat pes etmedim. 3. Kitap aksine bayağı heyecanlıdır ve 4. Kitap Miras ise bence serinin en iyi kitabıdır.

Her ne kadar okurken karakterler fazla basmakalıp geliyor olsa da bitirdikten sonra gayet hoş bir tat bırakıyor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2015, 08:56:21 »
Olay örgüsü sarmadıysa fazla zorlamanın anlamı yok herhalde. Zira kurgusunu hiç fena bulmadığım bir seri, ama onun haricinde okumaya değer pek az şey var. O da hoşuna gitmediyse geriye pek bir şey kalmıyor galiba, orijinallik falan pek yok çünkü, orası açık. Ben herhangi bir kitapta sıkıldığımı hatırlamıyorum, ama Rosemary'nin dediği gibi biraz daha okumayı dene. 3. kitap da aynı şekilde sarmıyorsa bırak bence.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı hemosu44

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2015, 15:02:08 »
Şimdiki okuduğum eldest zaten pek sarmadı çünki anlatımlar çok yavanlaştırılmış eragon un aryaya olan sevgisi saphiranın yeni ejderhayla olan ilişkisi o kadar sarmadı açıkcası. Kan şarkısını okuyan varsa o kitabı okuduktan sonra ikinci kitap ne zaman gelir diye harıl harıl araştırmıştım. Locke lamoranın yalanları kitabında da başlarda o kadar sıkıldım ki ama sonlar o kadar zevk vericiydiki. Ama hala eldestten böyle bir zevki alamadım hele eragon u hiç saymıyorum bile