Kayıt Ol

Fantastik Kitap Önerisi...

Çevrimdışı hemosu44

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Fantastik Kitap Önerisi...
« : 08 Haziran 2015, 18:37:41 »
Ben fantastik kurgu okuyan biriyim bana fantastik kurguyla alakalı gerçekten iyi kitap tavsiye edebilecek olan biri varmı ?
Şimdiye kadar okuduklarım :
Kral katili güncesi
Orta dünya kitapları
Kan şarkısı
Dragon kin serisi
Locke lamoranın yalanları
Bide lütfen zaman çarkı serisini ve taht oyunları serisini önermeyin onları iler ki bir zamanda okumayı düşünüyorum.
Ha birşey daha var miras döngüsünün ilk iki kitabını okudum olaylar hiöde beklediğim gibi heyecanlı olmadı sizce seriye devam etmelimiyim ?
Lütfen cevap yazın...

Düzenleme: Lütfen konu başlıklarını içeriği yansıtacak şekilde koymaya dikkat ediniz. RIHTIM KURALLARI - Editör

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Lütfen Cevap yazın
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2015, 18:47:00 »
3 kitaplık Moira serisi var aklımda yer etmiş olan. İyi bir seridir. YKY'den çıkmıştır lakin ilk kitabı tükenmiştir.

Ekleme: Şimdi baktım son kitap da tükenmiş. Eğer bir yerlerden bulup tamamlayabilirsen okumaktan keyif alırsın.

Çevrimdışı hemosu44

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik Kitap Önerisi...
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2015, 19:24:42 »
Bulmaya çalışırım yeni çıkan bir seride vardı mühendislik üçlemesi diye onada bakarsan bir bana iyi geldi ama bilmiyorum.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2015, 22:55:44 »
Mühendislik üçlemesinin ilk kitabı yanlış hatırlamıyorsam 2010da falan çıktı ve hâla 2.kitap gelmedi . Kitaplarını bulabilirsen unutulmuş diyarlar veya ejderha mızrağı olabilir . İlgini çekerse gormenghast olabilir.

Çevrimdışı hemosu44

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2015, 23:02:24 »
Aksiyonlu gizemli savaşlı falan öyle şeyler arıyorum. Fantastikte daha yaratıcı şeyler var yanlız isteğimiz hemen olmuyor sıkıntı.

Çevrimdışı serhan1310

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2015, 00:40:45 »
Kara kılıç serisi de ilginç. İlk kitabı biraz sıkıcı ama farklı bir dünya ve farklı bir bakış açısı için güzel seridir
cesaret yoksa zaferde olmaz

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2015, 13:31:28 »
Margaret Weis & Tracy Hickman - Ölüm Kapısı Serisi (7 kitap)
David Eddings - Elenium ve Tamuli serisi (6 Kitap)
Roger Zelazny - Amber Yıllıkları (10 Kitap)

Bu 23 Kitabın muhakkak kitaplığınızda olmasını öneririm :)

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2015, 16:26:31 »
Tarihe, özellikle Bonapart zamanlarına da ilgin varsa Temeraire Serisini öneririm. Hem ilk dört kitabı ülkemizde mevcut.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı PerCy

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2015, 19:49:46 »
Percy Jackson Olimposlular serisi ve  ondan sonra  kitabın devamı olimpos kahramanları serisi var. Oda yakın zaman önce bitti bir daha seri devam etmeyecek diye biliyorum ama Ricky bu belli olmaz. :) Onun dısında draki serisi ile melez sözleşmeleri veya tanrıça serilerine bakabilirsin. Bunlar aklıma gelenler :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2015, 23:31:33 »
Margaret Weis ve Tracy Hickman'dan Ölüm Kapısı. Ama Ölüm Kapısının bütün kitapları tükenmiş durumda. Yine de yazarların diğer serileri de önerilir ki onlar da tükendi, ben e kitap olarak buldum. David Edings'den Belgariad serisi, çıkmış ve çıkacak tüm Brandon Sanderson kitapları, bitirememiş olsam da Elric Ruh Hırsızı. Dresden Dosyaları serisi, sadece ilk beş kitabı çıktı ve devam etmeyecek. Gece Nöbeti serisi, yazar rus ve seri oldukça farklı. Bunun dışında Yerdeniz ve Güç Kalıtları serilerini de öneririm. Yalnız Güç Kalıtları tükenmeye başladı, son kitap piyasa olmadığından seriyi tamamlayamadım -ki içimde hâlâ uktedir- diğer kitapları da tükenmeye yüz tutmuş durumda.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Stark

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Kasım 2015, 11:09:22 »
Orta dünya serisi
Kral katili güncesi
Taht oyunları serisi
Şimdiye kadar bunları okudum.

Çevrimdışı kahlan1299

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2015, 12:53:40 »
doğruluk kılıcı serisi(sadece ilk kitap var ama pegesus seriyi yeniden yayınlayacakmış duyduğum kadarıyla..)muhteşem bir kitap.şiddetle tavsiye ederim.

Çevrimdışı tabibitosan

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2015, 13:56:36 »
China Mieville'den Yeni Crobuzon üçlemesini tavsiye ederim. Serinin temeli Bas-Lag adlı dünyaya dayandığı için her kitapta karakterler değişiyor ve biraz zayıf kalıyor. Aslında şimdilik ilk kitap Perdido Sokağı İstasyonu'nu bitirdim, ikinci kitap Yara'ya dün başladım. Karakterler daha iyi işlenmiş olabilir tabii. :) Yaratılan dünya gerçekten mükemmel ve ilgi çekici.

Çevrimdışı réalta

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2016, 19:47:07 »
En son Brandon Sanderson'dan Sissoylu serisinin ilk kitabı olan Son İmparatorluk'u okudum ve kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ocak 2016, 22:33:53 »
Miras Döngüsü serisini tam olarak fantastik kurgu olarak düşünmüyorum bana sorarsanız gençlik edebiyatı ile fantastik kurgu arasında bir geçiş. Dili fantastik kurgudan beklenenden daha hafif. Zaten yazarın kitapları yaklaşık olarak 15-23 yaşları arasında yazdığını göz önüne alırsak bu beklendik bir şey. Ama 4. kitabı da okuduktan sonra pişman mıydım? Hayır :)
Aynı şekilde Percy Jackson'ı da öneremiyorum şekilde onu da hafif buluyorum. Evet iki seride hoş ama hafif eserler.

Önerilen diğer kitaplara katılıyorum gerçekten de çok güzeller :)
Ek olarak Elric Destanı'nı önereyim ben. Fantastik Kurguyu sağlam sütunlar üstüne inşa edilen (hala da bazen kendini yenileyip bu inşaatı sürdüren) bir kule olarak düşünecek olursak Elric Destanı bu sağlam sütunlardan biri olarak belirtilebilir ve karşı çıkacak biri olacağını da sanmıyorum :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar