Kayıt Ol

Sıkı Aralıklarla İnsanın Ruh Halinin Değişmesi

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Sıkı Aralıklarla İnsanın Ruh Halinin Değişmesi
« : 23 Haziran 2015, 22:46:23 »
Arkadaşlar sizde bu tarz bir olay yaşıyor musunuz merak ediyorum. Mesela ben bir film izliyorum.Atıyorum Hobbit. Bu filmi izledikten sonra bütün zevklerim değişiyor ve hemen Orta Çağ hakkında kitaplar alıyorum ve araştırma yapıyorum. Çok değil İKİ GÜN sonra Distopik bir film izliyorum ve hemen Distopya romanlar alıyorum hakkında araştırmalar yapıyorum vs. Yani bir kitabı aldıktan max. 1 hafta içerisinde bitirmem gerekiyor yoksa ilgim başka türlere yöneliyor. Biliyorum belki benimki biraz fazla abartılıdır ama sizde bu tarz olaylar yaşıyor musunuz ?

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Sıkı Aralıklarla İnsanın Ruh Halinin Değişmesi
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2015, 22:52:54 »
Abartılı değil.

Aynıyım.

Bi-re-bir. Aynı.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2015, 23:47:47 »
O zaman siz de birer kitap şıpsevdisisiniz :D :D :D. Zevklerin sık sık değişmesi durumu bende de var :)
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2015, 00:06:40 »
Bende tam olarak öyle olmuyor. Sadece epik fantastik bitirdiğimde yine öyle bir şey okumak istiyorum sadece, bu da biraz kitabın etkisinde kalmamla alakalı.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2015, 14:58:50 »
Bende bu sınıfa giriyorum sanırım :) Ama bende buna ek birde kitap okuyamama gibi bir durum söz konusu, daha doğrusu okumaya başlayıp sonunu getiremiyorum. Biraz okuduktan sonra kendi yazdıklarımla ilgili düşünmeye başlıyorum, birde bakmışım bir paragrafı okumuşum ama aklımda hiç bir şey kalmamış :) Sonra okurum deyip kalkıyorum ve bilgisayara oturup kendi hikayemi yazıyorum.
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2015, 16:42:52 »
İnsanın beslemesi gereken bir bedeni olduğu gibi aç olan bir de ruhu var kanımca. Bir film izlediğimizde o yöndeki açlık depreşiyor ve o entellektüel duygular doyasıya veya başka bir yöndeki açlık devam ortaya çıkasıya kadar sürüyor bu durum. Bende de oluyor... Bu duruma şıpsevdilik veya maymun iştahlıkta denildiği oluyor zaman zaman...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2015, 21:45:34 »
Her alanla yeteri kadar ilgilenilemediği için bilgi açlığı olan kişiler böyle şeyler yapabiliyor, ama bu insanlar ne istediğini bilmeyen insanlar genellikle. Zamanla bu "şıpsevdilik" azalacaktır, genel kültür arttıkça ve neyin ne olduğu hakkındaki bilgi arttıkça.

Karakterle alakalı olarak bir artı değil kesinlikle eksi sayıyorum. Kitap okuyan insanların spesifik bir özelliği sabırlı olmalarıdır. Olamayanlarsa sabırlı ve kararlı olmayı öğrenip kendini bulmadan verimli eylemler ortaya çıkaramaz. Kısaca bu yolculuğun biraz da özümleme durağı, duraksamayı verimli geçirip ilginizi cezbedenler hakkında en azından belli bir bilgi sahibi olup -bu bilgi bir yazarın size yansıttığı kimlik veya belli bir kitap türü vs. de olabilir- bunları özümseyip özümsemeyeceğinizi görmeniz. "Şıpsevdiliği" bu azaltacaktır. Eğer sabırlı olmazsanız, bu durakta gömülüp kalırsınız.

-Benim tecrübelerim bunlar.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.