Kayıt Ol

Kitap Zinciri

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitap Zinciri
« Yanıtla #30 : 20 Ekim 2015, 23:16:39 »
Teşekkürler @Fırtınakıran !

Bu sıralar masallara daldım, meğer ne kadar önemlilermiş de unutmuşuz. Kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.

İade i ziyarette bulunuyorum, sana Judith Liberman'ın "Masal Terapi" kitabını öneriyor; ardın da  hediye ediyorum.

Sayın @Tatari'ye linkteki kitabı armağan ediyorum, sevmeyeceğine eminim :D ama isterse yine de hediye edebilirim. (Anlayışı için de şimdiden teşekkür ediyorum.)

http://www.amazon.com/Your-comfort-zone-killing-you/dp/1502480794/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1445372004&sr=1-1&keywords=comfort+zone

ps: Çok sevdim bu zinciri.

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #31 : 21 Ekim 2015, 07:42:29 »
Sevmeyeceğime eminsen niye öneriyorsun, a çılgın? :D 'Kitap Zinciri'ndeki o zincir zindanlarda mahkumlara işkence etmek için kullanılanlardan değil. İmdaaaat!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 23 Ekim 2015, 14:40:56 »
Bülent Bey'in önerdiği ve hediye etme inceliği gösterdiği Köpekbalığı Metinleri az önce elime ulaştı. Kendisine buradan bir kez daha 32 sivri diş tekmili birden teşekkür ederim :)

Spoiler: Göster
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 02 Kasım 2015, 12:25:44 »
Hazal abla, radyodan dediydim ama illa burası dedin. Buraya da yazıyorum. :D

Adam Phillips'ten Kaçırdıklarımız (Yaşanmış Hayata Övgü) ve Christian Jungersen'den İstisna'yı öneriyorum. Özellikle Kaçırdıklarımız'ı beğeneceğini düşünüyorum.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 02 Kasım 2015, 13:24:58 »
Alıntı
Adam Phillips'ten Kaçırdıklarımız (Yaşanmış Hayata Övgü)

Bu benim yayında okuduğum listemde de vardı :D, iyi denk geldi. Teşekkür ederim :). Her iki kitaba da bakacağım.

Bu arada erestrusilden'den Masal Terapi adlı kitap hediyesini de aldım.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 02 Kasım 2015, 14:18:14 »
Bu benzer ikinci vakam oluyor yalnız. :D Denaro Forbin'e de Koleksiyoncu'yu önermiştim. Ama sonra o yazınca aklıma geldi, onun kitap incelemesini okuyunca, okumaya karar verdiydim zaten Koleksiyoncu'yu ben. Kitabı okuyup, sonra da ona önerdiydim. Bu yaşta bunamaya başladım :D
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 02 Kasım 2015, 14:25:13 »
Ben daha okumadım ama ^^. Tekrar teşekkürler :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Kasım 2015, 10:54:24 »
Bir post-apokaliptik kurgu hayranı olan Khentis'e Vardiya'yı (WOOL #2) atıyorum. Silo'yu fuarda almıştı. Dilerim kısa zamanda okur. Beğeneceğini düşündüğüm için ikinci kitabı da ben atamış olayım istedim :).

Fantastikle güzel bir dostluk geliştirmiş olan uveybaba'ya Diskdünya 1: Büyünün Rengi'ni atıyorum. Bu seriye başlamadı diye biliyorum. Ben vesile olursam çok sevinirim :).

minrand'a da bir kitap atamak isterim. Beğenir mi, beğenmez mi emin değilim. Ama Kıyamete Bir Milyar Yıl hakkında ne düşüneceğini çok merak ediyorum. Tartışmak isterim. Göndermeli bir kitaptı.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Kasım 2015, 12:05:13 »

Fantastikle güzel bir dostluk geliştirmiş olan uveybaba'ya Diskdünya 1: Büyünün Rengi'ni atıyorum. Bu seriye başlamadı diye biliyorum. Ben vesile olursam çok sevinirim :).

Öncelikle öneriniz için çok teşekkür ediyorum :) Malesef seriye hiç başlayamadım , uzun süredir aklımda hatta sepetimde olmasına rağmen son anda şeytan dürttü gittim Fallout 4'ü aldım. (evet , pişmanım)

En kısa sürede dört kitabı temin edip başlayacağım. Daha önce Terry Pratchett'dan Neil Gaiman ile ortak yazmış oldukları Kıyamet Gösterisi'ni okumuştum. Çok fazla hoşuma gitmiş , beni mutlu etmişti. Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden gösterilen , yine Patrik Rothfuss'un Goodreads üzerinden övgü bombardımanına tuttuğu bu seriyi kesinlikle okuyacağım. :)
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 16 Kasım 2015, 19:30:07 »
Bir post-apokaliptik kurgu hayranı olan Khentis'e Vardiya'yı (WOOL #2) atıyorum. Silo'yu fuarda almıştı. Dilerim kısa zamanda okur. Beğeneceğini düşündüğüm için ikinci kitabı da ben atamış olayım istedim :).

Silo'yu da sizin tavsiyenizle almıştım, seveceğime hiç kuşkum yok. Yaşlı Adamın Savaşı'na başladım, onu bitirdikten sonra Silo'ya -ve muhtemelen ardından Vardiya'ya- başlayacağım, tekrar teşekkürler.
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 18 Kasım 2015, 09:24:19 »
Khentis ve uveybaba,

Rica ederim :). Her ikinizin de bu önerdiğim kitapları benim kadar sevmenizi dilerim. Gerek Silo keşfedilmeyi bekleyen bir cevher ve hem çeviri/editörlüğü, hem de kurgusu çok kaliteli; gerekse Diskdünya az bulunur bir zekanın ürünü.

Hazal abla, radyodan dediydim ama illa burası dedin. Buraya da yazıyorum. :D

Adam Phillips'ten Kaçırdıklarımız (Yaşanmış Hayata Övgü) ve Christian Jungersen'den İstisna'yı öneriyorum. Özellikle Kaçırdıklarımız'ı beğeneceğini düşünüyorum.

Dünkü sanal fuar alışverişimde aldığımı haber vereyim dedim. Kargoya verildi :). Daha önce demiştim, zaten bu kitabı almayı planlıyordum ama şimdi daha bir anlamlı olacak.

Tekrar teşekkür ederim.