Kayıt Ol

Tüyap İle İlgili...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüyap İle İlgili...
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2015, 21:51:02 »
Neden gereken önlemleri almıyorlar ve müşteri kaybetmeyi göze alabiliyorlar?

Milyon dolarlık soru.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2015, 16:08:21 »
İş yoğunluğundan değil de, tüm ilknokta'da 1 tane eleman çalışıyor galiba. 4-5 hafta önce verdiğim siparişim 2 hafta sonra geldi. Ama eksik. Bir de serinin kalan kısmının ilk kitabı anasını satayım eksik olan, devam da edemiyorum beklerken. İlk aradığımda soluk soluğa bir eleman çıktı telefona, adımı ve kitabı sordu sadece, sonra da hızlı hızlı tamam tamam hallederiz yollarız diye kapattı konuyu. Vaktim yoktu, arayamadım sonrasında, hafta sonu girdi bi de. Sonraki hafta vakit bulduğumda aradım, geliyor depodan bekliyoruz dedi gene aynı adam. Sonraki aramamda açmadı. Gelmedi kaç haftadır depodan bir kitap. Hafta içi vakit bulabilirsem gene arayacağım bakalım.

Bir daha da ilknokta'dan alışveriş yapmam, yanımda yapanı görürsem de bilgisayarını telefonunu kırarım.

Bence olaya çok yanlış açıdan bakıyorsun sevgili Marius. Biraz fazla tepki verdiğini düşünüyorum açıkcası. Sen ki bundan 1.5 ay önce eve pizza sipariş vermiş ve halen o pizzayı bekleyen birisin (Gerçek bir hikaye). Belki de sorun onlarda değil, sendedir?

Bu tarz durumlarda sosyal medyayı ve iletişim araçlarını iyi kullanmak gerek. Elbette yoğunluklar, aksilikler olacaktır ama ortada bir hizmet söz konusu ise ve bu hizmet gönüllülüğe değil de maddiyata dayalı ise, şikayetlerin olması çok normal. Benim tavsiyem telefon dışında mail, twitter, facebook, ekşi sözlük, youtube, instagram, myspace, linkedin, xcricetinae gibi çeşitli ortamlarda da hakkını ara. Ama tabi öyle "19 Ekim 2015 İlknokta rezilliği!!" tarzı bir sitemden bahsetmiyorum.

Tabii, kurum hakkında şikayetlerimizi dile getirebileceğimiz merci olan müşteri hizmetlerinin de şikayet konusu olması da ayrı bir ironidir.

Bir daha da ilknokta'dan alışveriş yapmam, yanımda yapanı görürsem de bilgisayarını telefonunu kırarım.

Çok fazla haberler izliyorsun, etkisinde kalıyorsun bak. Yapma.

Konuya dönecek olursak, fuarları bir alışveriş fırsatı olarak görmeye gerek yok. Çünkü alışveriş konusunda internet aldı başını yürüdü. İnternetten mi yoksa kitapçıdan mı almalı diye sorarsanız da, sorulmuşu var.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Ekim 2015, 16:43:28 »
Bugün bu konuşmadan önce aramıştım, sonunda kibarca bir tepki verip yarın yollanacağını söylemişlerdi. Az önce tekrar aradılar, sorunun onlarda değil bende olduğu ile ilgili yorumunu çok beğenmişler ve bana kitabı yollamayacaklarmış, paramı da geri vermeyeceklermiş.  :(

Çok fazla haberler izliyorsun, etkisinde kalıyorsun bak. Yapma.

Konuya dönecek olursak, fuarları bir alışveriş fırsatı olarak görmeye gerek yok. Çünkü alışveriş konusunda internet aldı başını yürüdü. İnternetten mi yoksa kitapçıdan mı almalı diye sorarsanız da, sorulmuşu var.

Ne haber izlemesi? Ben haberin içinde yaşıyorum. Dürbünlü tüfekle insanların ayağının dibine sıkan, kaynanasının evine el bombası atanların şehri.

Konuya dönecek olursak, internet candır. Bakmayın bu kadar soruna, nadir oluyor onlar. İnternetten alın siz yakınınızda güzel sahaflar yoksa.

Not: O pizza gelecek, arıyorum şimdi.
Not2: Numaramı engellemişler :(
Not3: Yanlış bilgi tamam, çalıyor şimdi.
Not4: Oha oha... Bu kadar ezbere konuşulmaz arkadaş. 1,5 ay önce pizza sipariş ettim geri dönüş bile yapmadınız bana, kuryeye soruyorum hemen, diyip dedim. Özür dileriz beyefendi çok yoğunuz şu an, biraz gecikmiş olabilir hemen kuryeye haber edip dönüyorum size dedi.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Ekim 2015, 18:51:50 »
xcricetinae gibi

Bir an gerçekten böyle bir site var mı diye şüpheye düştüm.

Bu arada sayın Marius'un haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyorum ben. Ne demek getirmemek efendim, o pizza gelecek! Bırakmayın peşini lütfen. Haberleri bekliyorum bu pizza konusunda.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır