Kayıt Ol

Bir Kitap Bitmeden Başka Bir Kitabı Okumaya Başlamak

Çevrimdışı colruzgari

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Kitap Bitmeden Başka Bir Kitabı Okumaya Başlamak
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2016, 20:40:02 »
Genelde 4-5 kitap birden okuyorum. Bu yüzden bir kitabı bitirmem aylar sürebiliyor. Kitaptan uzaklaşma gibi şeyler yaşamıyorum. Şu anda Yerdeniz serisi(e-pub tek cilt),Zaman Çarkı 3.kitap, Firefight, Kule Efendisi
ve Marifetler kitaplarını dönüşümlü olarak okuyorum. Ben de Ursula K.Le Guin hayranıymışım. Brandon abi seni de unutmadım. Şu an fantastik okur olmuşum bir an önce okur seviyesine geçmem lazım.

Çevrimdışı jivoda

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2016, 02:55:27 »
Genelde yapmaktan kaçındığım şey. Bugüne kadar aynı anda en fazla iki kitap okumuşumdur sanırım, ama türlerinin birbirine benzememesi ya da birinin daha çok kısa hikaye tarzında olması önemli. Zaten okuduğum kitapların ayrıntılarını çok kısa sürede unuttuğumu düşünüp üzülüyorum, bir de üstüne aynı anda çok sayıda kitap okusam herhalde her şey iyice birbirine girerdi. Hem sırada okumayı dört gözle beklediğim kitaplar olursa elimdeki kitabı daha hızlı bitirebilmek için de bahanem olmuş oluyor (tabii kitaptan sıkıldığımı varsayarsak). Bu arada bu çoklu-okuma olayını başarıyla gerçekleştirebilen arkadaşları da tebrik ederim ama, zor iş :D
O hâlde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2016, 10:11:54 »
Artık yapmıyorum beni çeken kitabı okurken diğerini bırakmama sebep oluyor okuma sırası yapmak daha akıllıca bide habire bilimkurgu yerine bi ondan bi ondan yapmak daha keyif veriyor bana.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss