Kayıt Ol

No Man's Sky

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
No Man's Sky
« : 28 Ekim 2015, 09:19:13 »
Hasretle beklenen devrim oyun No Man's Sky icin cikis tarihi haziran 2016 olarak aciklandi.

Tadina vararak star trek havasinda oyun isteyenlere,

Kelimenin tam anlamiyla kasif olmak isteyenlere,

Her turlu bilim kurgu bagimlisina,

ve oyun dunyasinin iyiye gittigine inanan herkese

duyurulur.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: No Man's Sky
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2015, 09:59:59 »
Belki bana bir çoğunuz karşı çıkacak ama,bu oyundan ümitli değilim. Çok şey vaad ettiler. Ve karşılayabileceklerini düşünmüyorum. İlk önce bir galaksi vaad ettiler. Ama bu galaksideki gezegenlerin çoğu.herkesinde söylediği gibi renkleri farklı zemin ve hayvanlar ile dolu olacaktır muhtemelen. Ve benim en çok takıldığım noktaya gelelim. O grafikler.... Renk paleti bu oyun için hiç olmamış. Bu oyun bir aksiyon veya macera oyunu değil. Open Space diyebiliriz belki de :D Bu nedenle bu oyunda olması gereken en büyük özelliğin ATMOSFER olması gerekir. Bu konuda anlaşalım ilk önce. Eee ? Bu grafiklerin renk paleti bizi nasıl etkileyebilecek ? O vaad ettiğin şeyleri yapsana Star Citizen gibi bir oyunun grafiklerinde. Biz hangi gezegene gidip "Vaaooov şu ağaç çok güzelmiş" " Şu dağların şekillerine baksana" diyebiliriz ki ? Kısacası iyi bir oyun olabilir ama uzun zamanlar geçirebileceğin bir oyun kesinlikle değil. Uzay,keşif veya bilim kurgu fanatiği birisi değilseniz tabii. Ama galiba siz bu oyunu severek oynayacaksınız. O yüzden şimdiden iyi eğlenceler dilerim :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2015, 10:44:08 »
Gezegenlerin çoğu farklı renk paletlerine sahip aynı zeminlerden oluşmuyor yahu :) Adamlar kaç tane video yayınladı. Tamamen sular altında olanlar var, sadece lavlardan oluşanlar var, alabildiğine çöl olanlar var. Karla kaplı olanlar, sadece gazdan oluşanlar...

Eh, mutlaka benzerleri olacaktır ama zaten kaç farklı yer şekili var ki? Aynısının kırmızı, mavi, mor çimenlisi olmayacak en azından.

http://no-mans-sky.com/press/sheet.php?p=no_man%27s_sky#images

Ve oynanış açısından çok umutlu olmasam da çok iyi bir keşif duygusu yaşatacak gibi geliyor bana. Ciddi ciddi şans vermeyi düşünüyorum. Ki ben uzay oyunlarını hiç sevmem :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2015, 11:27:57 »
Icinde uzay olan her turlu bilim-kurguyu severim. Olmayanlari da severim ama orasi baska sorun.
Benim gibi bu turun meraklilari bu oyundan oldukca buyuk zevk alacak buna eminim.

Renk paletidir estetiktir sudur budur meselesine bilim-kurgu yonuyle bakacak olursak oldukca mantikli. Baska gezegenlerden farkli sistemlerden bahsediyoruz. Mesela bizim sari yildizimizdan enerji toplayan bitkiler yesil yaprakliyken buyuk mavi bir yildiz cevresinde donen gezegenin bitkileri kirmizimsi olacaktir, e artik gerisini siz dusunun. Dunyaya gercekten yabanci olacak yerlerden bahsediyoruz.

Ben oyundan oldukca umutluyum. Aksyon falan beklemiyorum zaten. Aksiyon ihtiyacini karsilayan gereginden fazla oyun zaten var, uzay oyunu olarak da star citizen var eger bir gun cikarsa.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2015, 11:30:22 »
Sevgili mit'in de bahsettiği gibi, keşif duygusu heyecanlandırıyor beni de. Görsel konular hiç dert değil ama oynanış ve devamlılık mühim konular. Uzay oyunlarının da eğer atıyorum Star Wars: Knights of The Old Republic gibi sürükleyen bir konusu yoksa, oyuncuyu özgür bırakan bir simülasyon içeriyorsa, en büyük sıkıntıları devamlılıklarının olmaması oluyor.

Adamların tanıtımlarında sunduğu şey ise bunu çözecek gibi dursa da emin olamıyorum. Yani evreni keşfetmek, gezegenleri gezmek vesair elbette oyunun ömrünü bir hayli uzatır ama tüm bu süreç kendini tekrar etmeye başladığı anda, o ilk baştaki heyecan azalarak biter gibi geliyor. Yani "saldım çayıra" da bir yere kadar, hikaye olarak tutanacağımız ya da peşinden koşacağımız bir şey olacak mı, bilmiyorum. Bilimkurgusal gerçeklik açısından ne kadar tatmin eder, oyun Euro Truck Simulator'a mı bağlar, onu da bilmiyorum.

Ama bir gezegeni ilk kez siz keşfettiğinizde, o gezegenin bilgileri arasında "Discovered by Laughing Madcap" yazacak yahu.

RedElf'in özellikle atmosfer konusundaki endişlerine katılıyorum fakat benim daha büyük bir endişem var. Fallout 4, No Man's Sky falan derken bilgisayarın bir elden geçmesi gerekiyor ve gerek kendi ekonomik durumum gerekse ülkenin ekonomik durumu bir hayli iç karartıcı.

Ancak umut...umut asla değişmez...
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2015, 12:11:22 »
Oyunda uzay ticaretleri olsa,keşfettiğimiz gezegenin sahibi olsak ve hatta savunma hattı kurarak gezegene izinsiz iniş yapmaya çalışanları yok etsek,veya iyi bir gezegen sahibi olarak misafirleri kabul etsek çok güzel olur. Bu arada, izlediğim videolardan hatırladığım kadarıyla, gezegenler ya boş oluyor ya da hayvanlar,okyanuslar dağlar vs. oluyor. Madem başka gezegenlerde de canlılar yaşayabiliyorsa,o gezegenlerde neden kolonileşmiş canlılar veya ülkeler yok ? En azından izlediğim videolarda öyle bir şey hatırlamıyorum.Bu saydıklarım bu oyunda olsaydı tam bir bilim kurgusal oyun olurdu.Ya ama benim takıldığım nokta hala atmosfer. Gezegenleri gezmediğin halde,Adr1ft oyununun atmosferi İNANILMAZ. Çıktığı an almayı planladığım çok az oyundan biri.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2015, 09:24:59 »
No mans sky da kasifligin yaninda ilerlemek icin surekli gelistirme yapmak gerekiyor. Ilk verilen gemi mesela baska sisteme gidemiyor, bir sekilde ftl bulmak lazim, sornasinda bunun menzilini arttirmak, gerektiginde savunma sistemleri eklemek icin surekli arastirmak gerekecek. Yani ilerlemek icin kasiflik yaomak biraz mecburi.

Gonlunuze gore bir gezegen bulup yerlesip hammaddeleri de somurululebiliyor sanirim. Ama herhangi bir yapi insa etme imkani yok.

Bu arada kasiflik kismi bize gore, galaksinin hre yerinde npc olacak, bi yonuyle aslinda zaten kesfedilmis ama biz oyuncular olarak uzayin baska bir yerinden galaksiye ilk defa giriyoruz gibi sanki.

Bence oyuncularin birbirini bulmak icin cabasi en eglenceli taraflardan biri olur.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2015, 13:43:22 »
Bu oyunun trailer'larda gördüğümüz kadar olmasını ben de beklemiyorum. Sanırım mantıklı beklentileri olan kimse de o kadarını beklemiyordur. Gameplay olarak gördüğümüz şey de muhtemelen gameplay değil. Fakat konsept o kadar güzel ki doğru düzgün yapılırsa illa ki şahane bir oyun çıkacaktır ortaya. Ne yazık böyle bir oyunu doğru düzgün yapmak gerçekten zor iş. Başarılı olmasını bu kadar çok istediğim nadir oyunlardan biri bu, umarım beklentilerimizi biraz olsun karşılar.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2015, 14:05:12 »
Umut artık sadece No Man's Sky'da bulunmayı bekleyen bi gezegen adıymış.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.