Kayıt Ol

Tüyap'ta Kayıp Rıhtım'a Özel Cixin Liu Etkinliği!

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüyap'ta Kayıp Rıhtım'a Özel Cixin Liu Etkinliği!
« Yanıtla #30 : 07 Kasım 2015, 20:10:49 »
Fuardaki soğuk (bkz. iceberg) ve uzak tavırlarımdan dolayı kusura bakmayın. Gerçek hayat henüz tamamen alışamadığım bir server.

Not: Fuara gelmeyenler, Tolkien'in bizlere bıraktığı nadide eserler anısına, oldukça büyük bir kız grubu tarafından, çok çabalar sarf edilerek gerçekleştirilen bir Uruk-Hai ordusu canlandırmasını görme fırsatını kaçırdılar. Savaş naraları yerindeydi (Gülşah, Gülşah!), ama ellerinde kılıç yerine kitaplar vardı, sanırım bütçe eksikliği yüzünden. Yine de başarılı bir çalışma, tebrikler.
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Kasım 2015, 20:14:20 »
Büşra diyorlardı, Büşra ;D. Şu Kötü Çocuk adlı (kanım donuyor söylerken) kitabın yazarı olan Wattpad harikası(!).

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2015, 20:27:38 »
Demek ki savaş naraları da o kadar başarılı değilmiş :p

Kaçıranlar ve tekrardan o nadide anı yaşamak isteyenler, hemen şu linke tıklayarak o ana oldukça yakın bir sahne izleyebilir. Bir de Nazgul çığlığı atma girişimleri oldu bir kez, ama onu bilmeseniz de olur. Keşke biz de şahit olmasaydık.

Düzenleme: Fuara da, Urukların Miğfer Dibi'ne yürüdükleri gibi geldiklerini tahmin etmekteyim.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 07 Kasım 2015, 20:56:04 »
O ana sahit olmadigima seviniyorum. Buket Uzunercigim sayesinde :D

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Kasım 2015, 21:04:51 »
Fiyatlar filan nasıldı bari ? Yayında konuşulduğu gibi mi ? Bugün gelmeyi çok istedim fakat aile buluşması engel oldu :( Sonraki günler için gitmeye değer mi ?
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2015, 21:41:40 »
Fiyatlar her zamanki gibi. Yine en avantajlısı internet. İlk mesajımda, "Merhaba biz Kayıp Rıhtım'dan geliyoruz." demekten bahsetmiştim. Topluca gidince bizi bilen yayınevlerinde indirim oranlarını kendimiz için artırdık. Ama tek başınıza gittiğinizde pek ekmeğini yiyebilir misiniz, bilmiyorum :/.

Fuarın güzel yanı birlikte olmak zaten. Yoksa indirimlerde bir iyileşme yok.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2015, 22:26:31 »
İndirim konusundaki Kayıp Rıhtım kontenjanı cidden çok işe yaradı, belirtmeden geçemeyeceğim. Kendi adıma, epeydir görmediğim kişileri görmek, yeni insanlarla tanışmak ve topluca vakit geçirmek her şeye değdi. Cixin Liu söyleşisi simültane çevirideki bazı sorunlar dışında keyifliydi, gelemeyen arkadaşlar güzel şeyler kaçırdılar. Barış Müstecaplıoğlu ve Cixin Lui gibi başka bir ortamda yan yana biraz zor göreceğimiz iki yazarın fikir alışverişini dinleme şansı bulduk. Sonrasında da azcık sıra bekleyip imzamızı kaptık. Her ne kadar yorulsam da yine olsa yine giderim. Maksat hep beraber güzel zaman geçirmek ve bunu fazlasıyla başardığımızı düşünüyorum.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Kasım 2015, 00:43:22 »
Fiyatlar her zamanki gibi. Yine en avantajlısı internet. İlk mesajımda, "Merhaba biz Kayıp Rıhtım'dan geliyoruz." demekten bahsetmiştim. Topluca gidince bizi bilen yayınevlerinde indirim oranlarını kendimiz için artırdık. Ama tek başınıza gittiğinizde pek ekmeğini yiyebilir misiniz, bilmiyorum :/.

Fuarın güzel yanı birlikte olmak zaten. Yoksa indirimlerde bir iyileşme yok.

Öyleyse ben hiç niyetlenmiyorum Kayıp Rıhtım kimliğimi kullanmaya. Zaten komik olurdu " Ben geldim. Kayıp Rıhtım'dan. BEN. Tek başıma ! İndirim Yapın ! BANA ! "

" Lö yörü git " filan derlerdi herhalde. Umarım başka bir etkinlikte tanışırım Kayıp Rıhtım ailesiyle. Şimdilik sanal fuarları beklemeye devam.
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
  • Wind in my hair, I feel part of everywhere.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Kasım 2015, 01:05:07 »
Barış Bey'in sorulara verdiği cevaplar bizi hayli tatmin etse de, çevirmenin arka tarafta bir yerlerde gözyaşı döktüğünü söyleyebilirim :)

-Kötü karakteR-'in gazlaması ve pışpışlaması sonucu, Kralkatili Güncesi serisine de bulaşmış bulunmaktayım. Bir yandan Ejderha Mızrağı serisini bulmaya, bir yandan Ölüm Kapısı serisini okumaya, bir yandan da Zaman Çarkı kitaplarını toplamaya uğraşırken çıkagelen bu seri umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.

Bu arada sahafların tezgahlarını gezmeyi unutmayın. Şu an adını hatırlayamadığım bir sahafta, basımı olmayan Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serisinden bir çok kitap buldum. Yalnızca bir kitap aldım. Fiyatlar uygun; gitmeyenlerin ama gidecek olanların bilgisine sunalım.

Bu arada Tüyap insanın bir bakıma moralini bozuyor. Onca güzel kapak tasarımı olan yüzlerce -hatta binlerce kitaba, okumaya ömrünüzün yetmeyeceğini bilerek bakmak gerçekten acı verici oluyor.

Bu arada, Tolkien'in "Peri Masalları Üzerine" adlı kitabı da önümüzdeki yıl İthaki tarafından raflara girecek. 6.45 yayınlarındaki 100 küsür sayfalık kitaba kıyasla bu kitap 400 sayfalık daha geniş ve kapsamlı olacakmış. İthaki standında duran bir arkadaştan aldığım bu bilgiyi de hemen söyleyeyim dedim.

Kısacası güzel ve verimli geçti. Almayı planlamadığım bir kaç kitap aldım ve mutlu oldum. Yeni insanlar tanıdım. Bundan sonra önümüzdeki etkinliklere bakacağız :)
In one of the days in this year is hidden your death anniversary.

The sun does not need you to believe in it to rise in the morning.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #39 : 08 Kasım 2015, 11:50:06 »
Dün bütün gün vizelere çalışmaktan kafam yandı, yoksa gelmek istiyordum, biraz zor olurdu; ama olurdu hani. :) Artık başka bir etkinliğe efendim. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 08 Kasım 2015, 11:50:39 »
Son andaki bir kararla dün fuara geldim, 10.00 civarı felandı. İnsan ilk nereye gideceğini şaşırıyor.  Dedalus oldu ilk uğrak yerim. Sohbet felan derken 11.00 oldu. İz yayıncılığa uğrayıp Post Öykü dergilerinden edindim. Eski sayılar 5, yeni sayı 8 Tl ve yeni sayıda bizden birini görmek sevindirdi.

Sonraki durağım İletişim Yayınları oldu.  % 25 indirim vardı yanlış hatırlamıyorsam.  Oradan Hayy kitap, indirimi hatırlamıyorum.  Kendimi kaptırdığım zamanlar. Daha sonra Tarih Vakfı, Ntv. Ntv'de kaynak kitaplarda, hani kalın olanlar ansiklopedik olanlar , işte onlarda % 50 indirim vardı. Timaş'ta kitaplar %20 veya 25 indirimdeydi.

Yky'ye yeni Harry Potter'ları görme niyetiyle uğradım.  Resimli kitap kısaltılmış metinleydi. Kaliteli kitap ama çocuklarıma okumak icin veya koleksiyon için. Hoş cebimde biraz daha para aklımda başka kitaplar olmasa çekip alırdım orası ayrı.  Yenilenmiş kapaklarda gayet güzeldi.

İthaki'den beklediğimden az kitap aldım. Nedense standa içim ısınmadı. Vathek ve Sessizliğin Müziği'ni edindim. Oradan Beyan Yayınları oradan da Büyülü Fener'e uğradım. Sandman ilk cildini aldım. Biliyorum baskısı yok ama merak ediyordum. Ardından çıkmak zorunda kaldım. Saat 13.00 civarıydı.

Artık kısmet diğer seneye hep beraber, sizinle gelebilirim umarım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #41 : 08 Kasım 2015, 22:37:15 »
Gelen herkese çok teşekkürler, gayet keyifli bir fuardı. Kitaplar, panel, imzalar vs güzeldi ama en değerlisi siz sevdiğim dostları yeniden görmek ve yeni arkadaşlarla tanışmaktı. Tekrardan teşekkürler hepinize :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 08 Kasım 2015, 22:51:53 »
Kitaplar, panel, imzalar vs güzeldi ama en değerlisi siz sevdiğim dostları yeniden görmek ve yeni arkadaşlarla tanışmaktı.
Hayır yani bari biriniz kötü geçti falan dese olmaz mı? :( Her mesaj atanı kıskanıyorum burada. İhsan abi, bence mesajını düzenleyerek çaktırmadan kötü geçtiğini belirtmelisin :P.

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 08 Kasım 2015, 22:54:27 »
yeni arkadaşlarla tanışmaktı.

Hatta Kayıp Rıhtım ile alakası olmayan kişilerle bile! Çünkü insan sevgisi bunu gerektirir :D

Çevrimdışı eldar

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 08 Kasım 2015, 22:58:27 »
Ben sizi uzaktan izledim. Yani ithaki standinin iç kısmından. Çok iyi gözüküyordunuz bakınca grup olarak. Aranızdan, nickini ismini falan bilmediğim birkaç arkadaş ile isaac asimov ve arthur c. clarke üzerine yaptığımız konuşma çok zevkliydi, çalışıyor olmasam saatlerce konuşurduk sanırım Teşekkürler onlara özellikle.
...just lead my fate to the victory of Elves.