Kayıt Ol

Astis Mastroviç // cankutpotter

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Astis Mastroviç // cankutpotter
« Yanıtla #30 : 15 Kasım 2015, 02:00:25 »
Usta Vita, yürüyerek okuldan dışarı çıkar ve ejderhanın yanına yaklaşıp eliyle selamlar ve "Hoşgeldiniz Lord Jamir..." der. Ardından Lord Jamir görkemli zırhıyla ağır ağır adımlarla Ejderhanın sırtından indi. Ejerha kadim ejderha olduğu için çok büyük ve ürkütücü görünümdeydi.

Usta Vita'ya yaklaşıp etrafa bakındı ve ardından beyaz birliğin kumandanına "Ben bir savaşçıyla değil büyü kullanıcısıyla görüşmeye geldim..." der. Bunun üzerine Giza ırkından kişi ile beyaz birliğin kumandanı sinirle geri dönerler. Ardından Usta Vita ile Lord Jamir okuldan içeri girer ve odalarında özel konuşmaya başlarlar. Elf kadın yanına gelir ve konuşmaya başlar,

"Keşke Efendi Otihorn ölmediğini gösterse... Ortaya çıkıp bu karışıklığa bir dur dese... Lord Jamir, yıkım büyüleriyle ün kazanmış daha çok kötü biri olarak tanınmış bir isim... Usta Vita'yı ziyarete gelmesi pekte iyi bir şey değil..."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #31 : 15 Kasım 2015, 02:08:19 »
"Bir şeyler dönüyor ve bunu çözmemiz gerekebilir. Lord Jamir'i biliyordum; ama eğer gerçekten dediğin gibiyse..." Astis ürperdi. "Bu arada az önce kendimi tanıtmamakla kabalık ettim. Adım Astis Mastroviç ve güneyden geliyorum. Sana nasıl hitap etmeliyim?" Elf kadının cevabını beklerken dizginlenmiş ejderhayı izledi. Hayvan oldukça görkemliydi ve inanılmaz bir kudret ve güce sahipti. Astis, tüm bu yaşadıklarının ağırlığıyla derin bir nefes aldı. Kalbi kulaklarında gümlerken huzursuzluğu arttı.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 15 Kasım 2015, 02:11:46 »
Ejderha bir gözüyle senin ona baktığını fark etti fakat umursamadan etrafa bakınmaya devam etti.
Elf kadın ise "İsmim Loralee, büyü okuluna 15 yaşımda ailemden izin alarak okumak üzere geldim..."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 15 Kasım 2015, 02:25:28 »
Ejderhanın kendisine bakışı Astis'i biraz ürpertti ama Loralee'nin konuşması dikkatini genç kadına yöneltti tekrar.

"Vay canına," dedi Astis gülümseyerek. "Loralee, bu inanılmaz. Pek çok yerde elflerin ve insanların geçinemediğini gördüm. Irksal farklılıkların nelere yol açtığını bir görsen..." Sarışın elf kadına bakarak iç çekti. "Bir keresinde bir elfin sırf fazla iri diye bir adamı öldürdüğünü görmüştüm."

Bu arada devam eden hareketliliğe gözü takıldı. İnsanların, elflerin ve daha pek çok ırkın oluşturduğu kalabalık hâlâ bahçedeydi. Herkes gruplar halinde, tedirgin fısıltılarla birbirleriyle konuşuyordu.

Dikkatini Loralee'ye verirken, Astis onun gözlerinin de kendisininkiler gibi dalgınca etrafı araştırdığını fark etti.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 15 Kasım 2015, 02:31:58 »
Lord Jamir sinirli bir şekilde okulun bahçesine çıkar ve Ejderha'ya doğru sert şekilde yürümeye başlar. Ardından Ejderha'ya bilinmeyen bir dilde sertçe seslenir ve Ejderha hızlıca doğrulur. Herkes ilk başta onlara zarar vereceğini zanneder fakat Lord Jamir ejderha'nın sırtına binip havaya süzülerek uçmaya başlar. Ejderha havada uçmaya başladığı anda gökyüzü kararır ve yıldırımlar çarpmaya başlar havada, herkes korkuyla bakınır fakat bir süre sonra hava normale döner. Efendi Vita ise dışarı sapa sağlam şekilde çıkar ve konuşmaya başlar,

"Lord Jamir, tapınağın askerleri olmamız konusunda emirler yağdırdı fakat sizin özgürlüğünüzü kısıtlayamayacağım için geri çevirdim. Sorun yok herkes işine dönsün..." der.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Kasım 2015, 02:42:31 »
Astis, Loralee'nin dediklerinde haklı olduğunu o zaman anladı. Bilgelik tanrısının bir hizmetkârı olarak, üstelik tapınağın da başıyken, adamın bilgeliğe değil de güce önem veriyor olması bambaşka bir ironiydi. Bu fikrini Loralee'ye açtığında genç kadın güldü. Bir tebessüm değil, acı bir gülüş.

"İnan bana Astis, her kes aynı şeyi düşünüyor. Üstelik senin gördüklerin sadece bir tadımlık." Astis içini çekti.

"Buraya yeni geldim ve yapacak bir işim yok. Dilersen sana yardım edebilirim, böylece işleyişi de öğrenirim." Bu sayede Astis ve Loralee binaya doğru ilerlemeye başladı.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Kasım 2015, 02:46:59 »
Bu sırada hava kararmıştı, Efendi Vita içeride öğrencilere bir şeyler dedikten sonra öğrenciler odalarına çekilirler ve Efendi Vita Astis'i görür ardından,

"Genç adam... Hava karardı, bu gece burada kal odanı hazırlattım... Loralee sende bir an önce odana git..." der ve Loralee üzgün bir surat ifadesiyle odasına çekilir.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Kasım 2015, 02:57:06 »
Astis de kendisine ayrılmış odaya gitti ve eşyalarını yerleştirdi.

Loralee'yle konuştuklarını aklından geçirirken istemsizce onu düşündüğünü fark edip hafifçe kızardı. Pencereden dışarı, karanlığa bakarken aklı daha ciddi konulara kaydı.

Bugün olanlar aklını kurcalıyordu. Önce Çöl Hokkabazları, şimdi de bu mesele. Gerçi Çöl Hokkabazları konusunda ne diyeceğini hâlâ bilemiyordu; ancak az önce olanlar... Anlaşılması güç günler onları bekliyordu.

Sıkıntıyla iç çeken astis bir kez daha ev özlemini kalbinde hissetti. Eski dostlarını görmek ve ne halde olduklarını bilmek, onlarla konuşmak istiyordu. Kararını verdi. Bugün iyi bir uyku çekecek ve yarın gidecekti. Yıllar boyu evini görmemişti.

Bu düşüncelerle uzun cübbesini çıkarıp düzgünce katladı ve daha sıradan kıyafetlerle yatağa girdi. O yorgunlukla uykuya dalması hiç uzun sürmedi.

Spoiler: Göster
 Yukarıdaki cümleye binaen söylüyorum, romantizm olması şart değil. Astis genç bir adam ne de olsa.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 15 Kasım 2015, 12:20:02 »
Bir saatlik bir uykudan sonra Astis'i uyandıran bir şey vardı. Doğrulup pencereden dışarı baktığında bahçede 50'ye yakın sayıda mavi-beyaz karışımı ışık topları koleje saldırıyordu. Herkes telaş içinde ekipmanlarını alıp savaşa hazır konuma gelmişti. Kapının önünü ustalar büyü kalkanıyla tutuyordu fakat uzun sürmeyecekti.

Bu karışıklık içerisinde Usta Vita kapının oraya geldi ve "Kapıyı ben ölsem dahi açmayın..." diyerek bahçeye çıktı. Usta Vita ellerinden alev topları fırlatarak çoğunu vurdu fakat sayıları çok fazla aynı zamanda çok dayanıklıydılar. Işık topları çoğaldı o saldırmaya devam etti. Pek çok öğrenci dışarı çıkıp saldırmak istiyordu fakta ustalar buna izin vermiyor kalkanla kapıyı korumaya devam ediyorlardı. Usta Vita çok başarılı şekilde alev topları fırlatıyor, yıldırım fırlatıyor, büyü kalkanıyla kendini savunuyordu. Fakat bütün bunlar yetmiyordu, çok güçlü biri tarafından yapıldıklrı çok aşikârdı. Bu sırada muhafız birliğide desteğe gelmiş ışık topları birer birer yok edilmişti. 

Bu saldırıdan nasibini alan Usta Vita oracıkta büyük vücuduyla yere devrilmişti. Herkes koşarak onu içeri taşımıştı. Ustalar kapıyı kapatmış kimseyi içeri almamışlardı. Bu sıradada muhafızlar güvenliği sağlarken bir at arabasından Astis'in meydanda gördüğü Giza ırkından olan kişi gelmişti. At arabasından inip muhafızlara bir şeyler dedikten sonra içeri girdi.

Herkes ona bakınıyordu, oda "Usta Vita'dan sonra en yetkili kişi kim?" diye sordu. Loralee bir anda usta büyü cüppesiyle ortaya çıkıp elini kaldırdı. Astis şaşırmıştı, Loralee ona bakarak "Üzgünüm" anlamında kafasını sallamıştı. Giza ırkından olan bu kişi Loralee'ye "Yanına senin kadar yetenekli birini al konuşmalıyız..." der ve bir odaya izinsiz girer. Kimse bir şey diyemez Giza ırkından olan bu şahısa, Loralee Astis'in yanına gelir ve konuşur,

"Bu yükün altından yalnız kalkamam, konuşmada sende yanımda ol..." der.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Kasım 2015, 13:02:06 »
Astis şaşkınlıkla Loralee'ye bakıyordu. Genç kadının yüzünde telaş vardı ve ondan yardım istiyordu. Az önce olanlar yüzünden o kadar şaşkındı ki bir süre sessiz kaldı. Sonra etrafa bakındı, kimse kalmamıştı, herkes odasına çekilmişti ya da telaşla kaçmaya çalışıyordu.

Astis Loralee'ye başını salladı. Acil bir durumdu bu ve yapacak hiçbir şey yoktu.

"Umarım yardımcı olabilirim Loralee," dedi ve beraber yürümeye başladılar.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 15 Kasım 2015, 16:21:34 »
Odaya girince Giza ırkından adam konuşmaya başlar,
"Efendi Vita eğer yaşıyorsa o gözlerini açtığında büyü kolejinin güvenlik kuvvetlerini benim sağlamam konusunda ikna etmenizi isteyeceğim..."

Loralee "Peki neden böyle bir şey yapalım?"

Giza ırkından adamsa, "Çünkü bu zamana kadar bu imparatorlukta kaoslar, kurulmadan öncede hep büyü yüzünden geldi ve büyü yüzünden gidiyor!! Gerçek bir savaşçı, kılıç tutan, strateji bilgisi olan, yıllardır ezilmiş fakat bir şeyler öğrenmiş birisi bu felaketlere dur diyebilir!!" der. Loralee Astis'e bakarak söz hakkını ona verir.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 15 Kasım 2015, 18:14:49 »
Astis'in şüpheleri vardı. Giza'ya güvenmekte zorlanıyordu. Kararsızca Loralee'ye baktı. Genç kadınla gözleri buluştuğunda Loralee başını sallayarak kararsızlığını anladığını belirtti.

"Efendi Giza," diyerek ciddiyetle söze başladı Astis. "Yıllardır dünyayı geziyorum ve inanılmaz şeyler gördüm. Savaş her yerde patlak vermek üzere, bunu herkes görebiliyor. Ancak, bana şunu söyleyin, size neden güvenelim?"

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 15 Kasım 2015, 18:24:00 »
"Bir Giza'ya hiç bir zaman toprak bahşedilmedi... Bizlere maymun deyip dalga geçen yüzlerce insan var... Fakat savaş konusuna geldiğimizde ise Elfler kadar yetenekliyiz, onun haricinde saldırıyı durdurabilecek güç bende var... Eğer imparatorluktan yada başka yerden destek beklerseniz zaten karmaşa içinde herkes birbirini yiyor..."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 15 Kasım 2015, 18:28:23 »
Astis uzun uzun adama baktı. Şu an başka çare yok gibiydi; ama kararı vermek ona düşmezdi.

Yerinden kalktı ve Loralee'nin yanına gitti.

"Ona güvenmiyorum," dedi fısıldayarak. "Ancak başka çaremiz de yok gibi. Ama yine de, buradaki yetkili olarak karar senindir Loralee."

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 15 Kasım 2015, 18:36:58 »
Loralee arkasını döner ve "Kabul ediyoruz Baron Paylon..." der, ardından Baron Paylon "Doğru olanı seçtiniz... Adamlarım okulun güvenliğini sağlayacak... Bu arada beni takip edin..." der ve Usta Vita'nın kaldırıldığı odadan dışarı ustalar çıkar ve içeri üçünüz girersiniz. Usta Vita doğrulmuş konumdadır ve size bakarak,

"Fazla büyük bir sorunum yok... Fakat saldırıyı yapan kişi eğer Lord Jamir ise bu konuda imparatordan yada Efendi Otihorn'dan yardım almamız gerekecek..."