Kayıt Ol

13. Sanal Kitap Fuarı Başladı!

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: 13. Sanal Kitap Fuarı Başladı!
« Yanıtla #90 : 06 Aralık 2015, 18:13:24 »
Galiba şu 3d ödeme olayıyla ilgili bir sorun var. Başka birinin kredi kartından da denedim, olmadı. Neyse geçenlerde ablama şirin görünerek onun kredi kartını aldım ve sipariş verdim. Aşırı mutluyum bugün.  ;D

İlk paylaştığım listeden Algı Kapıları, Bitmeyecek Öykü, Puslu Kıtalar Atlası, Silo ve Vardiya kitaplarını çıkardım. Aldığım kitapları aşağıya yazıyorum.
Spoiler: Göster

Karanlığın Sol Eli-Ursula K. Le Guin
Cesur Yeni Dünya-Aldous Huxley
Gece Kanatları-Robert Silverberg
Kral Fare-China Mieville
Vincent Spinetti'nin Tuhaf Kariyeri-Joey Goebel
Perdido Sokağı İstasyonu-China Mieville
İçeriden Ölmek-Robert Silverberg
Şehir ve Şehir-China Mieville
Un Lun Dun-China Mieville
Yara-China Mieville
Zeplin-Karin Tidbeck
Cam Kule-Robert Silverberg
Ölümsüz-Catherynne M. Valente
Zaman Makinesi-H. G. Wells
Körler Ülkesi-H. G. Wells
Mezbaha 5-Kurt Vonnegut
Phil'in Dehşet Verici Kısa Saltanatı-George Saunders
Ada-Aldous Huxley
Eşekarısı Fabrikası-Iain Banks
Harry Potter ve Felsefe Taşı - Resimli Özel Baskı-J. K. Rowling
Mort-Terry Pratchett

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 18 Aralık 2015, 17:06:33 »
O zaman indirimler bitmeden 2. ve son parti gelsin:

Parfümün Dansı - Tom Robbins

Doğmamış Çocuğa Mektup - Oriana Fallaci (Kitap Zinciri kapsamında Sayhh tarafından bana atanmıştı)

Binbir Gece Masalları 2/1

Binboğalar Efsanesi - Yaşar Kemal

Üç Anadolu Efsanesi - Yaşar Kemal

Dörtlükler - Ömer Hayyam

Kum Kitabı - Jorge Luis Borges

Cennet ile Cehennemin Evliliği - William Blake

Anlatının Gücü - Robert Fulford

Bütün Öyküleri 2 Cilt Takım - Edgar Allan Poe

MS Marvel Cilt 1

Puslu Kıtalar Atlası - Özel Baskı (Çünkü bendekinin başına hiç hoş olmayan şeyler geldi)

Fırat 4

Aslında bu listede iki kitap daha var, ama onları hediye olarak aldığım içim listeye dahil etmedim.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 20 Aralık 2015, 23:58:29 »
Öhöm evet ben de listemi yazayım öyleyse. Daha siparişe vermedim ama pek artacağını sanmıyorum.

Zeplin  -Karin Tidbeck

Ölümsüz -  Catherynne M. Valente

Veliaht Prenses - Kiera Cass

Bela 2 Vahşi - Sally Green (Bu kitabın basımına çok sinirliyim ama daha ucuz hiçbir şekilde bulamam :( )

Gece Nöbeti - Sergey Lukyanenko

Adalet - Ann Leckie

4N1K - Büşra Yılmaz (Bu kitabın wattpad'te takipçisiydim ve öyle pek kötü bir kitap da değil açıkçası epey komik bir yazımı var. İnsanı güldürmek için bire bir ;) )

Siyah Beyaz - Pelin Ç. Koç (Bu da wattpad kitabıdır ama şunu söyleyeyim diğer watty kitaplarına benzemez.
Fantastik değildir ama öyle bir dili vardır ki amatör bir yazarın yazdığına inanmazsınız okurken çok şaşırıyordum ben nasıl böyle yazabiliyor diye. Bu kitap hakkında söylenecek daha çok şey var ama okuduğum zaman sitede açacağım konusunda bahsedeceğim hepsinden. )

Bana Bilgiçlik Taslayan Adamlar - Rebecca Solnit

Bir iki kitap değişikliğiyle aşağı yukarı listedeki aynı kitapları sipariş etmiş bulunuyorum :uhe Babamın homurdanmalarına da mazhar olarak elbette 150 tllik alışveriş dile kolay :D 150 liradan fazla tutuyordu baba baskısıyla -ben henüz öğrenciyim- bir kitabı çıkarmamı söyledi ben de Gece Nöbeti'ne elveda demek zorunda kaldım... :'( Onun yerine Steelheart koydum ondan taviz veremezdim :fight:

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 03 Ocak 2016, 21:17:29 »
Her şeyi son dakikaya bırakmayı sevdiğimden ötürü sanal kitap fuarında da bu duruşumu bozmadım. Yurtiçi kargo da bir problem çıkarmaz, kitaplarım tek parça ve zamanında gelir belki diye umacak kadar indirim sarhoşuyum şu an.

Leibowitz İçin Bir İlahi-Walter M. Miller, JR.

Gökdelen-J. G. Ballard

Zeplin-Karin Tidbeck

Büyünün Rengi-Terry Pratchett

Don Kişot-Flix

Kıyamete Bir Milyar Yıl-Arkadi Strugatsky, Boris Strugatski

Adam Strand'ın Otuz Dokuz Ölümü-Gregory Galloway

Sonsuzluğun Sonu-Isaac Asimov

Micromegas-Voltaire

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #94 : 13 Kasım 2017, 08:58:41 »
İdefix'in Tüyap sonrası geleneksel sanal kitap fuarı bugün itibariyle başladı :) 30 Aralık'a kadar (evet, acayip uçuk bir tarih) %70'e varan indirimler var. Sınırlı sayıdaki imzalı kitaplar da yine yerini koruyor.

http://www.idefix.com/idefix-Sanal-Kitap-Fuari-2017

Çizgi romanlarda da ayrı bir kampanya gözüküyor. Çok dikkatli bakamadım:

http://www.idefix.com/LP-cizgiromanlar
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 13 Kasım 2017, 18:25:10 »
Kampanya ve sene bitmeden, dikkatimi çekenden-önerilerden karışık bahsedeyim o zaman :)

Mitoloji

Kurtlarla Koşan Kadınlar: Kahramanın Sonsuz Yolculuğu’yla birlikte birincil başvuru kitabım oldu. Mitoloji, psikoloji, kişisel gelişim… ne ararsanız var.

Kalevala-Fin Halk Destanı: Silmarillon'a ve Yerdeniz'e ilham vermiş destan. Onu merak etmemek olmaz.

Din ve İnanç

Ardavirafname: Sasanîler döneminde yaşamış ünlü Zerdüşt din adamı Ardâvîrâf'ın öteler dünyasına seyahatini yani cennet, araf ve cehennem seferini konu ediniyor. Ortaçağ edebiyatının önemli eserlerinden biri olarak gösteriliyor.

Dinsel Deneyimin Çeşitleri: Din felsefesi üzerine güzel bir kaynağa benziyor.

Bilimkurgu

Philip K. Dick  Toplu Eserler – Bay Uzay Gemisi, Toplu Eserler II – Kader Ajanları II: Büyülü Fener'den Philip K. Dick Öykü Derlemeleri. Ne yazık ki beş ciltlik öykü derlemesinin sadece iki cildi yayınmış. Olsun. Seri olsa yarım kalmış diye üzülürdüm. Öykü derlemesi olunca birazda olsa iki cildine de razıyım.

Dünyaya Düşen Adam: Filmini izlemekten kaçındım, romanını okurum diye. Ama okuyamadım. Belki 2018’de fırsat olur.

İthaki Bilimkurgu Klasikleri Serisi: İlknokta’daki indirimler %35’ten %25’te çekilmişken İdefix kampanyası daha bir cazip geldi.

Gerilim-Gizem

Biz Hep Şatoda Yaşadık: Okudum beğendim. Tavsiye etmeden duramam.

Çizgiroman

Epileptik: Hastalık, hasta, hasta yakınları. Bu üçlü arasındaki etkileşimi anlatırken, toplumsallaşma, inanç ve varolma çabasına değinebilmek büyük başarıdır. Fevkalade. Senarist-Çizerimiz David B. Persepolis’le tanınan Marjane Satrapi’nin de hocalarından. Boyunuz kulağı geçmiş mi diye sorsanız; Satrapi'ye Persepolis için teşekkür eder, David B.'den yana oyumu kullanırım.

Mizah

Büyümek Diye Bir Şey Yok: Kitapçıya gidip, raftan aldım ve rastgele bir karikatürü seçtim. Sonuçsa tebessüm oldu. Gülmekten çatlatmayabilir. Bu, aklınızın bir köşesinde yer etmeyeceği anlamına gelmiyor. Çünkü burada mizahı yapılanlar hayatın ince detaylarından çıkagelen gerçekler.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #96 : 13 Kasım 2017, 19:11:16 »
Fuar Fırsatları köşesinde de set halindeki kitaplara güzel indirimler var :) Metro Serisi, Witcher kitapları, Otostopçunun Galaksi Rehberi... gibi gibi.

http://www.idefix.com/kataloglar_/sanal-kitap-fuari-fuar-firsatlari/50131
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.