Kayıt Ol

“Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları” Konulu Paneli Sizler İçin Kaydettik!

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle

Bir panele daha gittik, yerinde izledik ve sizler için kaydettik. Bu seferki İthaki Yayınları’na ait olan Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları’ydı.

Geçtiğimiz hafta son bulan 34. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda, Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) üyeleri de bir panel gerçekleştirdi. İthaki Yayınları ile ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyon fuarın son gününün son saatlerindeydi.

Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları adlı panelde konuşmacılar Varolmayanlar, Güneş Hırsızları gibi kitaplarıyla tanıdığımız yazar ve senarist Doğu Yücel ile yazar, eleştirmen ve aynı zamanda çevirmen olan Kutlukhan Kutlu idi. Panelin moderatörlüğünü ise, İthaki Yayınları editörlerinden Yankı Enki üstlendi.

1 saat süren panelde son zamanların popüler bilimkurgusu Marslı’dan, Solaris ve Blade Runner’a dek hayli geniş bir yelpazede konuşuldu. Zamanın su gibi aktığı bu keyifli sohbeti özellikle bilimkurgu severlerin ilgiyle izleyeceğine eminiz.

Dilerseniz lafı daha fazla dolandırmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. Paneli hemen buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Keyifli seyirler dileriz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Sevgili Bengü, Denaro Forbin ve Walking Ideas'a bu güzel kayıt için teşekkür ederim kendi adıma. Benim gibi gitme imkanı olmayanlar için çok güzel oldu. Teşekkürler :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Sevgili Bengü, Denaro Forbin ve Walking Ideas'a bu güzel kayıt için teşekkür ederim kendi adıma. Benim gibi gitme imkanı olmayanlar için çok güzel oldu. Teşekkürler :)
Yorucu Gio Ödülleri'nden sonra ancak cevap atabiliyorum, bu yüzden lütfen kusura bakmayıniz efendim.

Ekipman eskiliğinden dolayı özellikle sesten çok memnun olmasam da umarım izleyenler sever. İyi seyirler!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Teşekkür ederiz İhsan ağbi! Ama en büyük emek Bengü'nün tabii ki, biz sadece yardımcı olduk. Onun ellerine sağlık, iyi ki var. :)

Keyifli bir panel oldu. İyi seyirler.