Kayıt Ol

Yabani Çizgi Roman Dergisi

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yabani Çizgi Roman Dergisi
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2016, 18:39:30 »
Erlangen çizgi roman festivalindeyim. Burada gerçekleştirdiğimiz sergiden ve festivalden fotoğrafları sayfamdan paylaşıyorum.
https://www.facebook.com/devrim.kunter/media_set?set=a.10153829060158702.1073741846.715378701&type=3

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2016, 10:21:08 »

Gazete bayiilerinde bulamıyorsanız bağlantıdaki dosyadan size yakın "Yabani" satan yerlere bakabilirsiniz.
Yabani dağıtım listesi
Haziran'dan itibaren kitabevleri ve süpermarketlerde.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2016, 11:08:20 »
Heh! Bu çok iyi oldu işte. Ağlamaklı bir "Bulamıyorum dohtor bey!" modunda dolaşıyordum. Teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2016, 14:13:22 »
Yabani dergi lansman ve imza günü 4 haziran Paralel Evren'de.
Müsait olan herkesi bekleriz.

Ayrıntılara buradan bakabilirsiniz:
https://www.facebook.com/events/242994286067796/

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Haziran 2016, 12:44:29 »
Gelenlere hediye rozetler,

Çekilişle benim çizdiğim "Pir Ece" eskizi hediye.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #20 : 22 Haziran 2016, 13:24:16 »
Yabani'yi nihayet okudum, yaladım yuttum ve hakkında birkaç kelam edeyim dedim efenim. Öncelikle hepsini ayrı ayrı mecralardan tanıdığım bir sürü yetenekli insanı aynı sayfalarda görmek beni çok mutlu etti, onu belirtmeden geçemeyeceğim :)

Sayfa sayısı az olduğundan çizgi romanların konularından çok fazla bahsedemiyorum, ancak dergideki çoğu çalışmayı beğendiğimi söylemem gerek.

Seyfettin Efendi serisinden tanıdığımız Devrim Kunter, "Kralına İsyan" çizgi romanında Dede Korkut ve Köroğlu gibi Türk efsanelerini bilimkurgu/steampunk öğeleriyle birleştirerek tadına doyulmaz bir işe imza atmış. En sevdiklerimden birisi oldu.

Osmanlı öykülerinin en son ve sağlam neferlerinden biri olan, engin bilgisi kadar hikâyeciliğiyle de nam salan, Kayıp Rıhtım’ın sevilen üyelerinden Mehmet Berk Yaltırık, "Yemin ve Öç" ve "Yitik Öyküler Kitabı"ndaki çiimlerinden hatırlayacağınız A. Gökhan Gültekin'le birlikte  “Voyvoda’nın Askerleri” adlı bir çizgi-romana imza atmış. Tarzları da birbirini çok güzel tamamlamış bence. Yaltırık her zamanki gibi Osmanlı yeniçerilerini başarıyla kaleme alırken Gültekin de kendine has o çizgisini her karede konuşturmuş. Çizimler baskıdan ötürü biraz fazla koyu çıkmış gerçi ama ilklerin günahı olmaz.

Derginin dehşetengiz arka kapağını resimleyen Ömer Tunç’la da Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nde Kaptan Buzdağı temasında birlikte çalışmıştık. O da detay fışkıran bir zombi çalışmasına imza atmış.

Onların haricindeki isimler de bir o kadar tanıdık. Bu aralar Pusova adlı ilk kitabıyla adından sıkça söz ettiren ve son video incelememize de konuk olan Galip Dursun, “Misafirler” adlı kısa, vurucu ve buram buram Anadolu kokan bir çizgi romanla yer alıyor Yabani’nin sayfalarında.

Sevgili Işın Beril Tetik, okuyanlara Damızlık Kızın Öyküsü’nü anımsatacak, güzel bir bilimkurgu öyküsü kaleme almış. Okurken çok keyif aldım şahsen. Bir diğer tanıdık sima, bizzat tanımasam da çok samimi bulduğum Murat Dural da hem Türk mitolojisinde hem de yabancı mitolojilerde yer alan tanrıları başarıyla kapıştırdığı, sonu da beklenmedik şekilde gelişen bir başka bilimkurgu hikâyesiyle bizlerle. Çizimiyse Amak-ı Hayal’i çizgi romanlaştıran Mustafa Ahmet Kara’ya ait. Kendisi aynı zamanda iç kapağı da resimlemiş.

Kadir Özen ve Ege Avcı’nın çizgi romanları da dâhil olmak üzere ilk sayı itibariyle oldukça başarılı buldum Yabani’yi. Çizimler zaten şahane. E öykülerin de onlardan aşağı kalır yanı yok. Tek sıkıntısı sayfa sayısı kısıtlaması nedeniyle hiçbirinin tadına tam anlamıyla doyamamanız ve çabucak bitivermeleri. Eh, bu da ikinci sayıyı dört gözle beklemek için daha çok sebep veriyor elbette…

Yolun açık olsun Yabani.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Haziran 2016, 15:27:10 »
Teşekkürler mit. Yeni sayı geliyor.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2016, 23:37:44 »
Kralına İsyan'da, çokça dalga geçilen bikinili savaşçı meselesi, hikayesi bağlamında işlevsellik kazanması hoş olmuş. Bu abla Kralla kalmaz, alayına isyanla milleti parçapinçik eder!

Şeytan'ın Gölgesi, ilk bölümün giriş-gelişme olmasından eh işteydi. İkinci bölümde artan şiddet dozuyla farklı bir havaya büründü. Bütünsel olarak, öykü tatmin edici bir seviyede bitti.

Dergi güzel. Gittikçe daha da güzelleşiyor.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Temmuz 2016, 16:04:21 »
Teşekkürler Bay_Karamsar.

Yabani 3. sayımıza önceden göz atmak isteyenler:
https://issuu.com/efendiyayinlari/docs/yabani03_tanitim

Çevrimdışı Dende

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Temmuz 2016, 16:36:24 »
Sürprizi kaçmasın diye üçüncü sayıya bakmadım. Ağzımdan köpükler saçarak bekliyorum valla :)
This is a song about sticking needles in your arm...

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Ağustos 2016, 17:51:37 »
Sürprizi kaçmasın diye üçüncü sayıya bakmadım. Ağzımdan köpükler saçarak bekliyorum valla :)

Teşekkürler, dağıtıma verdik yarından itibaren her yerde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Ağustos 2016, 21:37:18 »
3. sayı harikaydı. Her sayıda daha da güzelleşiyor ve daha doyurucu bir hale geliyor :)

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Eylül 2016, 12:28:35 »
4. sayı kapak ve önizleme bağlantısı...

https://issuu.com/efendiyayinlari/docs/yabani04_tanitim

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 25 Eylül 2016, 12:35:10 »
Bu sayının arkasındaki ikinci kapak efsane olmuş. Bastırmak için daha büyük boyutlusuna erişmemiz veya ileride poster olarak vermeniz mümkün müdür acaba?
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 25 Eylül 2016, 13:09:16 »
4. sayı kapak illustrasyonu Özgür yıldırım yanlış hatırlamıyorsan. Çok iyi iş çıkarmış. Overwatchdaki karakteri anımsattı biraz bana.