Kayıt Ol

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
« Yanıtla #45 : 21 Eylül 2016, 15:53:46 »
Zaman Makinesi şahane oldu. Biz ve Fahrenheit 451'i de büyük bir merakla bekliyorum. Bu 3 eserin de Bilimkurgu Klasikleri'nde olmayacağı söylenmişti ama Zaman Makinesi geldiğine göre ötekilerinin de gelmesi şaşırtıcı olmaz. Ayrıca seriye de çok yakışırlar.

Yap bu güzelliği İthaki. Bir Bradbury bir de Zamyatin koy oraya.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 21 Eylül 2016, 20:26:39 »
Ard arda bilinmeyen eserler çevirildikten sonra bu haber biraz şaşırttı.

Bir yandan düşününce, Bilimkurgu Klasikleri adı verilen bir seride yer alması gerekiyordu. Seriye ne zaman eklenirse eklensin, yeni kitaplar beklentisi varken, hayalkırıklığı yaşamak olağan aslında. Ben de, Pazartesi Cumartesiden Başlar ve Alrcturus'a Yolculuktan sonra beklentiye girip küçük bir şok yaşadım. Yine de, er geç, Zaman Makinesi'nin seriye dahil olması gerekiyordu.

Zaman Makinesi'ne hoş geldin diyip, yepyeni kitaplar için gözlemeye devam :).

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Eylül 2016, 15:00:49 »
İthaki bilimkurgu alanında aslında güzel kitaplar yayınlıyor.

Genel anlamda yayınevlerinin sürekli aynı kitapları basması ise bir kısır döngü bana göre. Mesela H.G. Wells, Jules Verne ve bir kaç yazarın sürekli olarak aynı ve farklı yayınevleri tarafından aynı kitaplarının basılması (örnek:Biz) bir zaman sonra sıkıcı oluyor.

İthaki'ye gelecek olursak, daha önce hiç yayınlanmamış eserleri (Yıldız Gemisi Askerleri gibi), baskısı tükenmiş kitapları (Rama, Vakıf serileri gibi) veya yıllar önce yayınlanmış başka eserleri (Hiçi serisi gibi) bilimkurgu klasikleri olarak görmek isterim. Yoksa halihazırda çeşitli baskıları bulunabilen eserleri tekrar tekrar yayınlamak işin kolay tarafı olacaktır.

Bu arada "klasik" kavramı neye göre belirleniyor. Türünün ilk örneği olması mı, yoksa dünya çapında tanınmış olması mı?

Umarım kitap fuarında daha önce hiç basılmamış bk eserleriyle sürpriz yaparlar.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Eylül 2016, 18:06:12 »
Bence ithakinin bu konudaki sürprizi vakıf olacak . Facebook sayfasından onlarca yorum ve mesaj atılmasına rağmen olumlu veya olumsuz bir cevapla dönmüyorlar . Fuara veya sonrasına sakladıklarını düşünüyorum , ya da umuyorum diyeyim :D .

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #50 : 22 Eylül 2016, 18:39:30 »
Bence ithakinin bu konudaki sürprizi vakıf olacak . Facebook sayfasından onlarca yorum ve mesaj atılmasına rağmen olumlu veya olumsuz bir cevapla dönmüyorlar . Fuara veya sonrasına sakladıklarını düşünüyorum , ya da umuyorum diyeyim :D .

Hayal yıkıcı olmak istemem ama Vakıf konusunda bir sürpriz yapacaklarını zannetmiyorum; bence basabilecek olsalar çıkış tarihinden önce duyurmaya başlarlar (Ejderha Mızrağı serisi gibi)...
Sosyal medyalarındaki ne zaman çıkacak sorularına ellerinde çok kesin, daha önce duyurdukları bir tarih yoksa cevap vermiyorlar.
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 22 Eylül 2016, 20:18:42 »

Hayal yıkıcı olmak istemem ama Vakıf konusunda bir sürpriz yapacaklarını zannetmiyorum; bence basabilecek olsalar çıkış tarihinden önce duyurmaya başlarlar (Ejderha Mızrağı serisi gibi)...
Sosyal medyalarındaki ne zaman çıkacak sorularına ellerinde çok kesin, daha önce duyurdukları bir tarih yoksa cevap vermiyorlar.

Hayallerim yıkıldı :( . Olsun yine de hayal etmeye devam :D

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 22 Eylül 2016, 21:20:49 »
İthaki Günlükleri'nin paylaştığı fotoğrafta Zaman Makinesi iki farklı renkte gözüküyor. Bana ışıktan dolayı siyah gözüküyor gibi gelse de yorumlarda özel edisyonun o şekilde olacağı söylenmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı? İki farklı baskının çıkması biraz saçma geldi bana.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 22 Eylül 2016, 23:57:02 »
Ah dostum keşke tahmininde doğru çıksan , o kadar çok istiyorumki Asimov kitaplarının tekrardan basımını bende bir saplantı haline geldi :S

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #54 : 23 Eylül 2016, 00:26:02 »
Ah dostum keşke tahmininde doğru çıksan , o kadar çok istiyorumki Asimov kitaplarının tekrardan basımını bende bir saplantı haline geldi :S

Tabii yanlış anlaşılma olmasın ben de çok çok istiyorum tekrar basılmalarını!
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #55 : 23 Eylül 2016, 01:51:38 »
İthaki Günlükleri'nin paylaştığı fotoğrafta Zaman Makinesi iki farklı renkte gözüküyor. Bana ışıktan dolayı siyah gözüküyor gibi gelse de yorumlarda özel edisyonun o şekilde olacağı söylenmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı? İki farklı baskının çıkması biraz saçma geldi bana.

Işıktan dolayı o şekilde görünüyor. Özel bir baskı falan yok.

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #56 : 29 Eylül 2016, 15:45:06 »
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 29 Eylül 2016, 16:03:37 »
Güzel haber ama önce Dune serisini tamamlayıp öyle çıkarsalardı daha güzel olurdu.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 29 Eylül 2016, 19:35:24 »
İnşallah seri böyle devam eder enazından her ay düzenli olarak bir kitapla buluşuruz.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 29 Eylül 2016, 20:40:04 »
Neyi bekliyorlardı. Çok güzel haber  :fight:  :gobelin: :goth: