Kayıt Ol

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
« Yanıtla #165 : 02 Ağustos 2017, 00:24:09 »
Ben de Bülent Bey'e katılıyorum. Her ne kadar seriyi takip edip kitapları alsam da Bilimkurgu serisi içinde farklı ülkelerin bilimkurgu eserlerini ya da imkan dahilinde Asimov, Lem, Pohl, Niven gibi yazarların da kitaplarının yayınlanmasını bekliyorum.
Asimov'u bende sabırsızlıkla bekliyorum lakin  İthaki bu konuya gerekli özeni gösterdiğini düşünmüyorum. Günümüzde basılı olarak Asimov'a ait tek bir kitap var oda sonsuzluğun sonu. Ne güzel sonsuzluğun sonu kitabini monokl sessiz sedasız çıkarttı fakat bunu İthaki bi yapamadı .Boyle önemli bir yayınevi(bana gore en değerlisi) boyle büyük bir üstadın romanlarını niye geciktirir aklım ermiyor.Epub a devam.
İthaki'nin bastığı Ben, Robot da var. Fakat Asimov konusundaki fikrinize ben de katılıyorum. Basılı eser beklediğimden ve epub okumak istemediğimden yalnızca Sonsuzluğun Sonunu okudum hatta Ben, Robot'u Vakıf çıkana kadar erteliyorum yoksa başka Asimov kitabı kalmayacak. Kasım fuarına kadar çıkar belki.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 02 Ağustos 2017, 00:47:24 »
Arkadaşlar, bildiğiniz üzere dizinin 23. kitabı Tanrı Olmak Zor İş'ti. Ve şu an D&R çok satanlarda 25. sırada kadar yükseldi. Bilimkurgu Klasikleri dizimizdeki kitaplar içerisinde bu bir ilk zira bir kitap ilk 20'ye girdiğinde, listeye girmiş oluyor.

Böyle bir heyecanın içerisindeyiz ofis içerisinde biz de. Bir yandan da bir sonraki Bilimkurgu Klasiği önümüzde. Baş harfi D. Ağustos ayında elinizde.

Tebrikler :) Darısı diğerlerinin başına. Baş Harfi D için de bülten gönder :P

Hele bir hazırlayalım bültenini de... :) İki haftaya falan matbaaya gider muhtemelen.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 02 Ağustos 2017, 08:51:42 »
Ben de Bülent Bey'e katılıyorum. Her ne kadar seriyi takip edip kitapları alsam da Bilimkurgu serisi içinde farklı ülkelerin bilimkurgu eserlerini ya da imkan dahilinde Asimov, Lem, Pohl, Niven gibi yazarların da kitaplarının yayınlanmasını bekliyorum.
Asimov'u bende sabırsızlıkla bekliyorum lakin  İthaki bu konuya gerekli özeni gösterdiğini düşünmüyorum. Günümüzde basılı olarak Asimov'a ait tek bir kitap var oda sonsuzluğun sonu. Ne güzel sonsuzluğun sonu kitabini monokl sessiz sedasız çıkarttı fakat bunu İthaki bi yapamadı .Boyle önemli bir yayınevi(bana gore en değerlisi) boyle büyük bir üstadın romanlarını niye geciktirir aklım ermiyor.Epub a devam.
İthaki'nin bastığı Ben, Robot da var. Fakat Asimov konusundaki fikrinize ben de katılıyorum. Basılı eser beklediğimden ve epub okumak istemediğimden yalnızca Sonsuzluğun Sonunu okudum hatta Ben, Robot'u Vakıf çıkana kadar erteliyorum yoksa başka Asimov kitabı kalmayacak. Kasım fuarına kadar çıkar belki.
İthakiye olan hafif kirginligimdan dolayı ne yazdigima bile dikkat etmemisim .Ben robot yayınlandığı gün internetten ilk sipariş verenlerden biriyimdir sanırım , ayni şekilde sonsuzluğun sonundada şaşırmıştım monokl nin basicagini duyunca . Sabır diye diye 2017 nin ilk yarısını geçirdik lakin sayın İthaki yetkilileri duy sesimizi!

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 06 Ağustos 2017, 23:18:42 »
Baş harfi D ise kesin Dune'dir diye düşünüyorum. Heyecanla bekliyoruz

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 18 Ağustos 2017, 18:00:54 »
24. Kitap belli oldu. Mary SHELLEY'in Frankenstaın adlı kitabı oldu

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 18 Ağustos 2017, 18:22:40 »
"Baş harfi D" 26'ya ertelendi. Bayram tatili iş yükünü katladığı için elimizde hazır bir kitabı öne çektik. 25. kitabımız bir sene öncesinden belli olduğu ve çok mühim bir kitap olduğu için 26. kitap oldu.

Bunu da not olarak iliştireyim.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 18 Ağustos 2017, 20:26:52 »
"Baş harfi D" 26'ya ertelendi. Bayram tatili iş yükünü katladığı için elimizde hazır bir kitabı öne çektik. 25. kitabımız bir sene öncesinden belli olduğu ve çok mühim bir kitap olduğu için 26. kitap oldu.

Bunu da not olarak iliştireyim.

Bilgi için teşekkürler. bu kış dönemi bayağı hareketli geçecek desenize. kitapların sırası hangisi olacağı belli :) Darısı nice 50. kitaba 100. kitaba. Dört gözle serinin diğer kitaplarını bekliyoruz.

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 08 Eylül 2017, 09:07:03 »
Eksikleri de tamamladım, hızıma yetişemiyorsunuz sayın İthaki  :aww

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Remedios

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 13 Eylül 2017, 12:18:09 »
Sonbaharda cikacak kitaplardan biri de Stanislaw Lem'in Yenilmez'i imis. Ithaki Instagramdan duyurdu.

Çevrimdışı garajj

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 13 Eylül 2017, 13:48:40 »
25.kitap   Ursula K. Le Guin'den Türkçede ilk kez yayımlanacak olan Anlatış (The Telling). 22 eylül de raflardaymış.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 13 Eylül 2017, 14:08:19 »
25.kitap   Ursula K. Le Guin'den Türkçede ilk kez yayımlanacak olan Anlatış (The Telling). 22 eylül de raflardaymış.

Hainish Cycle'ın Türkçede tek eksik kitabı :) Oh be, sonunda biri çevirdi.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #176 : 13 Eylül 2017, 14:15:25 »
Bu seride daha önce Türkçeye çevrilmemiş bir eser görünce ayrı bir seviniyorum :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #177 : 13 Eylül 2017, 14:19:06 »
Hainish okuma zamanı gelmiş. Yıl sonuna kadar planım belli oldu.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 13 Eylül 2017, 19:13:22 »
Sonbaharda cikacak kitaplardan biri de Stanislaw Lem'in Yenilmez'i imis. Ithaki Instagramdan duyurdu.
Küvette Bulunan Günce'nin bürokratik taşlamasıyla allak bullak olduktan sonra o kitabıyla zihnimi toparlamıştım :D Filmi çekilse kim oynar diye öylesine aklımdan isimler geçirmiştim. Niyeyse aksi kaptan rolünde Nejat Uygur'u uygun görmüştüm :D

Evet :clap ! Evet :lve ! Evet  <3!

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 14 Eylül 2017, 23:14:33 »
Son iki kitabımızın kapakları da yüklendi. Özellikle Anlatış kitabının kapağını çok beğendim.