Kayıt Ol

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
« Yanıtla #210 : 03 Kasım 2017, 10:24:35 »
Kapağı hoşta, Yenilmez'in o tasarımın çağrıştıdığı gibi korkutucu olduğunu hatırlamıyorum. Ya da hilayesni öyle algılamadım. Ha tabii, başları gizemliydi. Hikayede biraz The Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) tadı vardı. Yinede Lem'di.

Bu arada Stanislaw Lem'in yazdığı kitaplar seri değil değil mi? Yani okumaya Yenilmez'den başlayabilim(evet ilk kez Lem okuyacağım :(

Yok, yok, öyle göbekten bağlı, biri okunmazsa diğeri anlaşılmaz türü serilere girişmemiştir. Lakin ana karakterlerinin ortak olduğu kitapları vardır. Cesur kahramanı Ijon Tichy'yi farklı hikayelerde maceradan macera -ya da dertten derde- koşturmuştur :) Ah Tichy, ah! Yaratıcından ne çektin be :D!

Yenilmez, Lem'e başlangıç için gayet uygun. Şu zamana kadar hiç okumadım diye üzülmeyin. Ne demişler,  "Lem' geç okunsun, güç okunmasın (arayıpta bulunmamazlık etmesin)." ;D

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 03 Kasım 2017, 10:45:31 »
Yenilmez'in kapağı sarstı beni. Heyecanlandım. Kitaba öncelikle nesne olarak sahip olmak istiyorum. Edebi kaygılarım sonra geliyor şu an. Kapak tasarımı kime aitse helal olsun.

Tamamen katılıyorum. Kapağı görünce gözümden yaş geldi ben bu kitabı ne zamana alırım da okurum diye.
Bu arada Stanislaw Lem'in yazdığı kitaplar seri değil değil mi? Yani okumaya Yenilmez'den başlayabilim(evet ilk kez Lem okuyacağım :(

Bu seri efsane olma yolunda gidiyor yalnız. Gerek renkler, gerek tasarımlar ve en başta kitaplar olmak üzere hem görsel olarak hem de arşivsel olarak müthiş bir iş yapıyorlar. Bilim kurgu'dan uzaklaşmaya başladığım sıralarda elimden tuttular. Ve son kitap seçimi de gerçekten çok yerinde olmuş. Okuduklarımı üst üste sıralayıp seyretmek için bile heyecanlanıyorum, öyle mükemmel hissediyorum. Teşekkürler bir kez daha.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 06 Kasım 2017, 14:02:34 »
Merak edip Yenilmez'in İletişim baskısının çevirmenine baktım. Roman Almancasından çevrilmiş. İthaki baskısının çevirmeniyse Lehçe uzmanıymış. Yani ana dilinden Türkçeye çevrilmiş bir baskıyla karşı karşıyayız. Güzel, güzel :)

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 12 Kasım 2017, 18:21:31 »
Arkadaşlar İthaki Yayınları Türkçe Edebiyat Dizisi Sayfası Açılmıştır. Bilginize. Buradan Diziyi takip edebilirsiniz.

http://www.kayiprihtim.org/forum/baska-kurgular/ithaki-yayinlari-turkce-edebiyat-dizisi-t18388.0.html;msg181252#msg181252

Çevrimdışı garajj

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 23 Kasım 2017, 16:12:34 »
29- dünyalar savaşı - h.g.wells

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 24 Kasım 2017, 19:55:26 »
29. kitabımız H.G.Wells!in Dünyalar Savaşı kitabı oldu. Kapak tasarımında gene muazzam bir iş çıkarmışlar. Çapak tasarımı ve rengini ben şahsen beğendim. Ancak mutlaka beğenmeyen olabilir görüşlere saygımız sonsuz. :)  (Bu arada merak edenler için kapak yüklenmiştir.)

Bu arada kitabın çıkış tarihi 02.12.2017 tarihindedir. Bilgilerinize.

Çevrimdışı cadikazanniii

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 26 Kasım 2017, 20:48:13 »
merhaba. dune tanrı imparatoru yeni baskısı yapılacak mı? bu kadar çabuk tükeneceğini düşünmemiştim. serim öksüz kaldı:(

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 26 Kasım 2017, 21:39:10 »
merhaba. dune tanrı imparatoru yeni baskısı yapılacak mı? bu kadar çabuk tükeneceğini düşünmemiştim. serim öksüz kaldı:(
Bu soruyu http://www.kayiprihtim.org/forum/yayinevleri-soru-hatti/ithaki-yayinlari-soru-hatti-t11417.0.html  buraya sorarsan daha net bilgi alabilirsin.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 27 Kasım 2017, 10:58:43 »

Neden yapılmasın ki?

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 11 Aralık 2017, 14:01:53 »
30. kitap Robert Heinlein olabilir mi acaba?

10 - Yıldız Gemisi Askerleri,
20 - Ay Zalim Bir Sevgilidir,
30 - ??? (Benim tahminim Stranger in a Strange Land.)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 11 Aralık 2017, 14:29:43 »
30. kitap Robert Heinlein olabilir mi acaba?

10 - Yıldız Gemisi Askerleri,
20 - Ay Zalim Bir Sevgilidir,
30 - ??? (Benim tahminim Stranger in a Strange Land.)

Soğuk. :)

(Kısa bir süre 30. kitabı Heinlein yapalım diye düşündük ama sonra ben bozdum o işi. Heinlein sonraya.)

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 11 Aralık 2017, 14:43:37 »

(Kısa bir süre 30. kitabı Heinlein yapalım diye düşündük ama sonra ben bozdum o işi. Heinlein sonraya.)

Bir ipucu var gibi. :)

Soğuk : Cold : Kış --> Kış Gezegeni : Karanlığın Sol Eli : Ursula K. Le Guin.

(Gerçi Ayrıntı basıyor bu kitabı ama düşünmeden edemedim :) )

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 11 Aralık 2017, 17:16:49 »

Bir ipucu var gibi. :)

Soğuk : Cold : Kış --> Kış Gezegeni : Karanlığın Sol Eli : Ursula K. Le Guin.

(Gerçi Ayrıntı basıyor bu kitabı ama düşünmeden edemedim :) )

Sıcak soğuk yapıyordum. :)

Karanlığın Sol Eli en soğuğu.

Çevrimdışı Remedios

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 11 Aralık 2017, 19:15:50 »
Roger Zelazny? Seride bir kitaptan fazlasını hak ediyor bence.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 12 Aralık 2017, 00:07:16 »
süprizlerle dolu bir sayı olacak sanki, bu kadar tahminin üzerine. :)  eeee artık ufakta olsa bir ipucu verin, olmadı en kötü çıkış tarihi de olur. :) Ayrıca 30. sayı özel olmalı bence  :)