Kayıt Ol

Kozmer Tartışmaları

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Kozmer Tartışmaları
« : 23 Mart 2016, 22:42:12 »
Efenim öncelikle hayırlı olsun.

Eh, Kozmer gibi bir evrene bir başlık gerekiyordu, açmak haddime değil belki ama... :D Direkt olarak Kozmer'le ilgili konuları burada konuşuruz diye düşündüm.

Eh, hadi ben başlatayım. :)

Spoiler: Göster
 Çağların Kahramanı'nı okurken bir şey dikkatimi çekti, Tensun ilk duruşması sırasında Cihanelçileri'nden bahsediyor, ki kitabı bitirmiş değilim bu arada. Kafamı kurcalayan mevzu şu, Cihanelçileri Fırtınaışığı serisinde de geçmiyor muydu?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kozmer Tartışmaları
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2016, 00:57:28 »
Öncelikle yeni bölümümüz süper olmuş , hayırlı olmuş ^^

Gelelim Cankut'un sorusuna.

Cihanelçileri geçmiyor Kralların Yolu'nda. Cihanelçileri olarak bahsedilen kişiler Terris halkının Lord Hükümdar öncesi dini liderleriydi. Kitabın ilerleyen kısımlarında çok daha fazla bilgi edineceksin , keyfini kaçırmak istemiyorum ^^ :)
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2016, 01:38:59 »
Öncelikle yeni bölümümüz süper olmuş , hayırlı olmuş ^^

Gelelim Cankut'un sorusuna.

Cihanelçileri geçmiyor Kralların Yolu'nda. Cihanelçileri olarak bahsedilen kişiler Terris halkının Lord Hükümdar öncesi dini liderleriydi. Kitabın ilerleyen kısımlarında çok daha fazla bilgi edineceksin , keyfini kaçırmak istemiyorum ^^ :)

Hmmm, o zaman neyle karıştırdım acaba ya, çünkü fazlasıyla tanıdık gelmişti. Ya daha önceki kitaplarda da söyleniyordu ya da... Evet, tamam. Hatırladım. :D İlk kitaptaydı.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2017, 12:37:03 »
reddit fantasy basliginda 10 Mart gunu Brandon Sanderson AMA'si (bana herhangi bir sey sor) var, ilgililere duyurulur.
https://www.reddit.com/r/Fantasy/

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2017, 19:26:52 »
Az önce bir çılgınlık yapıp Reddit üyeliği açtım. Hadi bakalım. Büyük ihtimalle Kozmer Spoilerleri yiyeceğim ama olsun.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2017, 08:27:55 »
Reddit iyidir hostur, sorunu yazar beklersin, digerlerini okumana gerek yok. cevap yazdiginda zaten uyari verio sana.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2017, 08:45:44 »
verdigim sayfadaki reddit Sandersona odul vermis, o da sonrasinda yeni AMA baslatmis, 12 gun once. Nasil farkedemedim bunu diye kiziyorum kendime. Hala sorulari cevapliyor, saldirin :)

Bu arada cevaplardan birinde firtinaisigi 3. kitabin parlayan sozlerden %25 daha uzun oldugunu yazmis.

Çevrimdışı rahatladinmi

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2017, 22:16:53 »

Eh, Kozmer gibi bir evrene bir başlık gerekiyordu, açmak haddime değil belki ama... :D Direkt olarak Kozmer'le ilgili konuları burada konuşuruz diye düşündüm.

Çağların Kahramanı'nı okurken bir şey dikkatimi çekti, Tensun ilk duruşması sırasında Cihanelçileri'nden bahsediyor, ki kitabı bitirmiş değilim bu arada. Kafamı kurcalayan mevzu şu, Cihanelçileri Fırtınaışığı serisinde de geçmiyor muydu?

Kralların Yolu'nda Yokelçiler ona benzetmişsindir. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2017, 12:37:55 »

Kralların Yolu'nda Yokelçiler ona benzetmişsindir. :)
Aynen oradan tanıdık gelmişti.

Çevrimdışı ATHENA

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Mart 2017, 01:42:47 »
 Arkadaşlar rica etsem biri bana cosmere evreni hakkında bilgi verir mi? Tercihim spoiler lı olması. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Mart 2017, 02:45:38 »
Spoilersiz Kozmer Rehberi Ben artık şu spoilerli kısma gelmek istiyorum, o ayrı. Umarım türk okurları olarak Kozmer kitaplarını yakında okuruz, gerçi Akıl Çelen'den bir ses çıkmıyor bayağıdır. Hakikaten, bir sene olacak neredeyse...

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2017, 10:17:34 »
Bence Oathbringer'dan önce Warbreaker çevrilse şükela olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2017, 13:10:45 »
Warbreaker'ın artık çevrilmesi gerek zaten, çevrilmemiş tek ana hikâye o kaldı bildiğim kadarıyla, başka seriler de var gerçi çevrilmeyen, ama onlar Kozmer'le alakalı mı bilmiyorum. Umarım Akıl Çelen'den bir ses duyarız artık, Parlayan Sözler'den beridir ses yok zira.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2017, 13:08:43 »
Bazi haberlere gore warbrekaer karakterleri bayaa belli olacak oathbringer kitabinda. 2 ana karakter zaten vardi son kitapta. Bu vakitten sonra warbreakeri es gecmek imkansiz, cevrilmesini dort gozle bekliyoruz.

Bu arada Kralarin Yolunun orjianal versiyonu(way of kings) ebook meraklilari icin 23-24 Martta bedava indirilebiliecek.

ilgili link;
http://www.tor.com/2017/03/20/march-2017-free-download-way-of-kings/

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2017, 08:03:00 »
17th shard forumunda bir hayirsever reddit sitesinde yazara sorulan soru-cevaplari derlemis.

Elantrisi, Sissoylu serisini ve Firtinaisigi 1 ve 2 yi okumayanlarin spoiler yiyecegini belirtmek gerekiyor.

https://1drv.ms/x/s!AplGxH8o0rfpnV1bJxqsi4NxrKMC