Kayıt Ol

Anket

Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?

Drizzt Do'Urden
32 (50%)
Artemis Entreri
32 (50%)

Toplam Oy Verenler: 59

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« : 20 Şubat 2008, 18:45:58 »
Duygusuz bir ölüm makinası olan Artemis Entreri mi? Yoksa sevmek, acımak gibi duygulara sahip olan Drizzt Do'Urden'i mi tercih edersiniz?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2008, 18:53:14 »
Kitabı okumadım fakat Drizzt Do'Urden gibi duyguları olan bir kara elf olması ve birazcıkta hakkında aldığım bilgiler doğrultusunda oyumu verdim.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2008, 19:31:06 »
Drizzt'i pek sevmem ben açıkçası, çok iyi oturtulmul bir karakter gibi gelmiyor bana. İlk seride oldukça iyiydi tamam ama sonra kasap oldu kes biç kes biç falan. Yine de karşılaştırmak gerekirse Entreri ile Drizzt derim
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2008, 19:51:04 »
sonuçta karaelflerin doğasında var kesip biçmek..Ne kadar istemesede içindeki duyguları bazen durduramıyordu..Drizzt dedim

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2008, 16:42:26 »
Tamam karaelftir adamı oyar, çoğaltır falan ama Drizzt başta bize farklı bir karakter gibi gösterildi, duygularıyla ırkının vahşiliğinin çatıştığı, çalkantılı bir ruh haline sahip bir savaşçı gibi gösterildi. Sonra noldu? Afedersiniz kalçalarından bal damlayan, şans üzerine üstüne olmayan bir kıyım makinası oldu. Ben ona içerliyorum...

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2008, 16:53:26 »
Tamam acayip ballıydı buna katılıyorum..:D Ama sonuçta ne kadar ırkının tam tersini düşünsede bununla büyüdü ve bununla yaşamak zorundaydı..

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2008, 12:07:26 »
Drizzt Do'Urden'i  tercih ederim bayılıyorum ona .

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2008, 18:30:41 »
Tek Entrerici ben miyim ya?! :p

valthonis

« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2008, 02:14:25 »
İkisininde kılıç konusudnaki ustalıkları ile karsılastırma yapmamalıyız bence.Mükemmel çünkü ikiside :D
entreri menzoberranzan dan sağ çıkmış bir insan olması bize gösteriyorki enteri drizzt ten daha iyi hayatta kalma becerisine sahiptir.Drizzt de karanlık altında uzun süre yasadı ama menzoberranzan da insan olmakla karsılastırılınca küçük kalıo bence.Ayrıca jarlaxle ile kurduğu ortaklık sayesinde sadece drizzt ile deil çetesi ilede baş edebilir konuma gelmiştir.Biraz yaşlandı ama olsun.Kristalin hizmetkarında edinmiş olduğu kılıçda (unuttum ismini) yabana atılır bisi deil yani :D Ayrıca kendini çok iyi geliştirmiştir.Bir dark elf olsaydı kimbilir nasıl gizlenirdi ve nasıl bir assassin olurdu tahmin edin.Sonuçta cevabım entreri.

Çevrimdışı Morien

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2008, 21:03:19 »
Bir Drow olarak ırkından farklı davranmak çok zordur. Bu yüzden Drizzti seçerim. Ama Artemis'in yeride ayrıdır bende ömrü uzun olmasada.

Çevrimdışı feanor

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2008, 16:21:02 »
İkisininde kılıç konusudnaki ustalıkları ile karsılastırma yapmamalıyız bence.Mükemmel çünkü ikiside :D
entreri menzoberranzan dan sağ çıkmış bir insan olması bize gösteriyorki enteri drizzt ten daha iyi hayatta kalma becerisine sahiptir.Drizzt de karanlık altında uzun süre yasadı ama menzoberranzan da insan olmakla karsılastırılınca küçük kalıo bence.Ayrıca jarlaxle ile kurduğu ortaklık sayesinde sadece drizzt ile deil çetesi ilede baş edebilir konuma gelmiştir.Biraz yaşlandı ama olsun.Kristalin hizmetkarında edinmiş olduğu kılıçda (unuttum ismini) yabana atılır bisi deil yani :D Ayrıca kendini çok iyi geliştirmiştir.Bir dark elf olsaydı kimbilir nasıl gizlenirdi ve nasıl bir assassin olurdu tahmin edin.Sonuçta cevabım entreri.

drizzt, entreri ile eşit şartlarda mücadele ettiği 2 düelloda da galip gelmişti hatırlatırım. ki değil 2, 22 defa karşılaşsalar gene drizzt tereddütsüz alır. sonuçta herzaman için elf > insan. f.r dünyasında da lotr dünyasında da bu böyledir.

every man dies not every man really lives

valthonis

« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2008, 13:22:19 »
benim amacım olaya sadece bir noktadan bakmak değildi. Sadece kılıçlar ile bir sonuç belirlemek bir bakış açısı olur du ve ben sadece bir başıç açısı ile cevap vermek istemedim bu kadar.tak diye drizzt diyebilmek kolaydır evet ama entreri gibi güzel yaratılmış bir karaktere haksızlık olur diye düsünmekteyim.biraz önce de dedim yine diyorum entreri menzoberranzan da  yaşamış ve sağ çıkabilmiş bir insan. Sırf bu bile onu bir insandan daha öte bir şey yapar.
sonuç olarak abi tamm işte kılıç la yendi demek kusrura bakma ama biraz kolaya kaçmak olur.
eğer sadece kılıç olarak düşünmek istiyorsan  sessiz kılıçın sonunu hatırlatırm.
entreri diğerleride yenilmiş olabilir ama asla teslim olmadı ve sonunda istediğini aldı.Drizzt hayatını jarlaxle ye borçlu.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2008, 14:46:12 »
d. sonuçta herzaman için elf > insan.

Efendim; elflerin zayıf yönleri kuvvetli yönleri var (misal dayanıklılık eksikliğini çeviklikle kapatmaları), insanların var. Böyle bir yargıya varamazsın bence, oldukça göreceli ve durumuna göre değişkendir.

Ayrıcana karanlıkaltından sağ çıkabilmiş bir diğer insan da Rashamen'li Fyodor'dur. Kuvvet açısından bakıyorsanız evet, karanlıkaltı'dan sağ çıkabilmek çok büyük bir kuvvet göstergesidir bir insan için. Ancak bir karakteri kuvvetli olduğu için mi seviyoruz?

Çevrimdışı feanor

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2008, 09:00:48 »
Efendim; elflerin zayıf yönleri kuvvetli yönleri var (misal dayanıklılık eksikliğini çeviklikle kapatmaları), insanların var. Böyle bir yargıya varamazsın bence, oldukça göreceli ve durumuna göre değişkendir.

Sıradan bir elfin, dünya üzerinde ki yürüyen en kudretli insana karşı sahip olduğu bir üstülünlükten bahsetmiyorum elbette  lakin okuduğunuz tüm fantastik serileri bir düşünün. 
kendi halkları içinde ortalama aynı statüde bir elfle bir insan bir tutulabilir mi ?

misal f.r de bildiğimiz en iyi kılıç kullanan insan artemis değil mi ? eşit şartlarda ki mücadelede (sadece birebirden bahsediyorum) artemis in, drizzt ya da zak a karşı galip gelebileceğine inanan var mı :).

gerçi yazarken fark ettim, en iyi insan artemis olmayabilir. wulfgar olabilir. gerek gücü, gerek drizzt'ten aldığı dersler, gerek gençliği sayesinde belki de odur bilemiyorum. (cidden niye hiç entreri vs wulfgar olmadı ya :) ) drizzt karşısında wulfgar ın bir şansı olur mu ?

m.e de hurin (yada turin) vs feanor, fingolfin, fingon olsa, kaçımız galip çıkan tarafın insan olacağına inanırız ?

ya da lotr' da yanında gandalf boromir legolas gimli gibi canlılar varken, khazad dum da gördüğü balrog karşısında şekilden şekile giren aragorn un, glorfindel e karşı durabileceğine ?

demek istediğim buydu.

every man dies not every man really lives

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2008, 15:13:30 »
Yalnız bütün bunlar yazarların tercihidir. Yani ben kitap yazsam bir buçukluk drizzti şunu bunu öldürse en güçlü ırk buçukluk mu olacak. Daha kesin bilgilere göre söyliyim: kaynağım DnD. Elfler stat zarlarına dayanıklılıkta - 2, çeviklikte +2 yer ayrıca görme, duyma gibi özelliklerine + gelir bir de uyku büyülerine bağışıklığı vardır ayrıca kanlarında büyü akar. İnsanlar ne artı ne eksi yer. Gelen zarlara göre dayanıklılığını az vermiş bir karakter yiyeceği eksiyle beraber düşük bir dayanıklılık statiyle oynar. Yani bir çatışma söz konusu olduğunda hırpalanmış bir elf hırpalanmış bir insana karşı zayıftır mesela. Ancak elfin hırpalanması daha zordur. Yani karşılaştırmak ve genelleme yapmak pek kolay değil. Öyle...