Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Parlayan Sözler Full spoiler

Çevrimdışı bugraltu

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fırtınaışığı Arşivi - Parlayan Sözler Full spoiler
« Yanıtla #75 : 24 Aralık 2016, 20:29:51 »
Çok teşekkürler cevaplar için.

Ek olarak, coppermind da Cultivation ile alakalı şeyler okudum, Türkçe çevirisi neydi hatırlayan var mıdır? Zira ben nerede nasıl geçti hatırlayamıyorum.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 28 Aralık 2016, 12:17:39 »
Cultivation ile ilgili ne duydun bilmiyorum ama soyle birsey var. Gezegendeki sprenlerin bazilari Honor'a meyilliyken bazilari Cultivationa meyilli. Mesela Liftin spreni cultivation spreni diye geciyor. Bunlardan baska birde Odium sprenleri de var tabiki.

Çevrimdışı bugraltu

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 28 Aralık 2016, 23:34:03 »
Sadece yazılan bir iki şeyi okudum, ama Türkçe çeviride ne olarak geçiyordu onu hatırlayamadım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #78 : 29 Aralık 2016, 00:06:40 »
Gecegözcüsü, eğer aynı şeyden bahsediyorsak.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 29 Aralık 2016, 22:41:57 »
Gecegozcusu Cultivation paresi degil. Ama soyle ifade edilebilir; firtinababa (stormfather)  denilen varlik Onur (honor) paresi icin neyse Gecebekcisi de Cultivation icin ayni sey. Firtinababa ve Gecebekcisi gezegen capinda etkisi olan guclu sprenler.  Daha alt seviye sprenlerin bir nevi yoneticileri.

Çevrimdışı bugraltu

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 29 Aralık 2016, 22:54:22 »
Anladım, teşekkürler. O zaman Cultivation direkt olarak kitapta geçmiyordu, doğru muyum?

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 05 Ocak 2017, 22:34:31 »
Dogrudur. 3. Kitapta gecebekcisini bizzat gorme ihtimali cok yuksek bu arada.

Çevrimdışı kingebu

• *
  • 6
  • work hard, play hard
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 07 Eylül 2017, 20:41:36 »
bu kısmın çoğu paylaşımın okudum kitabı bitirdikten sonra fakat Akıl hakkında detay göremedim yada gözden kaçırdım birisi Akılın seride ki rolü hakkında ipucu verebilir mi bu arada konu da hortlasın 😊

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 08 Eylül 2017, 23:56:57 »

Aşağıdaki linkte akıl ile ilgili çokça spoiler olan bir sayfa var. İncelemek istersen https://coppermind.net/wiki/Hoid

Çevrimdışı kingebu

• *
  • 6
  • work hard, play hard
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 09 Eylül 2017, 10:54:19 »

Aşağıdaki linkte akıl ile ilgili çokça spoiler olan bir sayfa var. İncelemek istersen https://coppermind.net/wiki/Hoid

Çok saol inceledim baya da işte bu tarz siteleri kullanma alışkanlığım hiç yok parlayan sözleri okurken baya spoiler yemiştim... 😅 Bişi daha sorucam Kaladin 2000 bin sayfa boyunca bi kere bile olsa ana babasını düşünmezken yada hiç aklına bile getirmezken memleketini de öyle aniden ailem demesi çok ilginç geldi.Kitap o kadar uzun olmasına rağmen bu tarz ani olaylar ve ani güçlenmeler çok tuhaf geldi bana + kaladin szeth dövüşü de çok mantıksız daha çivileme öğreneli ne kadar zaman oldu ki sen bu işin masterına kafa tutup gökyüzünde perişan ediyorsun yer yüzünde dövüş olsa anlarım ama bence en mantıksız dövüş sahnesiydi.Szeth zaten bize gösterilen en muhteşem savaşçı olmasına rağmen onun en iyi olduğu dövüş stilinde daha 2 gün önce güçlerini keşfeden hiç antrenman bile yapmayan kaladine karşı mağlup olması bence baya saçma

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #85 : 09 Eylül 2017, 14:15:31 »
Bir asker olması ve Szeth'den önce bayağı pratik yapması sebebiyle saçma bir sahne değil bence.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı kingebu

• *
  • 6
  • work hard, play hard
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 09 Eylül 2017, 14:54:03 »
Bir asker olması ve Szeth'den önce bayağı pratik yapması sebebiyle saçma bir sahne değil bence.
sorun gökyüzünde bu kadar ustaca çivileme yapmasında saçma olan kısmı o Szethi diğer paredarlardan daha güçlü yapan kısmı çivilemeleri kaladin daha ne kadar çivileme yaptı ki bu işin üstadını gökyüzünde haşat ediyor.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 12 Eylül 2017, 09:01:43 »
sorun gökyüzünde bu kadar ustaca çivileme yapmasında saçma olan kısmı o Szethi diğer paredarlardan daha güçlü yapan kısmı çivilemeleri kaladin daha ne kadar çivileme yaptı ki bu işin üstadını gökyüzünde haşat ediyor.

Kaladin bir cok diger fantastik kahraman gibi belli bir konuda asiri becerikli. Teke tek kapisma savas gibi seyler kaladin icin nefes almak gibi birsey. Bu sebeple hemen kapiyor ogrendigi seyleri. Ayrica guclerine kavustuktan sonra bol bol pratik yapiyor ekibiyle. Butun bunlarin yaninda Kaladinin firtinaisigi yetenekleri Szeth'den temelde daha verimli. Szeth gucunu elindeki kilictan aliyor ki kilic tarihi 10 kahramandan birine ait. Kaladin Szeth'in hic bir zaman yapamayacagi seyleri de yapiyor, ilk karsilasmalarinda kaldinin gosterdigi inanilmaz iyilesme gibi. Yani, temelde kaladin zaten daha guclu, bunun ustune de dogal yetenegi eklenince boyle ucuk birsey ortaya cikiyor.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle