Kayıt Ol

60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışması’nın Sonuçları Açıklandı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Frpnet ve Kayıp Rıhtım ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz 60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışmamızın kazananları belli oldu.

Sevgili takipçilerimiz,

Öncelikle her birinize gösterdiğiniz ilgi ve yoğun katılım için çok teşekkür ederiz. Yarışmamıza 500’den fazla katılımcı, 600’den fazla öyküyle iştirak etti. Bunların her biri jüri üyelerimizce tek tek okundu ve değerlendirildi.

Yarışmaya katılan öykülerin büyük bir çoğunluğu konu olarak birbirine çok yakındı. Ayrıca, yaşı küçük okurlarımız da gönderdikleri öykülerle yüzümüzde sıcak bir tebessüm oluşturdular, kendilerine ayrıca teşekkürler. Bir de çok beğendiğimiz ama 60 kelime sınırını aşan öyküler vardı tabii… İçimiz cız ederek eledik kendilerini, iki kere üzgünüz.

Yine de ilk üçü belirlemek bizim için zor oldu. Çünkü son 10’a kalan öykülerin 10’u da bizim için cidden güzeldi. Ama sonuçta bu bir yarışma ve bir birincinin seçilmesi gerekiyor. Ve işte ilk üçe girmeye hak kazanan yarışmacılar:

1-Dağdan Uçan Adam” öyküsüyle Oğuzhan Kavakçı – (Bilimkurgu Klasikleri Seti+Titana Saldırı Seti+Bradbury Kitabı)

2-Benim Adım Zaman” öyküsüyle Umut Olcay Akay – (Silo & Vardiya + Masallar Seti + Bradbury Kitabı)

3-Kansız Müstecep” öyküsüyle Tolga Aydın – (Ms. Marvel +Bradbury Kitabı)

Kazananları hem Frpnet hem de Kayıp Rıhtım ekipleri adına gönülden tebrik ediyoruz. Kendileriyle kısa sürede iletişime geçilecek ve ödülleri teslim edilecektir. Ayrıca ilk üçün yanı sıra son elemelere kalan ve diğerlerine nazaran daha çok beğendiğimiz öyküleri bir PDF kitapçığı olarak sunmayı düşünüyoruz. O da yakın zamanda yayınlanacak.

Tüm katılımcılarımıza ve değerli sponsorlarımız İthaki Yayınları’na, MonokL Kitap’a, Arkabahçe Yayıncılık’a ve Gerekli Şeyler’e çok teşekkür ediyor, kazananları bir kez daha tebrik ediyoruz.

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Site açıklamasında fark edemedim. Burada altı çizilince net görülüyor: Seçkide mi var? O.o Ona girebilsem bari :D Kazananları tebrik ederim, heyecanı bile yeter :D

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ödül alan öyküleri ve diğer begenilen öyküleri, bu ay içerisinde görebilme ihtimalimiz var mı?
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ay sonuna yetiştirmek istiyoruz doğrusu. Ama biliyorsunuz, bu noktada tek başımıza değiliz. O nedenle süreyi öncelikle her iki site olarak kararlaştırıp en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz arkadaşlar.

Çoook yakında geliyor ^^.

Bir jüri üyesi olarak sadece kazananların değil, 60 kelime ile bir öykü anlatmayı denemiş herkesi tebrik ederim :).

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
Kazananları tebrik ederim. Ama bir tebrik de Kayıp Rıhtım'a. Sonucun açıklanmasıyla ilgili yapılan duyuruda, diğer sitedeki arkadaşların yarışmaya katılanların emeklerine karşı olan hafif alaycı tavrını kullanmadan, bir metin hazırladıkları için.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Kazananları tebrik ederim. Ama bir tebrik de Kayıp Rıhtım'a. Sonucun açıklanmasıyla ilgili yapılan duyuruda, diğer sitedeki arkadaşların yarışmaya katılanların emeklerine karşı olan hafif alaycı tavrını kullanmadan, bir metin hazırladıkları için.
İyide ikisi aynı metin değil mi?

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
O bölümler burada kullanılmamış. Ayrıca orada da değişmiş şimdi, ki böylesi daha şık olmuş.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
O ortak bir haber metniydi aslında. Ama daha sonra sevgili Fırtınakıran'ın insanların yanlış anlayabileceğine yönelik yerinde uyarısıyla değiştirildi. Frpnet de değiştirdi. Yanlış anlaşılmaya mahal verdiysek özür dileriz.

Kazananlar başta olmak üzere yarışmaya katılan herkesi kutlarım :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Deniz Eksilen

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Sanırım bir hata olmuş, kazananlar listesinde adım yok.   :=)
Onların onlar olmasıdır bizi biz yapan.

• **
  • 106
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Ay sonuna yetiştirmek istiyoruz doğrusu. Ama biliyorsunuz, bu noktada tek başımıza değiliz. O nedenle süreyi öncelikle her iki site olarak kararlaştırıp en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz arkadaşlar.

Çoook yakında geliyor ^^.

Bir jüri üyesi olarak sadece kazananların değil, 60 kelime ile bir öykü anlatmayı denemiş herkesi tebrik ederim :).

Hazal abladan ufak bir düzeltme gelmiş :D Sanırım akşama kadar karar alındı ve ay sonundan daha kısa sürede olacak :D

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Kazananları tebrik ediyorum. Katılmak bile önemliydi bence. Ben ne kadar uğraştıysam da cümleler uzadı gitti, bir türlü olmadı. :)
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
60 Kelimelik Fantastik Öyküler E-Kitabı Yayında
« Yanıtla #11 : 13 Mayıs 2016, 10:12:15 »

Frpnet ve Kayıp Rıhtım ortaklığıyla düzenlediğimiz yarışmamızda dereceye giren ve son elemelere kalan öyküleri bir araya topladığımız e-kitabımız sizlerle.

Söz verdiğimiz üzere geçen hafta sonuçlanan 60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışmamızda hem ilk üçe girme hem de son elemelere kalma başarısını gösteren hikâyeleri sizlere sunuyoruz sevgili takipçilerimiz.

Bildiğiniz gibi jürimiz 6 kişiden oluşuyordu. Doğal olarak da her birinin kendi favorileri vardı. Her ne kadar daha önceki duyurumuzda ilk 10 öyküye yer vereceğimizi belirtsek de gönlümüz razı gelmedi ve son elemeye kalan her öyküyü kattık e-kitabımızın içine. Böyle toplamda 23 öykü oldu.

Bitmedi! Bir de üstüne iki farklı kapak düzenledik e-kitabımız için. Dahası, PDF formatında sunduğumuz dosyamızı dilerseniz çıktısını alıp mecmua boyutlarında kitaplaştırabileceğiniz şekilde tasarladık. E-kitabımızı buradan, alternatif kapaklı hâlini de buradan indirebilirsiniz.

Öykünüz derlemede yer almıyorsa üzülmeyin lütfen. Her birinizin katılımı bizler için çok değerliydi. Hepinize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• **
  • 106
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
Bunda da yokuz :) Test etmiş olduk, 23 öykünün yazarını da tebrik ediyorum finale kadar kalmışlar sonuçta-çok kıskandım- Hepsi çok güzel ama 3.öykü daha bir güzeldi

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Son elemelere kalmışım sevindim. :) Öyküleri okuyunca favorimin benimki olmadığına karar verdim.

Dağdan Uçan Adam'ın ve Kansız Müstecep'in üslubu mükemmeldi. İki öyküde hikaye anlatımını çok güzel başarmışlar.

Ama benim okuduklarım arasında en beğendiğim Çeçe'ydi. Birşeyler eksik gibiydi ama tam kıvamı tutturulsa ilk üçe oynardı diye düşünüyorum.  

Sihirbaz ve Kaplumbağa'yı da sevdim.

İlk üç bulundukları yeri hak ediyor, jürinin emeğine sağlık.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Çeçe 60 kelime sınırını 61 kelime ile geçtiği için ilk 3e kalmadı :). Ancak çoğumuz için bu dosyada yer alması gereken bir öykü oldu.

Yorumlarınız için teşekkür ederiz.