Kayıt Ol

Bu Ay Roman Yazalım

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Bu Ay Roman Yazalım
« : 26 Temmuz 2016, 19:11:28 »
Merhaba

Amerikada her yıl uygulanan Kasım Ayı, Ulusal Roman Yazma Ayı nam bir etkinlik var. (detaylı bilgi: nanowrimo.org) Katılımcılar her gün 1667 kelime yazarak 30 gün içerisinde 50 000 kelimelik bir romanı tamamlamaya çalışıyorlar. Bunların bir kısmı kitaplarını yayınlatıyor bir kısmı ise yazmanın kendisini bir macera olarak kabul edip eserlerini hatıra diye saklıyorlar. Etkinliğin en güzel yanı ise yetiştirme çabası içerisinde cebelleşirken ne olduğunu anlamadan bir ayda 50 000 kelimelik bir kitabı yazmış oluyorsunuz.

İşin kötü yanı Kasım ayının Türkiyede tüm öğrenciler için sınav zamanı olması. Etkinliğe ilk defa geçen yıl katılmak istediğimde farketmiştim bunu. Bu senede katılamayacağımı anlayınca bir benzerini daha uygun bir tarihte yapabileceğimizi düşündüm ve bu fikri sizlere sunmaya geldim.

Demem odur ki; Gelin Ağustos 15'den Eylül 14'e kadar olan 30 gün içerisinde birer roman yazalım. Hem uyuyan kalemlerimizi dürter, yeni bir eser üretmek için kendimizi itmiş oluruz hem de kitabı yetiştirme meşgalesi içerisinde hiç farkında olmadan eksiklerimizi görür dilimizi geliştirme şansı elde ederiz.

Bu etkinliğe katılmanız için herhangi bir şehirde olmanıza gerek yok, bütün konuşmaları paylaşımları ve yardım isteklerini internet üzerinden halledebiliriz. Ayrıca sizinle aynı bölgede bulunan diğer katılımcılarla bir araya gelip beraberce de çalışabilirsiniz.

Elbette bir çok fikre hala ihtiyacımız var kısacası ne dersiniz?

Facebook Etkinlik Linki; https://www.facebook.com/events/281974872162474/

Çevrimdışı Dende

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bu Ay Roman Yazalım
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2016, 20:15:37 »
Hoş bir etkinlik olacak gibi duruyor. Staj tüm enerjimi alıp götürmese katılmayı çok isterdim. Umutlarım önümüzdeki yıla, umarım devamlılık sağlanır.
This is a song about sticking needles in your arm...

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2016, 20:21:28 »
Herkes farklı bir şey yazacak ve yazdıkları ona mı ait olacak? Eğer öyleyse ben varım.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2016, 22:10:06 »
Hoş bir etkinlik olacak gibi duruyor. Staj tüm enerjimi alıp götürmese katılmayı çok isterdim. Umutlarım önümüzdeki yıla, umarım devamlılık sağlanır.

Bizim de temennimiz o yönde. Birinciyi güzel bir şekilde tamamlayabilirsek 6 ay ya da 1 yıl içerisinde tekrar yapma planlarımız var.

Herkes farklı bir şey yazacak ve yazdıkları ona mı ait olacak? Eğer öyleyse ben varım.

Kesinlikle. Yakın bölgedeki insanlar haftada bir toplanıp takıldıkları yerde gruptan yardım alabilirler ama eser tamamıyla yazara ait olacak. Tek temennimiz eğer kitap basılırsa yazarın rızası esas olmak şartıyla kitabın bir köşesine "Bu Ay Roman Yazalım" projesinde üretilmiştir gibi bir logo eklemeleri olacak. Bu da sadece rica istemezse herhangi bir talebimiz elbette yok.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2016, 22:53:32 »
Güzel o zaman. Zaten ben yayınlamam yazdığım şeyi.

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2016, 10:45:59 »
Kepesese belası olmasaydı ben de katılmak isterdim. Çok iyi düşünülmüş bir etkinlik. Seneye artık... Umarım peşine düşülür de yok olmaz bu etkinlik.
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı Harok

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2016, 17:13:27 »
Ben de katılmak istiyorum, etkinliğin haricinde bir facebook grubu açsanız orada irtibat halinde kalsak güzel olur.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2016, 19:01:47 »
Ben de katılmak istiyorum, etkinliğin haricinde bir facebook grubu açsanız orada irtibat halinde kalsak güzel olur.

İlk istanbul toplantısından sonra açmayı planlıyoruz. 5-10 ağustos gibi.

Çevrimdışı Blonde

• *
  • 27
  • Hobbit+Lotr+HP
    • Profili Görüntüle
    • Blog'um
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2016, 21:47:14 »
Bence bu harika bir fikir. Benim gibi yazmak isteyen ama çekinen, kendisi gibi bir yardımcı arayan insanlar için mükemmel bir etkinlik. Katılmayı çok isterim ki büyük ihtimalle de katılacağım :)
.may we meet again

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2016, 21:51:06 »

Sene içerisindeki yoğunluğumdan dolayı katılamayacak olsamda hem biraz şevke gelmek hemde rıhtım ahalisi ile buluşmak için bu fırsatı kaçırmamaya çalışacağım.

Bu ne demek peki? Hafta içi olursa maalesef gelemem. :(
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2016, 22:47:56 »

Sene içerisindeki yoğunluğumdan dolayı katılamayacak olsamda hem biraz şevke gelmek hemde rıhtım ahalisi ile buluşmak için bu fırsatı kaçırmamaya çalışacağım.

Bu ne demek peki? Hafta içi olursa maalesef gelemem. :(

İstanbul toplantısını ya 31 Temmuz ya da 7 Ağustos Pazar günlerinde yapmayı planlıyoruz. Toplantının ardından iletişimi nasıl sağlamamız gerektiğini konuşup platformları oluşturacağız.

(Toplantının istanbulda yapılma sebebi çoğunluğun burada olması. Toplantı sırası konuşmaları ses kaydı halinde yayınlamayı planlıyoruz.)

Bence bu harika bir fikir. Benim gibi yazmak isteyen ama çekinen, kendisi gibi bir yardımcı arayan insanlar için mükemmel bir etkinlik. Katılmayı çok isterim ki büyük ihtimalle de katılacağım :)

Kesinlikle bekliyoruz :)

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2016, 14:23:45 »
Yarın 15'i itibariyle Bu Ay Roman Yazalım Etkinliğine başlıyoruz. Katılmak isteyenler için son duyurumuzdur gemi kalkıyor. :)

Bilgi için buraya, katılmak için de bana özel mesaj yoluyla ya da facebook grubumuza üye olarak niyetlerinizi belirtebilirsiniz.