Kayıt Ol

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Kesinlikle Paylaşılsın Dediğiniz Başlıklar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Selam millet,

Çoğunuzun bildiği gibi bu güzide forum ortamımız dışında daha geniş kitlelere hitap ettiğimiz portaldaki yazıları sıklıkla sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Fakat bunun yanında ara sıra forumdaki bazı konuları da bu sahaya taşıyarak daha fazla kişinin görmesini istiyoruz. Sonuçta, portal her ne kadar Kayıp Rıhtım'ın ana unsuru olarak görülse de forumlarımız ve burada bulunan içerikler, çok daha eskiye dayanıyor.

Sizlerden ne istiyoruz peki? Bazılarınızın sevdiği ve "daha fazla kişi görse de güzel güzel tartışsak, muhabbet etsek" dediği başlıklar olmuştur muhtemelen. İşte bu konuya, o başlıkları ve neden paylaşılması gerektiğini belirten bir mesaj yazarsanız elimizden geldiğince duyurmaya ve aktifleştirmeye çabalayacağız. Neden paylaşılması gerektiği kısmı opsiyonel tabii ki, sadece Konu Başlığı ve adresini yazsanız yeterli olur ama yine de görüşlerinizi belirtmeniz nedenlerini merak edenler için daha tatlı olacaktır.

Katılımlarınız için şimdiden teşekkürler!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?

Bu başlığı yakın zamanda gördüm ve fantastik edebiyata nasıl başladınız değilde alt kültüre nasıl bulaştınız gibi bir başlık çok daha keyifli olurdu. İllet gibi bir şey sonuçta.  :P

Hangi fantastik kitapta yer almak isterdiniz?

Aynı şekilde sorudan 'fantastik' ibaresi çıkarılırsa çok daha geniş ve keyifli bir hal alacağını düşündüğüm güzel konu başlığıdır.

Kurmaca Dünyasını Okur için Sahicileştiren Ayrıntılar

Bu son zamanlarda gördüğüm en farklı konulardan biriydi. Benim gibi okur olarak değilde amatör yazar olarak bakıp cevap verenler olabilir, ya da ayrıntıları sıyırıp kitabın ana temasının ne kadar sahici olduğunu söyleyenler çıkabilir diye yazdım bunu da.

Fantastik Kitap Tavsiyesi ?

Bu başlık kişinin kendi çıkarları için açılmış lakin başlık çok güzel. Herkesin sadece iki kitap önerebildiği güzel bir başlık halini alabilir. (Tabii ki yine o fantazya tabirini alıyoruz o başlıktan. Zaten buralar eskiden hep fantazyaydı. :) )

Buradan sonrası objektif olmadan istediklerim.

Kötü Yazmanın Erişilmez 1001 Sırrı

Ben bu radyo programına hiç katılamadım lakin yazmak üzerine bir radyo programı efsane olurdu.

Brandon Sanderson'dan dersler

Çok çok çok faydalı bir başlık umarım yitip gitmez.

Spoiler: Göster
+18+18+18  :xD

Bu benim uzun süredir forumda aktif olan bir kaç üyeye saygımı arttıran bir başlık oldu. Siz neler yaşamışsınız, nasıl bir travmadır bu, hele bir kaç sayfa ilerideki idefix linki. Neyse efendim bu işin esprisiydi ama yine de ibretlik.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Hangi Kitabı Neden Seviyoruz

Okuduğumuz üstüne düşünmeye teşvik eden bir soru. Kabul, katılım az olmuş :-\.

İyi Bir Fantastik Eserde Aradığınız Özellikler

Fantastikten ne beklediğimiz üzerine görüşlerin belirtilmesi. Türe odaklı farklı beğeni ve beklentileri görüyoruz.

Yazmak İçin Ne Yapıyorsunuz?

Kendi yöntemini arayanlar için ipuçları taşıyor. Tamam, burada da katılım az.

Neden Kitapların Filmleri Yapılmalı?

Hep güncel bir konu. Konunun artıları ve eksileri; kitaptan kitaba, filmden filme değişiklik gösteriyor.

Ek Olarak:

Forum içinde açılan inceleme/tanıtım başlıkları da, nitelikleri yeterli ise paylaşılabilirler.
Bu sayede, okur bazındaki incelemelerin paylaşım oranını ve niteliğini arttırmada, bir nebze de olsa katalizör görevi görülür belki.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
Mitolojiye İlk Adım İçin Okunacak Kitaplar

Mitoloji konusunda yararlı tavsiyeler var.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Dünyayı Kurtarmak İsteyen Var Mı?

Şirazesi kaymış dünyada, farkındalığı arttıran, ufak çapta da olsa bir şeyleri değiştirebileceğimizi bizlere inandırmaya çalışan güzel bir konu. Son zamanlarda pek bir güncelleme gelmedi ama olsun.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Selam millet,

Çoğunuzun bildiği gibi bu güzide forum ortamımız dışında daha geniş kitlelere hitap ettiğimiz portaldaki yazıları sıklıkla sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Fakat bunun yanında ara sıra forumdaki bazı konuları da bu sahaya taşıyarak daha fazla kişinin görmesini istiyoruz. Sonuçta, portal her ne kadar Kayıp Rıhtım'ın ana unsuru olarak görülse de forumlarımız ve burada bulunan içerikler, çok daha eskiye dayanıyor.

Sizlerden ne istiyoruz peki? Bazılarınızın sevdiği ve "daha fazla kişi görse de güzel güzel tartışsak, muhabbet etsek" dediği başlıklar olmuştur muhtemelen. İşte bu konuya, o başlıkları ve neden paylaşılması gerektiğini belirten bir mesaj yazarsanız elimizden geldiğince duyurmaya ve aktifleştirmeye çabalayacağız. Neden paylaşılması gerektiği kısmı opsiyonel tabii ki, sadece Konu Başlığı ve adresini yazsanız yeterli olur ama yine de görüşlerinizi belirtmeniz nedenlerini merak edenler için daha tatlı olacaktır.

Katılımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Şahane düşünülmüş.

+ Destek