Kayıt Ol

Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları

Çevrimdışı CloudT

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Flavors
Ynt: Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2016, 17:06:24 »
Öyle böyle değil baya baya sevindirdin. Ne kadar teşekkür etsem az. Yine de çok teşekkürler.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2016, 17:35:20 »
Şimdi ben bu .pdf lerin çıktısını alıp okuma maratonu yapmaz mıyım? Çok teşekkürler.

Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Ağustos 2016, 17:49:37 »
Şimdi ben bu .pdf lerin çıktısını alıp okuma maratonu yapmaz mıyım? Çok teşekkürler.

Bende ekrandan okumayı sevmiyorum. Elime alıp kitabi koklamam lazım. Toplamda 28 kitap var linkte. Bende hepsini baskı alıp orjinal cilt yaptırcam. Kütüphanemde kesinlikle yer almal. Pek yakında kızım doğcak ona okutturmak istiyorum.

Baskı için copycenter dan almanı tavsiye ediyorum. Toplamda sayfa sayısı 5000 küsür ama a5 şeklinde alırsan yarı yarıya düşer fiyat. Kapağıda  tezcilt yaparsan daha orjinaline yakın olur.

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ağustos 2016, 18:09:27 »
Eskikitaplarım sitesinde Asimov'un çoğu kitabı epub haline getirilmiş halde olması lazım. Epub daha az yer kaplar, benim gibi mobilden okuyanlar daha rahat edebilirler (Moon reader). Sonsuzluğun sonu kitabını metroda gide gele okumuştum.

Bir de izlediğiniz güzel bilimkurgu animelerinden tavsiyeler verseniz bilgi ile beraber güzel olur. Legend of galactic heroes ile alakalı çok güzel yorumlar duydum, bilgisayarıma da indirdim ama çizimler ve gaiden serilerinin altyazı çalışmasının yavaşlığı nedeniyle seriyi beklemeye almıştım.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ağustos 2016, 19:05:06 »
Eskikitaplarım sitesinde Asimov'un çoğu kitabı epub haline getirilmiş halde olması lazım. Epub daha az yer kaplar, benim gibi mobilden okuyanlar daha rahat edebilirler (Moon reader). Sonsuzluğun sonu kitabını metroda gide gele okumuştum.

Bir de izlediğiniz güzel bilimkurgu animelerinden tavsiyeler verseniz bilgi ile beraber güzel olur. Legend of galactic heroes ile alakalı çok güzel yorumlar duydum, bilgisayarıma da indirdim ama çizimler ve gaiden serilerinin altyazı çalışmasının yavaşlığı nedeniyle seriyi beklemeye almıştım.

Önereceğim bilimkurgu anime serisi Armored Trooper Votoms' dur. Kurgusu, göndermeleri (özellikle Frank Herbert' in Dune serisine olan göndermeleri) ile çok şahane yapımdır (33 gb kadar). Kesinlikle tavsiye ederim.
Bu da inceleme yazısı:
http://www.bilimkurgukulubu.com/televizyon/anime/armored-trooper-votoms/

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Ağustos 2016, 08:34:24 »

Bu linkten http://www.turkanime.tv/video/legend-of-the-galactic-heroes-1-bolum  legend of the galactic heroes tüm bölümlerini indirmeden izleyebilirsin. Kesinlikle pişman olmayacaksın. Çizimlere aldanma konusu mükemmeldir.

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Ağustos 2016, 08:43:43 »
Asimov'u hiç okumadım :( ama eksiliğini her Asimov konusu açıldığında daha çok hissediyordum. Emeklerinize sağlık çok çok güzel bir derleme olmuş. Teşekkürler

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Ağustos 2016, 17:57:53 »

Cowboy Bebop güzel bir bilimkurgu animesidir, tavsiye ederim.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #23 : 27 Ağustos 2016, 01:48:02 »
Drive ve ekran okuyucular... Güzel bir bilimkurgu madeni buldum ama indirme düğmesini bulamadım. :D İlginç... Yine de forum için bayağı dev bir hizmet oldu bu. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Ağustos 2016, 11:23:30 »
Pdf üzerine tıklayın açılan ekranda sağ üst köşede aşağı yöne bakan ufak bir ok var. Tıklayın ve indirin. Klasör olarak sağ tuş indir seçeneği çıkmıyor mu?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Ağustos 2016, 14:06:19 »
Görmediğim için bilgisayarı ekranokuyucu programlarla kullanıyorum, haliyle kullanım biraz daha farklı oluyor. :) Bir ara tekrar deneyeceğim, teşekkürler.

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 27 Ağustos 2016, 20:59:23 »
SiZin için ayrı bir indirme linki hazırlayıp pdf yada epub olarak mesaj atabilirim isterseniz. İyi günler dilerim.

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 28 Ağustos 2016, 10:59:43 »
Gerçi pdften epuba çevirince bazı dosyalarda karakter bozulmaları oluyor

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 28 Ağustos 2016, 14:31:36 »
İlginç, Epub daha küçük ve mobile de atılabilir bir dosya türüdür ama... Normalde böyle bir problem yaşamazdım, nedenini çözemedim, yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Ağustos 2016, 16:18:01 »
Buradan sonrasını özel mesaj ile devam ettirebilir misiniz cankut ve Melancholy :)?