Kayıt Ol

Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları
« Yanıtla #45 : 17 Eylül 2016, 15:02:31 »
İlgilenemedim arkadaşlar kusura bakmayın 30 ağustos 19.57 canım kızım Duru'm dünyaya geldi. İki gündür işlemleri ile uğraşıyorum.

Seri baskı olmadığı için mağdur olan çok okuyucu var. Ben ısrarla baskı haline ulaşmak için uğraştım ama kitaplar sahafçıda arkadaşlar. Yani seriyi toparlamak çok çok tuzlu oluyor. E kitap okumayı da sevmiyorsanız benim gibi yandınız.

Ben baskılarını alıp ciltli şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Normalde orjinal olmayan kitap almam. İdefix üzerinden toplu alırım. Ama daha davası sonuçlanmamış baskısı muallakta olacağı için kendimi mahrum bırakmamak adına baskılarını alacağım. Zaten şu anda ülkede kitapların telif hakkı olan firms yok anladığım kadarı ile.

Benim düşüncem böyle. Eğer site kurallsrına aykırı bir yorumsa silebilirsiniz problem değil. Neyse kızımı özledim :) daha fazla yazamıycam, yanına gidiyorum. İyi günler..
Kızınız için uzun bir ömür; sağlık, mutluluk ve başarı dolu yıllar diliyorum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Eylül 2016, 17:01:35 »
Allah bağışlasın :). Duru çok sevdiğim bir isimdir hani.

Bu kitapların telifleri şu anda hiçbir yayınevinde değil bildiğim kadarıyla. O nedenle korsana girdiğini (şahsen) düşünmüyorum. Bu yüzden de, biliyorsunuz ki, sizi foruma biz yönlendirmiştik :).

İthaki'nin Robot ve Vakıf serilerini basıp basmayacağı hala bir muallak. Basacağız dediler ama halen fiilen bir şey göremedik. Teliflerde sorun olduğunu da duymuştuk geçen yıllarda, buradaki arkadaşlar hatırlayacaktır.

Diyeceğim o ki, herkese keyifli okumalar.

Not: Bu kitapları elinde bulunduran sahafların çoğu sahaf değil. Sahaflık bambaşka bir şey. Bunların büyük kısmı müşteriyi söğüşlemeye bakıyor. Özellikle İstanbul'da sahaflık öldü ölecek noktada. O nedenle, sırf onlara inat, bunları okumayı tercih ederim. Bu da böyle şahsi görüşümdür.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Eylül 2016, 20:35:37 »
Allah bağışlasın :). Duru çok sevdiğim bir isimdir hani.

Bu kitapların telifleri şu anda hiçbir yayınevinde değil bildiğim kadarıyla. O nedenle korsana girdiğini (şahsen) düşünmüyorum. Bu yüzden de, biliyorsunuz ki, sizi foruma biz yönlendirmiştik :).

İthaki'nin Robot ve Vakıf serilerini basıp basmayacağı hala bir muallak. Basacağız dediler ama halen fiilen bir şey göremedik. Teliflerde sorun olduğunu da duymuştuk geçen yıllarda, buradaki arkadaşlar hatırlayacaktır.

Diyeceğim o ki, herkese keyifli okumalar.

Not: Bu kitapları elinde bulunduran sahafların çoğu sahaf değil. Sahaflık bambaşka bir şey. Bunların büyük kısmı müşteriyi söğüşlemeye bakıyor. Özellikle İstanbul'da sahaflık öldü ölecek noktada. O nedenle, sırf onlara inat, bunları okumayı tercih ederim. Bu da böyle şahsi görüşümdür.

İthakiye ulaşabildiğim tüm yollardan ulaşmaya çalıştım Asimov kitaplarının yeniden basımı için ama hiç takmıyorlar malesef. Radyo programınıda dört gözle bekliyorum.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 17 Eylül 2016, 21:15:25 »
Kocaeli Kitap Fuarı'nda bir sahaf görmüştüm, Kabalcı'nın bastığı Dune serisinin ilk kitabını 60 tl'ye satıyordu. Bırakın İthaki'nin seriyi yeniden basmasını, hala Kabalcı'nın bastıklarını D&R'da bulabiliyorsunuz :D 10-15 tl eklersin en fazla, bir usülü vardır çünkü. Ama bu kadar da değil be abicim!  Hatta bir bilimkurgu kitabını 110 tl'ye satıyordu, eserin ismini unuttum. Zaten olay kitabın isminde değil, bir kitabın 110 tl'ye satılmasında!

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Eylül 2016, 19:17:38 »
Asimov merak ettiğim bir yazardı. Sayenizde okuyacağım, teşekkürler.  :) Acaba bu dosyalar Kobo Glo HD'de sorunsuz bir şekilde açılır mı? Kullananlar bilgilendirebilir mi?

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 25 Eylül 2016, 19:53:30 »
İyi dilekleri için herkese teşekkür ederim. Tekil kitapları buldukça ekliyorum. Eksik olduğunu düşündüklerinizin ismini yazarsanız araştırabilirim.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 13 Ekim 2016, 19:33:14 »
Nasıl olduysa bu başlığı atlamışım. Yukarıda da sorulmuş Kobo gibi okuyucularda açılır mı diye, açılır açılmasına ama pdf olduğu için rahat okuyamazsınız. Pdf'ten epub'a çevrildiğinde bozulmayan dosya da henüz görmedim. Bu sebeple elimde düzgün epub'ı bulunan bütün Asimov kitaplarını Drive'a yükledim. Başlığı açan arkadaş ilk mesaja iliştirebilirse de faydalı olur diye düşünüyorum.

Buradan ulaşabilirsiniz.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ekim 2016, 00:54:46 »

Nasıl olduysa bu başlığı atlamışım. Yukarıda da sorulmuş Kobo gibi okuyucularda açılır mı diye, açılır açılmasına ama pdf olduğu için rahat okuyamazsınız. Pdf'ten epub'a çevrildiğinde bozulmayan dosya da henüz görmedim. Bu sebeple elimde düzgün epub'ı bulunan bütün Asimov kitaplarını Drive'a yükledim. Başlığı açan arkadaş ilk mesaja iliştirebilirse de faydalı olur diye düşünüyorum.

Buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.  :)

Galiba 4. kitaptan sonra hep Altın Kitaplar baskısı var. Hiçbir yerde İthaki'nin epub versiyonunu bulamadım.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Kasım 2016, 12:24:05 »
Eğer problem çözülürse ve Asimov kitapları basılabilirse Türkiye de gündem olacak galiba. Nasıl iş şaşarsın. Kitaplar okumak içindir ama okumak isteyenler ulaşamıyor.