Kayıt Ol

Bir Köy Öğretmeninden Öğrencileri İçin İstek

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Köy Öğretmeninden Öğrencileri İçin İstek
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2016, 20:58:13 »
@Guy Fawkes, okul kütüphanesi olduğundan her kitapta gönderilemiyor sonuçta. Hem okulun onaylayacağı hem de çocukların beğeneceği kitapları seçmek şart.

Atıyorum, Bir Yeniyetmenin Gizli Günlüğü diye kitap göndersem, okul yönetiminden izin alması güç olabilir.

Önerilerimi bu yönde yapmaya çalışıyorum.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2016, 21:32:52 »
Kitap bulunur önemli olan çocuklara okuma alışkanlığı kazandırabilmek bunun içinde her çocuğa özel bir ilgi gerekir yaşadım biliyorum. Umarım albatros bunu başarır.

Düzeltme: albatros bunu başarır

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2016, 21:43:51 »
Yanlış anlaşılmasın, kötü bir şey söylemedim. Proje de çok güzel ama eğer kitap gönderilecek sınıflar büyükse okumak istemezler dedim. Yoksa kitaplar iyi ve yararlı.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2016, 22:07:59 »
@Guy Fawkes: Yok yok, kötü niyetle demediğinizin farkındayım. Ben de neden kısıtlı seçimlerde bulunduğumu açıklamak istemiştim. Aradaki iletişimde kopukluk oldu :(.

Demek istediğinizin farkındayım. İlgi çekmeyen kitabın, sırf kitap diye önüne konulması, okuması istenen için pek tatsız.

Okul kütüphanesi olunca, kitapların biraz daha özenle seçilme gerekliliğini de beraberinde getiriyor. Kitap aralığı ister istemez daralıyor haliyle :(

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2016, 22:15:00 »
Çocuklara okumayı aşılayacak öğretmenimiz albatros :)

Ben de kendi yollayacağım kitapları albatros'a danıştım bu arada. Okulların kitaplara bakışı da gerçekten  büyük etmen.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2016, 22:24:54 »
Benim gönderebileceklerimin listesi:

Bitmeyecek Öykü - Micheal Ende (İkinci elden elime geçirdiğim için temiz diyemem :()
Duruma Göre Bazen Kızılderiliyim - Sherman Alexie (İptal etsem daha iyi olur :()
Cadılar - Roald Dahl
Dev Şeftali  - Roald Dahl
Dünya Şampiyonu Danny  - Roald Dahl
Dağın Ay'la Buluştuğu Yer - Grace Lin
Görünmez Arkadaşım - Lucia Tumiati
Küçük Kara Balık - Samed Behrengi

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 03 Ekim 2016, 19:08:32 »
Roald Dahl - Matilda

Benim gönderebileceğim tek kitap bu ve çok uygun olduğunu düşünüyorum. Yalnızca biraz kenarları falan kıvrılmış halde büyük bir hasarı yok.

Çevrimdışı albatros

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Ekim 2016, 06:54:23 »
Tekrar merhaba, kitapların temiz olmasını çok dert etmeyin arkadaşlar. Okul kütüphanemizdeki kitapları görseniz ... :) Çocuklar sekizinci sınıf diye bunları okumazlar demeyin. 5. sınıflarda sekizinci sınıf seviyesi kitapları okuyan çocuklar olduğu gibi, sekizlerde de 5. sınıf seviyesindeki kitapları okurken zorlanan tombişlerimiz var :p Dört gözle bekliyoruz kitaplarınızı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Ekim 2016, 09:45:33 »
Kitaplarım hazır. Birkaç mesaj üstteki listemden daha fazlasını toparladım, mutluyum :) Bir dergi, iki de çizgi roman sıkıştırdım araya. İçim çok rahatladı :D

Ama ben bir de mektup yazdım bu arkadaşlara. 1-8. sınıf diye öğrenince, 8 adet aynı mektubu rastgele göndereceğim kitapların içine koydum. Bakalım kimler bulacak :).

Mektubumuzsa şöyle:

Spoiler: Göster
Merhaba!

Bu paketten çıkacak kitaplar ve çizgi romanları okuyacak ey güzel okurlar, onlara iyi bakın. Bu kitapların önceki sahipleri olan bizler, onları okurken çok eğlendik, çok faydalandık, bize çok şey kattılar. Onları o kadar sevdik ki şimdi de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dahası, istiyoruz ki siz de onları bizler kadar sevin. Bizler kadar eğlenin. Bizlere kattıkları kadar çok şeyi sizlere de katsınlar.

Bu kutudan çıkacak kitaplar kimi zaman komik, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman nefes kesici maceralarla dolu. Ama bazen de ürkünç! Hatta bir kısmı çılgın mı çılgın.

Kitaplarımızı devralan sizlerden iki büyük ricamız olacak.

1.   Lütfen kitapları “kız kitabı”, “erkek kitabı” diye ayırmayın. Çünkü kitapların cinsiyeti yoktur. Bu gibi iddialarda bulunanlara da kulak asmayın. Sizlerle paylaştığımız kitap ve çizgi romanlarımız okumayı seven herkes içindir! Üstelik siz onları merak ettikçe hepsi de en az sizin kadar eğleniyor, emin olabilirsiniz :)

2.   Lütfen bu kitaplardan en beğendikleriniz hakkında bize yazın. Düşüncelerinizi duymak, sizlerin yorumlarını öğrenmek istiyoruz.

Canavarların, süper kahramanların, aşıkların, küçük özgür adamların ve elinde bir tavayla koca koca yaratıkları dize getiren kızların, çikolata fabrikalarının hikâyeleriyle dolup taşan bu kitapları dileriz siz de bizim kadar seversiniz.

Bizler, Kayıp Rıhtım edebiyat sitesi olarak pek çok kitaba incelemeler yazıyor, hatta bazen bunlar üzerine radyo programları da yapıyoruz. O nedenle, sizlerin beğendiğiniz kitaplara dair bize göndereceğiniz incelemeleri, yorumları heyecanla bekliyoruz.

Hepinize kocaman sevgiler gönderiyoruz!

Bizi unutmayın, çünkü biz sizi hiç unutmayacağız. Her daim en sevdiğimiz kitapları paylaştığımız kitap dostlarımız olarak aklımızda bulunacaksınız :).

Sevgiler,

Hazal Çamur - Kayıp Rıhtım Yöneticisi ve Genel Yayın Editörü

Ve ciddiyim, madem biz kitap inceliyoruz, bu öğrenciler de okuyacakları kitaplarımızdan beğendikleri hakkında yazsın. Bu defa biz onların incelemelerini, yorumlarını okuyalım :)

Çevrimdışı albatros

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Ekim 2016, 13:30:00 »
Fırtınakıran ve Bay Karamsar'a yüce gönülleri için teşekkür ediyorum. Gönderdikleri kitaplar için minnettarız. Teşekkürler :)

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Ekim 2016, 16:50:23 »
Bir haber bülteninde denk gelmiştim . İsterseniz bir iletişime geçin  :).

https://mapuder.org.tr/

Spoiler: Göster
Mapuder olarak; en temel hakları olan öğrenimden, yeterli veya eşit şartlara sahip olmamaları sebebiyle mahrum kalan öğrenciler ile imkan ve olanakları yeterli olmayan okullara yardım etmeyi hedeflemekteyiz. Faaliyetlerimizin odak noktasını oluşturan “kütüphane projesi” ile çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da öğrencilerin öğrenimlerine, gelişimlerine ve sosyalleşmelerine katkı sağlayacak yeni projeler geliştirebilmek üzere araştırmalarımızı sürdürmekteyiz. Çalışmalarımızı din, dil, ırk veya herhangi bir etnik unsur gözetmeden hiç bir siyasi görüşün destekçisi olmadan “eşitlik” ilkesi doğrultusunda yürütme esasına dayandırıp, benimsediğimiz misyon ve vizyon çerçevesinde hareket etmekteyiz. Bu kapsamda yürüttüğümüz faaliyetlerimizde ülkemize değer katan bireyler yetiştirme arzusuyla görev almakta ve bu bilincin aktarıldığı sağduyulu nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Mapuder olarak, sahip olduğumuz prensip ve değerler ile dur durak bilmeden çıktığımız bu yolda, faaliyetlerimizi ülkemizin her noktasında gerçekleştirebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya kararlıyız.