Kayıt Ol

Vizyona Girmemiş Filmler Arasından Dikkatinizi Çeken veya Bekledikleriniz

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Dağ 2 ; İlk film nedense içine çekmişti ve gerçekçi bir anlatım vardı. Beğenmiştim bakalım bu nasıl olacak.

Fast And Furious 8 ; Çocukluğumundan beri araba hastası olduğum için her filmini heyecanla beklerim, her filmde beklediğimi alamasam da.

World War Z 2 ; Brad abim nerdeyse bende ordayım.

Hacksaw Ridge ; WW2 konusunda her bilgiye aç biri olarak bekliyorum. Tabii Andrew Garfield etkisi de var.

Dağ 2 nasıldı?
Gidicem ama karar veremiyorum

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Dağ 2 ; İlk film nedense içine çekmişti ve gerçekçi bir anlatım vardı. Beğenmiştim bakalım bu nasıl olacak.

Fast And Furious 8 ; Çocukluğumundan beri araba hastası olduğum için her filmini heyecanla beklerim, her filmde beklediğimi alamasam da.

World War Z 2 ; Brad abim nerdeyse bende ordayım.

Hacksaw Ridge ; WW2 konusunda her bilgiye aç biri olarak bekliyorum. Tabii Andrew Garfield etkisi de var.

Dağ 2 nasıldı?
Gidicem ama karar veremiyorum

Tereddüt etmemelisiniz. Birinci filme kıyasla çok ilerleme katetmiş yönetmen.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı GökTürk

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
    • Operatör
Animelerinden dikkatimi çekecek kadar bölümünü izlemiş biri olarak Ghost in the Shell' i merak ediyorum zira az önce resmi fragmanını izledim ve merakım daha arttı.

https://www.youtube.com/watch?v=G4VmJcZR0Yg

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
@GökTürk, filmin ciddi ciddi çekildiği haberleri ve küçük bilgileri gelmesine rağmen hiç merak yaratmamıştı. Ta ki fragmana kadar. Filmde, GiS SAC serisinde daha bir sevdiğim Togusa karakteri yok galiba. Neyse, kadro yeterince kalabalık zaten. Filmde olsa gene az gözükecekti :D

Ghost in the Shell beklenenler listesindeki yerini aldı.

Kong: Skull Island (2017)

Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik

Konu: Askeri birliğin eşliğinde, o zaman kadar hiç bir keşif çalışmasında bulunulmamış adayı araştırmakla görevli bilim insanları antik canavarlarla karşılaşır.

Neden Bekliyorum: Konudan ucuz canavar filmlerinin konu özetleri gibi bahsettiğimin farkındayım. Filmi beklememin yegane sebebi, müthiş hikaye kırılmaları ve ters köşeler beklemem değil elbette.

Canavarlar! Yapımcı ekibin elinden çıkma yeni Amerikan Godzilla'sında görmeyi umut edipte yeterince bulamadığımız antik canavarların kapışması! Kong Skull Island'da canavarlara da kapışma sahnelerine de daha fazla yer verileceğini düşünüyorum. İnsanların aksiyona dahil olmaları da bir önceki Godzilla'daki gibi etkisiz olmayacağa benziyor. İnsan aksiyonu da canavar aksiyonu da tatmin edici olacak gibi. Görsel olarak harika bir iş çıkarılacağı da kesin gibi.

Filmde hoşuma gitmeyen tek kısmın, John C. Reilly'nin canlandırdığı, adada mahsur kalmış karakter. Yarattığı minik mizah anları bu film için bile fazla gibi. O karakter biraz sonradan eklenmiş gibi.

Godzilla vs. Kong (2020)

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Konu: Bilinmiyor. (Godzilla ve King Kong'un aynı hikayede olacağını ve bir süreliğine de olsa kapışacaklarını tahmin edebiliyoruz zaten :D)

Neden Bekliyorum: 2020'de çıkacak bir filmi merak ettirip bekletebilecek ne olabilir? İki dev isim; Godzilla ve King Kong tabii ki. İkili ta 1962 senesinde karşı karşıya gelmişti. 58 yıl sonra bir kez daha bu efsanevi sinema canavarını karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmanın, Batman ve Superman karşılaşması gibi olacağını tahmin ediyorum. Yapımcı ekip Godzilla'yı doğal dengeyi sağlayan bir avcı olarak kimliklendirmişti. King Kong'da, fragmandan anlaşılacağı kadarıyla benzer bir role sahip.

Konunun vardığı sonuç açısından, canavar filmlerinin Batman v Superman'i olabilir. Yani önce birbirleriyle dalaşırlar. Sonra ortak düşmanlarıyla yüzleşmek için birbirlerine yardım ederler. Uçuk bir teori olduğunun farkındayım. Buna yakın bir hikaye olursa da şaşırmam.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
Colossal (2016)

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim

Konu: Tedavi sürecindeki alkolik Gloria'nın Seul'de kendini gösteren bir canavarla aralarında garip, telekinetik bir iletişim olduğunun fark etmesiyle olaylar gelişir. (SFX Türkiye'nin ikinci sayısından alıntıdır)

Neden Merak Ediyorum:Gene SFX Türkiye'den alıntılayacak olursam,"Düşük bütçeli bir film ile Pasific Rim'in çaprazlanması gibi bir havası var..." cümlesi merakımı uyandırdı. Başrolde Anne Hathaway gibi tanınmış bir aktris olmasına rağmen filmin fragmanı bile olmaması bu merakı biraz daha arttırdı.

Beğenip beğenmeyeceğimi şimdiden kestiremem ama dev canavar türünde farklı bir örnek olduğu için merakımı cezbetti. Ön gösterimi Toronto Film Festivali'nde yapılmış. İmdb'ye göre festivalleri dolaşmaya devam edecek. Ticari gösterime ne zaman gireceği, girerse bize uğrayıp uğramayacağı belli değil.

Film hakkın ilginç bir bilgi vererek kapatayım: Filmin tanıtımı için şöyle bir afiş çalışmasında bulunmuşlar. Yanıltıcı reklamın ilginç bir örneğiyle karşı karşıyayız. Soldaki afiş 2014 tarihli Amerikan Godzilla'hı. Sağdaki afişteyse, Amerikan Godzilla'hı ile Japon anime-manga kültüründe yeri olan dev robot MAZINGER Z karşı karşıya getirilmişler. Ne filmin ne de afişlerdeki canavar ve robotun filmle alakası yokken böyle bir pazarlama taktiğine gidilmesi oldukça komik olmuş.

Güncelleme: Filmin fragmanı yayınlandı. İyi mi kötü mü olacağını baştan bilemem. Merakımsa hala yerli yerinde.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
Power Rangers (2017)

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon, Macera

Konu: (Bilmeyen yoktur. Maksat formata bozulmasın :)) Beş liseli genç, buldukları taşlar vasıtasıyla insanüstü dayanıklılığa ve güce kavuşurlar. Güçlerini veren taşların peşinde olan büyük bir tehlike vardır.

Neden Bekliyorum: Çocukken televizyonda Mighty Morphin Power Rangers izlemiş bünyem, beni, filmi beklemeye itiyor. Başka bahane bulamıyorum :D Go! Go! Power Rangers!

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
Bu yıl en çok beklediğim filmler; Blade Runner 2049, Soldado(Sicario'nun devam filmi), Dunkirk, Fate/stay night Movie: Heaven's Feel(Fate/Zero'nun asıl devamı olacak film serisi), Kingsman: The Golden Circle, Mute(Duncan Jones'un cyberpunk filmi) ve War for the Planet of the Apes

Song to Song'u unutmuşum. Muazzam kadrosuyla birlikte bir Terrence Malick filmi.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Kötü Çocuk izleyen var mı? Çok merak ediyorum nasıl

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
World War Z 2 : Survival konularını severim. Zombililer'de gayet iyidir ki hele Word War Z aksiyonun bitmediği güzel bir filmdi. 2. filmin konusunu nasıl bağlıyacaklar merak ediyorum :shrlock :shrlock

John Wick 2 : İlk filmi beğendim bakalım 2.de neler olacak. Keanu Reeves'i severim. Adamdır  :bacio :bacio

Resident Evil Final Chapter : Resident Evil Serisini takip ediyorum :svampire:

Star Wars-Last Jedi : Star Wars'ın Lucas abimizle olan kısımlarını severim. Star Wars filmlerinin ana özelliği Jedi'ler ki yeni filmlerinde bunun eksiliği hayli sırıtıyor. Bunu farketmiş olacaklar ki son filmin adına bir Jedi koymuşlar :gobelin: :elf

Predator 4 & Alien Convenant :  <3 <3 <3

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Galiba beklediğim tek film Kara Kule. Seriyi çok sevmekle birlikte Idris Elba'nın o rolün altından kalkıp kalkamayacağını çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Guardians of the Galaxy Vol. 2: En iyi Marvel filminin, ilkinin altında kalmayacak gibi görünen devamı. Mükemmel de bir fragman yayınladılar. Heyecanla bekliyoruz.

Dunkirk: Nolan bizi ne zaman üzdü ki?

Valerian and the City of a Thousand Planets: The Fifth Element'tan 20 yıl sonra Luc Besson'un elinden yeni bir bilim kurgu izlemek fazlasıyla çekici.

Ayrıca bu yıl bazı kült filmlerin devamı/uyarlamaları açısından da zengin bir yıl.

Ghost in the Shell: Bu klasiğin live action uyarlamasını gerçekten merak ediyorum. Fragmanı görsel olarak gayet tatmin ediciydi, umarım filmin geri kalanı da öyle olur. Ayrıca Scarlett Johansson.

T2 Trainspotting: Her ne kadar çok hayran olduğum bir film olmasa da bunca yıl sonra devamı geliyor, elbet izlenecek.

Blade Runner 2049: Blade Runner da yine çok bayıldığım bir film değil aslında. Fakat yine hem yıllar sonra(35 yıl olmuş yahu) gelen bir devam filmi olduğu için, hem de ilk aldığım izlenim ilkine göre daha çok beğenebileceğim yönünde olduğundan ilgimi çekiyor.

Alien: Covenant: Alien. Michael Fassbender. Başka sözüm yok.

In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
Prityazhenie (2017)

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon,

Konu: Rus şehrine düşen uzay gemisi sonucu halk paniğe sürüklenir. Geminin yüzeye zorunlu inişi sonucu yaşanan can kaybı yüzünden, halkta öfke dalgası yayılır. Şehirlilerin uzaylılara karşı nefreti artarken, kazada yakın arkadaşını kaybeden bir genç kızla, kazazede uzaylılardan biri arasında dostluk bağı kurulur.

Neden Merak Ediyorum: Rusya yapımı bilimkurgu aksiyon olması ilk dikkatimi çeken şey oldu. Türün Amerikan sinemasından örneklerine alıştığım için olsa gerek, başka bir ülkeden örneğiyle karşılaşmak ilgimi çekti. Fragmanlarındaki albenisi yüksek olması için bir iki hareketli sahne konulmuş. Uzaylı tasarımları hoş. İnsanlarla yumruk yumruğa kavga etmeleri tuhaf gelse de olaya farklı bir hava katmış. Mantıklı bir açıklaması olur mu bilemiyorum tabii. Filmin genelinde aksiyon olacağını sanmıyorum. Dramatik olarak konuyu nasıl işleyecekleri merakımın odak noktası. Hikayedeki kız uzaylılarla iletişim kurabilmişken, erkek arkadaşının uzaylı düşmanı çetelere önderlik etmesi farklı bir gerilim sunabilir. IMDB puanı düşük olsa da merakımı çekti.

Get Out (2017)

Türü: Korku, Gizem

Konu: Chris sevgilisi Rose'la birilikte kızarkadaşının ailesini ziyarete giderler. Herşey ilk başlarda yolunda gibidir. Bir süre sonraysa Chris etrafında gizemli olaylar olmaya başlar.

Neden Merak Ediyorum: Ünlü komedi ikilisi Key and Peele'den Jordan Peele'nin yönetmenlik koltuğunda olması dikkatimi çekti. Fragmanından, korku denilince bunu galonlarca sahte kanla yapmaya çalışan filmlerin aksine daha psikolojik sularda yüzen bir korku filmi olduğu anlaşılıyor. Komediyle çıkış yakalayan yönetmenden, kansız psikolojik korku filmi? Merak burada devreye girdi işte.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
Wakefield (2016)

Türü: Drama

Konu: Eşi ve iki kızıyla sıradan bir hayat yaşayan Howard Wakefield (Bryan Cranston) basit ama çılgınca bir işe kalkışır. Hiçkimseye haber vermeden ortadan kaybolmayı planlar. Ailesinin evini gözetlemek için yakındaki bir başka evin çatısına yerleşir. Ve onsuz hayatın nasıl olduğunu izlemeye başlar.

Neden Merak Ediyorum: Trailer etkiledi. Evet, tek sebebi bu. Fragmanda izlediğim Bryan Cranston'ın performansı dikkatimi çekti; aksini beklemiyorum zaten. Kendini aramak için ailesini terk etmesini baştan onayladığım söylenemez. Eh, bu, filmden alacağım keyfi baltalamıyor tabii ki.

Free Fire

Türü: Aksiyon, Suç, Gerilim

Konu:Sene, 1978. Yer, Boston. Issız bir depoda görüşmek için iki çete toplanır. Dostça başlayan görüşme giderek anlaşmazlığa dönüşür. Zaman ilerledikçe olay ölümcül bir çatışmaya dönüşecektir.

Neden Merak Ediyorum: Kısıtlı mekanda aksiyon ve kedi fare oyunu ilgimi çekti.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
WB Sets Joker Origin Movie: Phillips, Silver & Scorsese

http://deadline.com/2017/08/the-joker-origin-movie-todd-phillips-martin-scorsese-scott-silver-batman-dc-universe-1202154053/

:svampire:

nerede paylaşacağımı bilemedim ama müthiş bir haber çok heyecanlandım,,  umarıım DC'nin son üç filmiyle hiç bir alakası olmayan özgün bir film çekerler

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ben heyecanlanmakla heyecanlanamamak arasında kaldım doğrusu. Gideyim mi kalayım mı oldum :) Martin Scorsese tarzında, 80'lerde geçen noir bir Joker filmi beni umutlandırıyor açıkçası. Karakteri Jared Letho'nun oynamayacak olması da feci sevindiriyor (Vurmayın!) Anladığım kadarıyla DC Sinematik Evreni'nden bağımsız, kendi öyküsünü anlatan bir yapım olacak.

Öte yandan Joker'in bir köken hikâyesi olmalı mı? Onun en sevdiğimiz yanlarından biri de geçmişinin muğlaklığı değil mi? Ne diyor Joker? "Eğer illaki bir geçmişim olacaksa çoktan seçmeli olmasını tercih ederim!" O yüzden her seferinde farklı bir hikâye anlatıyor hatta. Kafamda deli sorular...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.