Kayıt Ol

Bu Sahneyi Göreceğime Kör Olsaydım Dediğiniz Film Sahneleri

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Beğendiğimiz sahneler varda beğenmediklerimiz niye yok ? :aww :aww

Bu konu altında hem komik-anlamsız bulduğumuz hemde kötü bulduğumuz sahneleri 2+1(Bonus) farklı öge olarak inceleyebiliriz  :ayh :ayh

BONUS : Senarist abi yazmış da yinede şöyle olsaydı daha iyimiş dediğimiz sahneler.

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Star Wars III - Mace Windu'nun yanında 3 tane usta jedilyle tutuklamaya gittiği Darth Sidious karşısında 3 tane usta Jedinin dövüşün ilk 15 saniyesinde nasıl olduğunu anlamadığımız bir şekilde ölüşü. Yapmayın lütfen  :inca :inca  ++ Anakin oldu mu şimdi dediğimiz sahne  :wow :wow

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
LotR extended edition'da Ak Gandalf'ın asasının Witch King tarafından parçalandığı, başka bir deyişle koca Gandalf'ın tek yediği sahne. Üstelik kitaplarda güç seviyeleri çok yakın diye tasvir edilmişken. LotR üçlemesine dair affetmediğim tek sahnedir.

Ateş Kadehi'nde Dumbledore'un manyak gibi Harry'ye atılarak "İsmini kadehe mi koydun ulaaaan?!" diye naralar atması.

Hobbit'te, Smaug'la cücelerin kapışma sahnesi. Altılı baklavaya sahip orklar. Efektlerle fondöten perisine dönmüş şeker-kız Legolas. Aynı zamanda düşen taşlar üstünde sek sek oynadığı sahne. Koca Gandalf'ın Allah'ın albino orkuna neredeyse yenik düşmesi.

Darth Maul'un ölümü. Obi-wan'ın kılıcı saplaması sırasında net iki saniye falan aval aval bakıyor. Ozymandias'ın bahsettiği sahne.

Watchmen'de, Vietnam'ın ortasında radyoaktif dev çük kabartısı gördüğüm sahne. Film kötü olduğundan değil gerçi, 55 metrelik çüklerin ekranda sallanmasını sevmiyorum.

Jar Jar Binks.

Film değil gerçi ama Naruto animesindeki Naruto vs. Pain dövüşünün tamamı.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Naruto vs Pain eğlenceliydi yahu :D
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
@Celebhol
Süper tespitler. Watchmen sahnesi  :zuha :zuha Darth Maul Sahnesi  :inca
Lotr'da affetmediğin tek sahne mi ? Abi bir sahne koyacağım bulunca lotr'dan Gandalf sahnesi devede kulak  :aww

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
LotR extended edition'da Ak Gandalf'ın asasının Witch King tarafından parçalandığı, başka bir deyişle koca Gandalf'ın tek yediği sahne. Üstelik kitaplarda güç seviyeleri çok yakın diye tasvir edilmişken. LotR üçlemesine dair affetmediğim tek sahnedir.

Benim de ilk aklıma gelen bu oldu. İyi ki filmden çıkarılmış dediğim tek sahne. Gerçekten de rezillikti. Öte yandan Ölülerin Yolu'nu niye çıkardıklarını hâlâ anlayabilmiş değilim.

Konuya dönecek olursam, Hobbit'teki Gandalf'ın esaret sahnelerini de izlerken koltuğumda ufacık olup yok olma isteği doğurmuştu içimde. Ama hiçbiri, iddia ediyorum, hiçbiri Kili ve Tauriel'in aşkı kadar beni sinirlendirmemişti. Resmen sinema salonunda ayağa kalkıp çığlık atmak istemiştim. Bak gene sirilendim  >:(
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Catwoman, basketbol sahnesi. Daha kötüsünü izlemedim. Link bile vermiyorum ki kimse bu rezilliğe maruz kalmasın, bilenler zaten bunu okuyunca bile acı çekecektir.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Öyle "Kör olaydım!" diyeceğim kadar nefret ettiğim filmler yok. Bir şekilde kabul ediyorum. Ama kendini ciddiye alıp mantıksızlıkta sınır tanımamalarını kolayca unutamam.

Nemesis (1992) filminde saçma bulduğum çok şey vardır. Filmin kendisini "O kadar kötü ki, bu yüzden çok iyi!" kategorisinde değerlendiririm.

Sahne: Kahramanımız, film boyunca olduğu gibi yine kaçmaktadır. Ama bu sefer, yanında esaf kız kontejyanını dolduran hanımkızımız da vardır. Aksiyonlu kovalamaca esnasında, senaristler kahramanın işini zorlaştırmak için yapılması gerekeni yapar (!) ve senaryoya kadının bayıldığı bir an koyarlar. Bu kahramanımızı durdurur mu? Asla! Kahraman baygın kadını sırtlar ve mahsur kaldıkları kulübenin camına sırtındaki kadını umursamadan dalar. Neyseki sırtındaki kadın darbeyi kahramanımız için yumuşatmıştır! Yere yığılır uyanmaz! Tehlike geçene kadar da uyanmaz. Uyanınca da hiç bir ağrı sızı histemeden maceraya devam eder!

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
Korku filmlerini hep saçma bulmuşumdur özellikle doğu yapımlarını ve evet bu sahne için kör olsaydım demek istemem çünkü yarım saat güldüğümü biliyorum. Garez filminde hangisi bilmiyorum arkadaş zoruyla izledim, bir doğum sahnesinde birden bir karanlık basıyor ve kadının rahminden kendi uğraşı ile kocaman -sözde- korkunç bir kız sürünerek çıkıyordu.

Buraya koymak için tekrar izledim ve cidden rezillik. Neyse buyrun:

https://www.youtube.com/watch?v=cYmDmoWrgMg
Spoiler: Göster

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Hobbit filmlerindeki cüce elf aşkının işlendiği tüm sahneler. Kör olmanın yanında midemi bulandırıyor.
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
Boromir'in öldüğü sahne. Çok üzülmüştüm.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
@Guy Fawkes

Gandalf öldüğünde ?

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
Buldum arkadaşlar. Ne yazık ki beğenenlerin ne hissettiğini ne düşündüğünü anlayamıyorum. Gerçekten hayal kırıklığına uğradığım sahnelerden.

Buyurun efendim Thorin'le beraber 13 tane dwarfın savaşın kaderini değiştirdiği sahne   :shrlock

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
Hobbit filmlerini tartışmayalım burada bence, 3 film yapılmaya çalışılıp, çarpışmaları da yüzük üçlemesinin düzeyine çıkarmaya çalışmakla direkt falso zaten filmler.

Benim için net dark knight rises filmindeki Marion Cotillard'ın malum sahnesi.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
Buldum arkadaşlar. Ne yazık ki beğenenlerin ne hissettiğini ne düşündüğünü anlayamıyorum. Gerçekten hayal kırıklığına uğradığım sahnelerden.

Buyurun efendim Thorin'le beraber 13 tane dwarfın savaşın kaderini değiştirdiği sahne   :shrlock

Arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum ?  :ciao

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bu Sahneyi Göreceğime Kör Olsaydım Dediğiniz Film Sahneleri
« Yanıtla #14 : 03 Şubat 2017, 22:08:51 »
 :ciao