Kayıt Ol

“Keşke Geri Dönse” Dediğimiz Çizgi Filmler

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
“Keşke Geri Dönse” Dediğimiz Çizgi Filmler
« : 17 Şubat 2017, 20:30:29 »

9. Yıl Şenliklerimiz yepyeni bir projeyle devam ediyor!

Kayıp Rıhtım ekibi farklı yaşlardan, pek çok kişiden oluşuyor. Buna rağmen bir sürü ortak noktamız var. Bunlardan biri de çizgi filmler! İşte 7'den 70'e geri dönmesini dilediğimiz, bugün olsa yine izleriz dediğimiz o çizgi şaheserler!

Projeye ulaşmak için buraya tıklayın.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: “Keşke Geri Dönse” Dediğimiz Çizgi Filmler
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2017, 22:30:27 »
Afacan Louie:  Ooovv Jennie esin perisi!

Bir Varmış Bir Yokmuş – Vücudumuzu Tanıyalım: Eğitici ve eğlenceli.

Thundercats: Cheetara!

X – Men: Animated Series: X-Men'i ilk onunla tanıdım. Onunla sevdim. Filmlerde bile onun tadını aradım.İşte o açılış!

Darkwing Duck: O, adımını atar atmaz saçını yapış yapış yapan havadaki nem! O, pelerinini gizemle yüzüne çeken! O, öve öve bitiremeyeceğim komik-karizma kahraman! Darkwing Duck!

Spiderman: Sırf açılışı için bile izlenir.

Space Cobra: Tekrar izledikten sonra aynı tadı alamamıştım. Yeni çıkan OVAlarda tatsız gelmişti. Ben mi yaşlandım, yoksa Cobra mı eskidi? Kıyamet silahıyla alakalı bölümler, ölümcül bezbol ligindeki Z takımında oynadığı bölüm ve aldığı minik robot yüzünden kıyametin yaşandığı bölüm favorimdir.

Son bir sahneyle Cobra'yı anayım:

(Cobra birlikte kötü adamların peşinde olduğu kızla beraber motorla kaçmaktadır. Motorla kaçarlarken, tünelin sonu çıkmaz sokak gibi bir yere varır. Kaçmaları için Cobra'nın risk alması gerekir.)

Cobra: Hangi tanrıya dua edersin?
Kız: Hiçbirine.
Cobra: Boş ver sen. Dua etmeye başla.

Ve benim tekrar televizyon ekranlarında yayınlanmasını arzu ettiklerime geçeyim:

Batman The Animated Series: Ben Batman'i animated serisiyle tanıdım. Benim için Batman hep o animasyon serisindeki Batman olarak aklıma kazındı. Bu seri sebebiyle karşılaştığım her Batman uyarlaması bana oradaki Batman'i aklıma getirir. O karanlık... O kendine has atmosfer... O Batman... Ben intikamım! Ben geceyim! Ben Batman'im!

Gamba no Bouken (Adventure of Gamba): Uzak bir adada, zalim gelinciklerin zulmündeki fareler. Onların kurtuluşu, bir avuç, cesur minik fareye bağlıdır. Drama, dostluk, kahramanlık... Küçük bedenlerin koca yürekleriyle kalpsiz devlere verdiği destansı mücadele... Açılış

Bir de adını hep 2001'in Oğlu olarak hatırladığım bir anime daha vardı. Televizyonda tekrar vermelerini geçtim, adını bilsem o bile bana yeter.

Biri uzaylı diğeri insan iki çocuk yabancı bir gezegende robot krallığından kaçıyorlardı. Devamlı beyni andıran gövdelere sahip İki ayaklı robotlar tarafından kovalanırlardı. Baş kötü erkek robot bir süre başlarına bela olur. Sonra yerine yeni kötü olarak kardeşi dişi robot geçer. Bizimkiler yine kaçmaya devam eder. Çocukların robot ordusundan kaçarken en son sığındıkları gezegen halkı, eski anlaşmaları yüzünden onları geri vermeye niyetlenmişti.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2017, 22:53:55 »
Ben Pokemon, Beyblade, Yu-Gi-Oh, Digimon gibi serilerin hastasıydım lakin japon işlerinden bahsetmeyeceğim. Onlardan belki de daha çok özlediklerimi yazacağım.

Maske: Bak nasıl da özlemişim.

Tazmanya Canavarı:  Küçükken herkes Bugs Bunny'i çok severdi ben nedense bu elemana ölüp bitiyordum. Ne keskin bir zekası ne de hizmet ettiği bir amacı vardı.  <3

Atom Karınca: Bunu kelimelerle ifade edemem. İzlediğim zamanlar ben çok küçüktüm, bilinçaltıma dahi oturmuş bir karakter olabilir. Televizyonla aşk yaşardım, yine olsa yine yaşarım.

Megas XLR: Bu biraz daha yeni lakin izlediğim dönemler televizyona dönüp bakmayan biri olarak yayın saatini bilir, beş dakika önceden alırdım kumandayı.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2017, 00:22:32 »
Atom Karınca için benzer duygular içindeyiz milenya :) Çok küçüktüm izlediğimde ve tıpkı senin gibi bilmediğim bir nedenden ötürü büyük sevgi duyuyorum kendisine. Aynı şey Yakari için de geçerli. Bak jeneriği aklıma geldi, iyi mi? Nasıl bu kadar net hatırlıyorum yahu? Aradan neredeyse 30 yıl geçmesine rağmen hem de...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2017, 20:07:44 »
Proje hazırlandıktan sonra yeni sezonu duyurulduğu için çıkanları da ekleyeyim, hem yazanlara bir teşekkür hem de foruma özel bir içerik olsun.

Samurai Jack (Lordmuti)

Şahane çizimler, dövüş animasyonları, distopik mega-şehirlerle el değmemiş doğa arasında gidip gelen mekanlar. Jack'in dışında çok eğlenceli yan karakterler de var. Epik karanlık senaryo ile komedi arasında gidip gelen bir tarzı da var. 4 sezon sürdü dizi ancak hikayesi bir sona ulaşmadı. Bir sezoncuk daha olsa ve Jack'in öyküsü tamamlansa fena mı olur?

The Tick - Kene (Fiddler)

Çünkü kaşık. Kaşık. KAAAŞIIIIIK!

Yo, gerçekten. Çünkü bu kadar güzel bir metin, bu kadar güzel Türkçeleştirilmiş olarak nadiren çıkar karşımıza. Hatırlayanlar için şu replik yeterli olacaktır.
- Trekır Zok!
- Trekır Bok?
- Trekır Zok!
- Trekir Zort?
- Trekır Zok!
- Zombeli Zok?
- TREKIR ZOOK!
- Suzan mı?

Hey Arnold (Fiddler)

Çünkü gerçekten o çizgi filmi yetişkin olarak izlemeliyiz. Çocuk halimizle Arnold'ın o inanılmaz odasına hayran kalırdık, büyük halimizle hem odaya, hem de alt metinlere hayran kalıyoruz. Karakterler, olay örgüleri, verdiği dersler. Kim bilir hiç anlayamadığımız bir şekilde, nasıl da şekillendirdi bizi.

The Tick - Kene (DarLy OpuS)

Çünkü Gece Yarısı Bombalayan Gece Yarısı Bombacısı'nın da dediği gibi, "Duran bir cisim durdurulamaz!"

Gördüğüm en eğlenceli süper kötüler ve süper kahramanlar. Sandalye Kafa adlı bir kötünün bu kadar karizmatik olabileceğini asla düşünemezdim.

The Tick - Kene (estorn)

Çünkü: "Kadere karşı koyamazsınız, hayır! Ve geleceğe giden yolda kraker yiyemezsiniz, yoksa her yeriniz... Kaşınır."

Kene işte yahu, anti kahraman desen değil, süper kahraman desen değil. Bütün süper kahramanlarla ve kötülerle dalga geçtiği yetmediği gibi, harika göndermeleri de var. Edward Hopper'ın Nighthawks tablosu dahil olmak üzere pek çok kültürel gönderme de var yani, öyle "Kaptan Amerika'yı Amerikan Hizmetçisi yaptık, o kahramanı bu yaptık" gibi basit şeylerin yanında.

Ayrıca Halıadam diye bir adam var ya, her tarafı tüylü tüylü halı kaplı, ayağını yere sürterek yürüyüp yüklediği statik enerjiyle düşmanlarını çarparak kazanabileceğini sanıyor. Ayağını sürte sürte yürüyeceğim diye kavgayı kaçırmaları da cabası yani.

Ha bi de, KAŞIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK!

Spoiler: Göster
Bu kadar çok Kaşııııık! görünce dayanamadım.....

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2017, 20:27:45 »
The Tick! Mavi Kene'miz. İçi saf ve temiz, dışı yenilmez ve güçlü kahramanımız! Kötülerle mücadele vakti Arthur! Kaşııııııııık! ;D

Çevrimdışı Sindella

• *
  • 30
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2017, 22:08:13 »
      ~Red Kit

Gölgesini vurabilmesini çocukken bir türlü anlayamazdım.  ;D
 "Ben evinden uzakta yanlız bir kovboyum."

~Cedric

Çen'i bir türlü tavlayamazdı ve her gece aya bakarak yatardı yatağına.
 " Eğer 8 yaşındaysanız hayat gerçekten zor."
Hayat; yalan karanlık bir boşluk ve ben o boşluğun içinde kaybolan bir gerçeğim.

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2017, 22:52:46 »
Devam etse de başka ülkelerde: POKEMONNNN!! der, köşeme çekilirim.
Ee, tamam, Şirinler'e de yok demem hani.
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2017, 22:31:42 »
Saber Rider and the Star Sheriffs

Star Musketeer Bismarck adlı anime önce Amerika'ya, oradan da bize uğruyor  :D Saber Rider and the Star Sheriffs! Robot ata ve centilmen süvarimize hayrandım. Açılış Bölümü.

Rahan

Altın saçlı Rahan. Mavi gözlü Rahan. Yolculuğu hep güneşe doğru olan Rahan. Zekasını kullanarak tehlikelerin üstesinden gelen Rahan. Açılış Bölümü.

2020 Nyeon Ujuui Wonder Kiddy

Alıntı
Bir de adını hep 2001'in Oğlu olarak hatırladığım bir anime daha vardı. Televizyonda tekrar vermelerini geçtim, adını bilsem o bile bana yeter.

Biri uzaylı diğeri insan iki çocuk yabancı bir gezegende robot krallığından kaçıyorlardı. Devamlı beyni andıran gövdelere sahip İki ayaklı robotlar tarafından kovalanırlardı. Baş kötü erkek robot bir süre başlarına bela olur. Sonra yerine yeni kötü olarak kardeşi dişi robot geçer. Bizimkiler yine kaçmaya devam eder. Çocukların robot ordusundan kaçarken en son sığındıkları gezegen halkı, eski anlaşmaları yüzünden onları geri vermeye niyetlenmişti.

2001 değil 2020'ymiş :D Çizimleri dahil çoğu ayrıntıyı yanlış hatırlıyormuşum. Yanlış hatırlasamda, yıllarca aklımda dönüp duran o çizgi filmi buldum sonunda.  Topu topu 13 bölümlükmüş. Tüm bölümleri de Youtube'da mevcutmuş :) Aklımın bir köşesinde hep vardın sevgili 13 bölümlük anime. Artık adını biliyorum. Benden saklanamazsın  ;D Açılış Bölümü.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2017, 09:06:46 »
Rıhtımca Saber Rider'ın açılış müziğinin hastasıyız. Hatta bir keresinde özel bir yayın yapıp çizgi film müzikleri çalmıştı Hazal, en çok istek alan parçalardan biri buydu. Şrak! :)

Rahan da beni nerelere götürdü bir bilseniz... Çoook eskiden Fransızca çizgi roman okuyan bir komşumuz vardı. Ne zaman ona misafirliğe gitsek ben de kızın kitaplarını karıştırırdım :D Rahan'la orada tanışmıştım ilk. Çizgi filmini de izlemiştim birkaç bölüm. Tamamen aklımdan çıkıp gitmiş. Görünce, müziğini duyunca çok şaşırdım.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2017, 09:26:01 »
Alıntı
Rıhtımca Saber Rider'ın açılış müziğinin hastasıyız. Hatta bir keresinde özel bir yayın yapıp çizgi film müzikleri çalmıştı Hazal, en çok istek alan parçalardan biri buydu. Şrak!

Ahaha, yayını yapan ben olunca Saber Rider'ın bol istek alması oldukça manalıydı tabii :D

Araya böyle bir kaynadım ama kendimi tutamadım :3

Öte yandan, az önce şuna rastladım:

Count Duckula

Bu da dönsün yav! Hatta bundan esinlenilerek yapılan Quackula da dönsün :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2017, 09:51:37 »
Count Duckula da çok güzeldi hakkaten yav :D Ne gülerdim buna da...

O değil de dosyanın ikinci bölümünü oluşturacak kadar malzeme çıktı resmen :P
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2017, 10:17:31 »
Clementine fantastiğin dibine vuran(o zamanın şartlarına göre tabi) çizgi film Leonarda Da Vinci'li bölümü vardı ,hasta olmuştum.Buyrun burada buldum biraz https://www.izlesene.com/video/clmentine-clementine-1-bolum-altyazili/8478117
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2017, 14:46:20 »
Saber Rider and the Star Sheriffs'i Amerika'ya uğramadan Japon versiyonuyla bize uğrasa, yani Star Musketeer Bismarck olarak gelse; çizgi film açılış hitlerimiz içinde adını anmayabilirdik. Star Musketeer Bismarck açılış parçası da hoş. Lakin Saber Rider kadar popüler olur muydu? Orası bilinmez. Japonca parçası şu: Star Musketeer Bismarck Açılış Parçası

@mit: Komşu kalitesinin önemi bir kez daha tescillendi :) Rahan şimdi gösterilse ırkçılık tepkisi alır mıydı diye düşünüyorum. Malum, kara ilkel adamlar arasında zeki beyaz adamın öne çıkarılması, özellikle şu sıralar eleştiri konusu olurdu. Ben izledim, olmadım :D Belki de oldum da farkında değilim :D Eleştiren olursa, aklın, arayışın ve cesaretin ön planda olduğunu hatırlatarak savunurdum :)

Çizgi film açılış parçaları Top 10'um daki üç isimden ikisi Saber Rider and the Star Sheriffs ve Rahan'dır. Üçüncü isimse, açılış parçasını yine İngilizce versiyonundan hatırlayacağımız Ulysses 31.

Ulysses 31

Odysseia nedir bilmezken, bizleri, galaktik güce sahip varlıklarca lanetlenen Ulysses ile tanıştırdı. Oğlunu kurtarmak isterken lanetlenen uzay kaşifinin mürettebatı derin uykuyla yatar. Dünya'ya dönüş yolu geminin ana bilgisayardan silinir. Kaptan, oğlu ve kurban töreninden kurtardığı küçük kızla birlikte, uzayda sürüklenmeye mahkum edilir.

Fransız-Japon ortak yapımı olduğundan iki farklı açılış ve kapanış parçası vardır. Amerika yayını içinse, bizim de bildiğimiz üçüncü versiyonu daha vardır.
İngilizce Açılış Parçası
Fransızca Açılış Parçası
İngilizce versiyon ile Fransızca olan arasında fark dilden kaynaklı. Japonca versiyonsa masaya yumruğunu indirip farkını konuşturuyor:
Japonca Açılış Parçası

Bir de, tarihin tozlu sayfalarında yerini almış yüksek medeniyetlerin gizemini bizlere öğreten Esteban'ın maceraları vardı:

The Mysterious Cities of Gold, Güneşin Oğlu Esteban, Gizemli Altın Şehirler

Gizem. Kayıp medeniyetler. Kayıp teknolojiler. Çözülmesi gereken bilmeceler. Serüven. Hepsi, Esteban'ın ve yol arkadaşlarının macerasında mevcut. Gizemli medeniyetlere ve kayıp üstün teknoloji fikrine alıştırmıştı.

İngilizce Açılış Parçası
Fransızca Açılış Parçası

Çevrimdışı Godex

• **
  • 108
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2017, 15:33:27 »
Laff A Lympics vardı bir zamanlar...  :)
Kötülerin kazanacağı günleri bekleyerek geçerdi bölümler  :inca
Hatta ateri oyunu vardı diye hatırlıyorum ama emin olamadım. Belki farklı bir Scooby oyunuydu  :blink

Bir de bilmem çizgi film olarak kabul görür mü, La Linea ( Çizgi Adam ) vardı  ;D
Her yakaladığımda neşeyle izlerdim ...

https://youtu.be/4AOd8DXgI_g
Çıldıran Sadece Tanrılar Olsa Keşke ...

Atlıkarınca'nın atları, mankafa!
Çocukluğumda bulaştı, bana da.
... öyleyse git !
Bundan başka dünyalar da var ...