Kayıt Ol

Uğruna Yaşadığımız Anlar

Çevrimdışı SrNimble

• *
  • 47
  • Rom: 0
  • Ore wa shinanaize... aibou!
    • Profili Görüntüle
Uğruna Yaşadığımız Anlar
« : 18 Şubat 2017, 01:09:49 »
   Sizlere uzunca bir süre üzerinde düşündüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum.

Bazen bir kitap okuduğumda bazense bir yazı; bazen bir film izlediğimde , bazen bir müzik dinlediğimde (genel olarak ilklerden bahsediyorum) ya da duygularımı hat safhaya çıkaracak bir an yaşadığımda hissettiğim şeye 'büyü' diyorum. Yani daha önce duymuş olabileceğiniz şekilde o anın büyüsü.

Bu his gerçekten çok güzel fakat yanında hayal kırıklığı da getiriyor. Tabii duygularımızı dizginlemede yeterince tecrübeli değilsek. Dediğim gibi bazen bir film izlediğimde o an gerçekten çok heyecanlanıyorum ve bana özel olduğumu bile hissettirdikleri oluyor. Film bittikten sonra bir süre daha devam ediyor bu his fakat aradan max 3 gün geçtikten sonra (filmi yeniden izlemediğim sürece izlersem sonuç değişir mi emin değilim, denemedim) 'büyünün' bozulduğunu hissediyorum sanki o hissin yerinde bir boşluk oluşmuşçasına yalnız hissediyorum. Gerçek dünyaya dönmek gibi bir şey oluyor. Bir müzik dinlediğimde de aynı şekilde bazen beni fazlasıyla heyecanlandıran müziklerle karşılaşıyorum. Hatta üzüldüğümde genelde müzik dinlerim. Gerçekten iyi şeyler hissetmeme rağmen dinlemediğim sürece müziklerin büyüsü de her ne kadar istemesemde bir yere kadar benden uzaklaşıyor.

Bazı dostluklarda da aynı şeyi hissettiğim oldu. Ardımda bıraktığım arkadaşlarıma dönüp baktığımda onlarla geçirdiğim anların büyüsüne tanıklık ediyorum hem de o anda hissettiğimden daha yoğun şekilde. Tam pişman olacakken bazı şeyler için ya da hüzünlenecekken aslında bu dostlukların ziyadesiyle yaşandığını ve bitmesi gerektiği yerde bittiğini, yani sonsuz tecrübe sahibi yaşamın bizim için en iyisini seçtiğini düşünerek zarar veren hisleri uzaklaştırıyorum. Yine de bitmiş şeyler için insanın kalbinde bir burukluk hissetmemesi işten bile değil.

Bazı şeyleri yalnızca yaşamış olmak bile oldukça huzur verici diye düşünüyorum. Belki biraz fazla duygusal olduğum için böyle şeyler yaşıyorum. Sizin de 'büyülü' anlarınız varsa öğrenmek beni mutlu edecektir. :)

One good thing about music, when it hits you feel no pain.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Uğruna Yaşadığımız Anlar
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2017, 13:17:06 »
Konunun açılması gereken yer sanırım burası değil, burası fantastik, bilimkurgu ve korku edebiyatı tartışmaları için olan bölüm. :)
Neyse, sorunuza gelirsek var tabii, olmaz mı?
Bundan yedi sene önce Percy Jackson kitaplarını aldığımda öyle hissetmiştim, bağımsız olarak okuyabildiğim ilk kitaplar olduğu için midir, çok hevesle beklediğim için midir bilmiyorum, benim için büyülü bir andı.
Bunun dışında arkadaşlarımla ettiğim sohbetler elbette. Bazen bir kereye mahsus edilebilen o uzun sohbetler vardır, onlar mesela. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Hoid

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2017, 14:13:11 »
Ben de yaşadığım güzel bir olayı paylaşayım.14 yaşına kadar düzenli kitap okurdum.Bunlar genelde fantazya dışı kurgulardı yine de severdim.Lakin Hobbit'i okuduğum o muhteşem an hayatımı değiştirdi.Nerden nereye... Keşke o anı her istediğimde yaşamak elimde olsa.Pek çok güzel kitap okudum ama ilk göz Ağrı'mı unutamam
Anak malah kaf,del makian habin yah .
İnsan olmak sahip olamayacağımız şeyleri istemek demektir.

Çevrimdışı SrNimble

• *
  • 47
  • Ore wa shinanaize... aibou!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2017, 17:40:53 »
   Hmm uyarınız için teşekkürler. Acaba bu konu nereye ait biliyor musunuz?

Söyledikleriniz ve benimde yaşadıklarımdan bu tarz olayların genel olarak bir kereye mahsus olduklarını düşünmeye başladım o anın tadını çıkarmamız gerekiyor sanırım. Kıymet bilme meselesi bir yandan da. :)
One good thing about music, when it hits you feel no pain.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2017, 18:24:40 »
Nereye ait bilmiyorum ama burası olmadığını düşünüyorum. Belki genel kültür veya eğlence.
İnsan, hayalleriyle vardır.